طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

ورزش و دیابت

تاثیر ورزش بر بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲

ورزش در افراد مبتلا به دیابت:

تاثیر ورزش بر بیماران مبتلا به دیابت

ورزش در بیماران دیابتی همانند افراد طبیعی اثرات کوتاه مدت و بلند مدتی در متابولیسم کربوهیدرات دارد.

اثرات ورزش در دیابت نوع ۱:

در مقایسه با واکنش در دیابت نوع ۲، شواهد متقاعد کننده ی کمتری در دست است که ورزش منظم با بهبود کنترل قند خون در بیماران دیابتی نوع ۱ مربوط می باشد؛ احتمالا به این دلیل که مقاومت نسبت به انسولین در این بیماران از اهمیت کمتری برخوردار است. ولی اثرات سودمند قابل ملاحظه ای بر بهبود فشار خون و دیگر عوامل خطر قلبی عروقی وجود دارد. nبیماران دیابتی نوع ۱ حتی میتوانند ورزش های شدید را تحمل کنند . شامل شرکت در رقابت های چندگانه(که در آن ۳ حرکت ورزشی مختلف همزمان انجام می شود).در شرایط مطلوب، ورزش باید در یک زمان مشخص روز با فاصله زمانی معیین با غذا و تزریق انسولین انجام شود. اگر چنین شود تغییر در غلظت گلوکز خون معمولا تا اندازه ای زیاد، قابل پیش بینی و تجدید پذیر است.

اثرات کوتاه مدت در دیابت نوع ۲:

واکنش های فیزیولوژیک به ورزش، که در دیابت تعدیل می شود، در افرادی که تحت درمان انسولین هستند به میزان غلظت انسولین سرم در زمان ورزش و محل و زمان آخرین تزریق بستگی دارد. بیماران دیابتی که انسولین آنها به خوبی کنترل شده و انسولین سرم آنها به اندازه ی کافی است، معمولا افت تراکم گلوکز خون خواهند داشت، یعنی افتی بسیار بیشتر از افراد طبیعی .

اثرات بلند مدت ورزش در دیابت نوع ۲:

از اثرات بلند مدت ورزش در دیابت نوع ۲ افزایش حساسیت به انسولین می باشد که این تغییر در سطح نسبتا کم فعالیت ورزشی هم اتفاق می افتد .

پیشگیری از دیابت نوع II

توصیه های مهم در مورد دیابت….

برچسب ها

0 دیدگاه در “ورزش و دیابت”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi