مطالب مرتبط:

ربانی:از بیت‌المال برایم هزینه شده و باید از تجربه‌ام استفاده کنند/ زنگ خطر به صدا درآمد

خبرگزاری فارس: از بیت‌المال برایم هزینه شده و باید از تجربه‌ام استفاده کنند/ زنگ خطر به صدا درآمده است

محسن ربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد افت رشته پرش با نیزه در مسابقات داخل سالن قهرمانی کشور اظهار داشت: ۴-۵ سال است که ما برای این رشته سرمایه‌گذاری نکردیم. من اگر توانستم رکورد ایران را بزنم و اول شوم حاصل ۱۰ سال اردوی مداوم با حضور مربی خارجی بود. یک شبه که نمی‌توان ۵ متر را پرید.

وی ادامه داد: از دو سال پیش و در زمان داوری که اهمیتی به ما و این رشته داده نشد، من هم دلسرد شدم. به رشته‌هایی که دوست داشتند بها دادند و سایر ماده‌ها را رها کردند.

رکورددار پرش با نیزه ایران تاکید کرد: بارها برای همکاری اعلام آمادگی کردم اما کسی قدم به جلو نگذاشته است. یکی از شاگردان من که استعداد خوبی هم دارد به دلیل مصدومیت نتوانست در مسابقات قهرمانی کشور حضور پیدا کند. اگر او می‌آمد و می‌پرید شاید دیگر این موارد به وجود نمی‌آمد و حداقل یک نفر از مانع عبور می‌کرد.

ربانی گفت: پرش با نیزه در زمان ریاست کریمی و جلالی خوب بود اما پس از آن توجهی نشد. کیهانی چند بار به من گفته است که کاری را آغاز کنیم اما بعد از آن هیچ خبری نشده است. من در ۳۲ سالگی هم قهرمان ایران می‌شوم. اما رئیس فدراسیون قبلی  قدمی که برنداشت هیچ بلکه مرا هم از صحنه دور کردند.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۰ ساله روی او گفت: برای پرورش و رشد من ۱۰ سال از پول بیت‌المال هزینه شده و نمی‌دانم چطور این موارد را نمی‌بینند و از تجربه‌ام استفاده نمی‌کنند. زمانی بود که دو ورزشکار پرش با نیزه در هر مسابقه شرکت می‌کرد اما حالا کلا این رشته را فراموش کردند. پرش با نیزه سخت‌ترین رشته در دو و میدانی است و باید برای موفقیت یک ورزشکار و رکورد زنی او ۴ یا ۵ سال کار مداوم صورت بگیرد.

ربانی با اشاره به اینکه چندین سال است برای این رشته امکاناتی فراهم نشده است، گفت: آخرین باری که یادم هست وسایلی برای این رشته تهیه شد مربوط به سال ۱۳۸۸ و زمانی که قرار بود بازی‌های کشورهای اسلامی برگزار شود، بود و از آن زمان تاکنون یک نیزه هم خریداری نشده است.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “ربانی:از بیت‌المال برایم هزینه شده و باید از تجربه‌ام استفاده کنند/ زنگ خطر به صدا درآمد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi