مطالب مرتبط:

گفتگویی با دکتر الهام دادگستر

گفتگویی با دکتر الهام دادگستر

tm.aspx

خواننده گفتگو تخصصی با دکتر الهام دادگستر در سایت دوومیدانی باشید.

مسئول کمیته آموزش فدراسیون پزشکی ورزشی و مبارزه با دوپینگ گفت: فدراسیون دوومیدانی جزء فدراسیون هایی است که برای آشنایی بیشتر ورزشکاران با بحث دوپینگ تلاش می کند.

 

فدراسیون پزشکی و ورزشی پیش تر آمادگی خود را برای برگزاری کلاس های رایگان برای آشنایی هر چه بیشتر ورزشکاران با دوپینگ، مکمل ها و مواد نیرو زا اعلام کرد، خوشبختانه فدراسیون دوومیدانی جزء فدراسیونهایی است که با اهمیت به مسله دوپینگ در خواست تشکیل یک کارگاه چند روزه را داد.

 

وی افزود: به عقیده من برگزاری این دوره ها در بخش بانوان هم یک الزام است تا آنها نیز با مسله دوپینگ آشنا شوند. به همین دلیل تشکر می کنم از خانم پریسا بهزادی که این اردو را به گونه ای برنامه ریزی کردند که حتی ورزشکاران در رده سنی جوانان با مسائل و مشکلات دوپینگ از نزدیک آشنا شوند.

 

 

دکتر دادگستر در پایان گفت: شاید نتوان در یک کارگاه سه ساعته به تمامی نکات دوپینگ اشاره کرد. اما به هر صورت می توان در ذهن ورزشکاران جرقه ای ایجاد کرد تا اگر نکته مبهمی دارند آن را مطرح کرده و راهنمایی بگیرند. به نظر من بهتر است این کلاس ها حداقل سالی یک بار برگزار شود، چرا که در همه ادوار ورزشکاران حاضر در اردو ثابت نیستند. خیلی ها از این رده خارج شده و افراد جدید وارد می شوند که شاید آشنایی خوبی با مکمل ها نداشته باشند.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “گفتگویی با دکتر الهام دادگستر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi