مطالب مرتبط:

سخنان کیهانی در مورد سهمیه المپیک دوومیدانی کاران ایرانی

سخنان کیهانی در مورد سهمیه المپیک دوومیدانی کاران ایرانی

MORADI3_12577

رئیس فدراسیون دوومیدانی می گوید در خوشبینانه ترین حالت ۱۰ سهمیه المپیک ریودوژانیرو خواهیم داشت، اما کسب هشت سهمیه منطقی برای این فدراسیون بنظر می رسد.

 

مجید کیهانی در نشست مشترک رئیس و نایب رئیس فدراسیون دوومیدانی و مسئولان هیات دوومیدانی استان اصفهان در مجتمع فرهنگی ورزشی امام علی (ع) اصفهان، افزود: تاکنون این فدراسیون توانسته پنج سهمیه برای المپیک ریودوژانیرو کسب کند.

 

این رویداد معتبر جهانی ۳۰ ژوئیه تا ۱۵ اوت ۲۰۱۶ میلادی (۱۵ تا ۲۵ مرداد ۱۳۹۵)، در شهر ریودوژانیرو در کشور برزیل برگزار خواهد شد.

شهر ریو دوژانیرو به عنوان میزبان این بازی ها در تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۰۹ میلادی، توسط کمیته بین المللی المپیک انتخاب شد.
رقابتهای ۲۸ رشته ورزشی در این المپیک برگزار خواهد شد و رشته های راگبی ۷نفره و گلف برای اولین بار به برنامه مسابقات اضافه شده اند.
دوومیدانی یکی اصلی ترین رشته المپیک بشمار می رود.
وی اضافه کرد: دیدگاه فدراسیون بر حمایت از مربیان و ورزشکاران است تا به این وسیله بهترین نتایج را در رقابت های آسیایی، جهانی و المپیک کسب شود.
کیهانی درباره جایگاه دوومیدانی ایران در بین کشورهای آسیایی خاطرنشان کرد: دوومیدانی مانند فوتبال رنکینگ ندارد که بتوان جایگاه دقیقی برای آن لحاظ کرد، اما نمی توان گفت کشور ما از جمله کشورهای طراز اول در این ورزش است.
وی خاطرنشان کرد: ایران در آسیا همطراز با کشورهای نظیر هند، تایلند، قزاقستان است ولی همیشه سعی کردیم خودمان را مانند تیم های چین و ژاپن به سطح خوبی برسانیم.
کیهانی همچنین با اشاره به نشست با شهردار اصفهان تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد شهرداری یکی از زمین های روباز خود را در اختیار دوومیدانی بگذارد تا ورزش های پرتابی را آن محل انجام شود.
وی افزود: اصفهان می تواند بعنوان یکی از گزینه های جدی برگزاری ماراتن بین المللی باشد، زیرا این رشته در شهرهای معتبر جهان مانند پاریس، توکیو و شیکاگو برگزار می شود و اصفهان از ویژگی های فرهنگی و تاریخی مناسبی برخوردار است.
کیهانی افزود: اعتقاد دارم جای یک مسابقه بین المللی ماراتن در ایران خالی است و ما شاهد آن هستیم که در کشورهای دنیا هر هفته مسابقات ماراتن برگزار می کنند.
وی اضافه کرد: تاکنون مسابقات دوی ماراتن قهرمانی کشور با کیفیت خوب در ایران برگزار نشده است که این نقص نیز باید اصلاح شود.
رئیس فدراسیون دوومیدانی اقدامات انجام شده در هیات استان اصفهان مطلوب ارزیابی کرد و گفت: همین که صفر تا صد یک مسابقه ملی در اصفهان برگزار می شود نشان از قابلیتهای مطلوب هیات استانی دارد.
کیهانی همچنین از باشگاه های سپاهان و ذوب آهن خواست که در رشته های مختلف دوومیدانی تیمداری کنند.
وی خاطرنشان کرد: باشگاه ذوب آهن بیش از ۲۰ سال به دوومیدانی خدمت کرده و ما قدردان این باشگاه هستیم و انتظار داریم هر دو باشگاه اصفهانی از ورزش اول المپیک حمایت کنند.

برچسب ها

3 دیدگاه در “سخنان کیهانی در مورد سهمیه المپیک دوومیدانی کاران ایرانی”

 1. مهندس ولی اله محمودی از قهرمانان اسبق کشور گفت:

  جناب اقای کیهانی
  استان چهارمحال وبختیاری کانون دوومیدانی کشور است . بیش از چندین ورزشکار رکوردار ملی دارد . شما حتی یکبار به شهرکرد واستان حتی سر هم نزده اید ….

 2. محمودی گفت:

  جناب آقای کیهانی
  برنامه شما برای دوومیدانی زمانی جامعیت میگیرد.که مربیان ودلسوز آن این رشته را در استان های کشور اهمیت دهید
  ولی اله محمودی از مدال آوران دوومیدانی کشور

 3. رضا گفت:

  آقای کیهانی وقتی شما اصلا نمی دانید ورزشکاران استان اصفهان چهارمحالی هستند خدا به داد استعدادیابی شما بزند.استان اصفهان یک دونده ندارد این چهارمحال و بختیاری بود که باعث رشد ورزش اصفهان شده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi