مطالب مرتبط:

در کمیته فنی با موضوعات تخصصی برخورد نمی‌شود/ نتایج آسیایی قابل قبول نبود

رئیس کمیته پرش‌های فدراسیون‌های دو و میدانی گفت: در کمیته فنی این مشکل را داریم که تخصصی با موضوعات برخورد نمی‌شود.

در مورد نتایج ضعیف ملی‌پوشان پرش ارتفاع ایران در مسابقات داخل سالن قهرمانی آسیا اظهار داشت: اینکه نتایج قابل قبول نبود درست است اما باید پس از بازگشت ملی‌پوشان به ایران شرایط را بررسی کنیم. امید زیادی داشتیم در پرش ارتفاع به نتایج خوبی برسیم اما به هر حال باید دید شرایط برای آنها عادی بوده یا خیر؟ وظیفه‌دوست نتایج خوبی در داخل سالن گرفته بود اما در این دوره نتوانست.

رئیس کمیته پرش‌های فدراسیون دو و میدانی عنوان کرد: شاید پایین گرفتن رکورد ورودی مسابقات یکی از عوامل باشد. هر دو ملی‌پوش ما ورودی را کسب کردند. به شخصه امید بیشتری داشتم و احساس می‌کنم با این روند کسب ورودی المپیک برای آنها خیلی سخت شود. در پرش سه گام خیلی امید نداشتیم و میلاد دریساوی به دلیل اینکه جوان بود و تجربه بین‌المللی نداشت برای کسب تجربه بیشتر اعزام شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا ایگور پاکلین سرمربی پرش‌ با وجود اینکه نتایج خوبی نگرفته است به کار خود ادامه می‌دهد، گفت: در فدراسیون تصمیم بر این شد که ملی‌پوشان با مربیان سابق خود کار کنند چون تغییر مربی در زمان کوتاه تاثیرگذار نبود و فرد جدیدی که قرار بود بیاید مدت زیادی برای اشنایی با ورزشکاران نیاز داشت.

شایان ادامه داد: از سوی دیگر برنامه‌ای که پاکلین برای این رقابت‌ها داد اعلام کرد ملی‌پوشان ۱۰۰ آماده نیستند و احتمال دارد به رکوردهایی که مدنظرشان است، نرسند. او گفت ملی‌پوشان با ۵۰ درصد آمادگی شرکت می‌کنند و سوال ما این بود که اگر با ۵۰ درصد رکورد دو مترو ۲۰ را ثبت کرده‌اند یعنی با تمام توان ۴ متر را می‌خواستند ثبت کنند؟ متاسفانه این مربی مستند صحبت نمی‌کند.

وی عنوان کرد: در مورد مربیان خارجی شخص رئیس فدراسیون تصمیم می‌گیرد. او اعلام کرد با توجه به اینکه ۴ سال با پاکلین کار کردند ۶ ماه آینده را نیز با وی تمرین کنند. من نظر خودم را کتبا به فدراسیون اعلام کردم اما تصمیم‌گیرنده نهایی نیستم. گفتم پاکلین بازدهی نداشته است و متاسفانه مربیان خارجی برنامه کتبی برای کارشان نمی‌دهند که این یک مشکل بزرگ است. او سه سال با بچه‌های ما کار کرده است اما نتایجی که انتظار داشتیم رقم نخورده است.

رئیس کمیته پرش‌های فدراسیون دوومیدانی در پاسخ به این سوال که وقتی نظرات رئیس یک کمیته اثری ندارد چرا آن را تعطیل نمی‌کنند گفت: این موضوع تنها به این فدراسیون باز نمی گردد. در دوره‌های قبل نیز به همین شکل بود. ما در کمیته فنی این مشکل را داریم که تخصصی برخورد نمی‌شود. کیوان قنبرزاده زمانی که مربی نداشت نتایج بهتری کسب کرد و این موضوع باید بررسی شود. رئیس کمیته پرش‌های دو و میدانی در حال حاضر با توجه به زمان کم تا المپیک لندن عقلانی‌ترین کار این است که با همین مربی ادامه دهیم. امیدوارم که ملی‌پوشان پرشی بتوانند سهمیه را کسب کنند.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “در کمیته فنی با موضوعات تخصصی برخورد نمی‌شود/ نتایج آسیایی قابل قبول نبود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi