طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

لیلا رجبی: چه تضمینی برای آینده یک دختر دوومیدانی‌کار وجود دارد؟

ملی‌پوش دوومیدانی ایران گفت: ؟ من که یک ملی‌پوش هستم وضعیتم این است چه تضمینی برای آینده یک دختر دوومیدانی‌کار وجود دارد؟

لیلا رجبی درباره احتمال بازگشت به دوومیدانی ایران اظهار داشت: تحت هیچ شرایطی به دوومیدانی برنمی‌گردم، موضوع المپیک را کنار بگذراریم اتفاقات دیگری هم رخ داده است. الان اگر من بخواهم برگردم چه امکاناتی برای اردو گذاشته‌اند؟ هیچ کدام از مشکلات برطرف نشده و هیچ کدام از بانوان مربی ندارند اگر بخواهم برگردم شرایط مثل قبل است و از مربی و امکانات خبری نیست.

وی با اشاره به حقوق ورزشکاران اظهار داشت: الان بحثی راه انداخته‌اند که حقوق را قطع می‌کنیم و به جای آن پاداش می‌دهیم اما برای اینکه ورزشکار مدال بگیرد باید انگیزه و امکانات داشته باشد.

رجبی افزود: کشورهای دیگر روز به روز نتایجشان بهتر می‌شود چون شرایط را مهیا می‌کنند اما در‌ ایران ورزشکار هیچ امیدی برای تمرین کردن ندارد. تا قهرمانی آسیا فرصت زیادی نداریم و بعد از المپیک هم هیچ امکاناتی فراهم نشده است.

قهرمان پرتاب وزنه ایران تصریح کرد: وقتی حقوق یک ورزشکار را قطع می‌کنند چه انگیزه‌ای برای تمرین باقی می‌ماند؛ اکثر ورزشکاران بخصوص آقایان ازدواج کرده‌اند و باید هزینه‌های زنگی خود را تامین کنند بنابراین کدام ورزشکار بدون حقوق تمرین می‌کند.

رجبی درخصوص شرایط لیگ دوومیدانی عنوان کرد: می‌گویند شرایط لیگ خوب شده اما بسیاری از آقایان در لیگ شرکت نکردند. مبلغ قراردادها خیلی پایین است و برخی از دوومیدانی‌کاران هم قرارداد سال‌های قبل خود را دریافت نکرده‌اند. ۶ ماه است که حقوق پرداخت نشده من به هیچ عنوان به دوومیدانی برنمی‌گردم چون می‌دانم شرایط تغییر نمی‌کند حتی بدتر هم می‌شود زیرا سیستم همین است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا قصد فعالیت در فدراسیون و یا عرصه مربیگری را دارد گفت: با فدراسیون همکاری نمی‌کنم؛ به مربیگری فکر می‌کنم اما نه در رشته دوومیدانی. وقتی می‌دانم ورزشکاری که مربی‌اش می‌شوم هیچ آینده‌ای در این رشته ندارد برای چه در این عرصه فعالیت کنم؟ من که یک ملی‌پوش هستم وضعیتم این است چه تضمینی برای آینده یک دختر دوومیدانی‌کار وجود دارد؟

0 دیدگاه در “لیلا رجبی: چه تضمینی برای آینده یک دختر دوومیدانی‌کار وجود دارد؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi