مطالب مرتبط:

اتمام طلایی با نشان طلای الهی رقم خورد/ ایران با 40 مدال مقتدرانه قهرمان شد

http://2meydani.ir/wp-content/uploads/2016/03/186721_240.jpg

پنجمین و آخرین روز از رقابت‌های قهرمانی دو و میدانی آسیا و اقیانوسیه که برای کاروان ایران با طلای مختاری آغاز شده بود، با نشان طلای الهی به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس،‌ در پنجمین و آخرین روز از رقابت‌های قهرمانی دو و میدانی آسیا و اقیانوسیه علی الهی، در فینال رقابت های دو ۱۵۰۰ متر، کلاس T13 با ثبت رکورد ۴ دقیقه و ۲۰ ثانیه و ۳۶ صدم ثانیه به عنوان قهرمانی دست یافت و آخرین و بیست و سومین نشان طلای کاروان را به نام خود ثبت کرد.

بدین ترتیب، پرونده رقابت های دو و میدانی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه برای کاروان ایران با کسب ۴۰ نشان رنگارنگ ، ۲۳ طلا، ۱۰ نقره و ۷ برنز، بسته شد.

در رقابت های روز پنجم، علیرضا مختاری در پرتاب دیسک طلایی شد، نورمحمد آرخی در پرتاب نیزه نقره گرفت، آرش خسروی در دو ۲۰۰ متر طلایی شد و احمد اجاقلو نیز در رقابت های دو ۴۰۰ متر نیز به نشان طلا دست یافت و امین عبدالپور نیز در همین ماده به عنوان هشتم رسید.

زهرا شامحمدی در رقابت های دو ۲۰۰ متر به عنوان سوم رسید و از کسب مدال بازماند، مهدی اصغری در پرتاب وزنه طلایی شد، مهدی مرادی از اتمام رقابتش در فینال دو ۴۰۰ متر بازماند و علی الهی نیز در فینال دو ۱۵۰۰ متر اول شد.

رقابت های دو و میدانی معلولین آسیا و اقیانوسیه با حضور ۲۵۰ ورزشکار از ۲۴ کشور از ۱۷ تا ۲۲ اسفند به میزبانی امارات برگزار شد و کاروان کشورمان با ۲۹ ورزشکار خود ( ۲۶ مرد و ۳ زن) موفق شد مقتدرانه بر سکوی اول این رقابت ها بایستد.

پس از ایران، چین با ۳۱ و هند با ۳۰ مدال دوم و سوم شدند، ژاپن با ۲۵ مدال چهارم شد و عنوان پنجم نیز به کشور میزبان، امارات، با ۲۰ مدال رسید.

ملی پوشان کشورمان بعدازظهر فردا، یکشنبه، ۲۳ اسفند ماه، به میهن باز خواهند گشت

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “اتمام طلایی با نشان طلای الهی رقم خورد/ ایران با ۴۰ مدال مقتدرانه قهرمان شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi