مطالب مرتبط:

گفتگویی با علی گرزی

گفتگویی با علی گرزی

tm.aspx

گفتگوی ویژه سایت دوومیدانی با رییس هیات دوومیدانی استان زنجان را دنبال کنید.

رییس هیات دوومیدانی استان زنجان می‌گوید اساسنامه آکادمی ملی دوومیدانی به زودی ارائه خواهد شد.

 

تاسیس آکادمی ملی دوومیدانی ایران، یکی از برنامه های هدفمند فدراسیون است که گام بلندی به سوی پشتوانه سازی در دوومیدانی خواهد بود.
وی افزود: تاسیس این آکادمی در بدو حضور رییس فدراسیون تصمیم گیری شده که مطمئنم خروجی این امر کمک به سزایی درتامین بستر قهرمان پروری در سال های آینده خواهد داشت. در حال حاضر دراکثر کشورهای پیشرفته دنیا در هر رشته ورزشی یک آکادمی ملی تاسیس شده و در کشور ما هم وجود دارد اما در رشته هایی مثل کشتی، فوتبال و یا سایر رشته ها ولی توجه ویژه به دوومیدانی که مهمترین رشته ورزشی در دنیا محسوب می‌شود در کشور ما کمرنگ است که امیدواریم با تاسیس این آکادمی به اهدافمان برسیم.
گرزی خاطرنشان کرد: پیش نویس اساسنامه این آکادمی با همکاری دکتر حمید رجبی و دکتر معتمدی تنظیم شده که رییس فدراسیون هم برای این منظور تعیین بودجه نیز کرده اند و قرار شده که تا چند روز آینده شورای آکادمی ملی دوومیدانی تشکیل شود و این اساسنامه به تصویب برسد.
وی تاکید کرد: امیدواریم در طی ۶ سال آینده یک جهش علمی از ورزشکاران، مربیان و هیات های استان ها شاهد باشیم که یکی از زیرمجموعه های فعالیت های این آکادمی طرح ملی استعدادیابی است که پیش نویس اساسنامه این طرح هم با همکاری دکتر معتمدی و دکتر رجبی در حال بررسی است.
گرزی در خصوص فعالیت های طرح ملی استعدادیابی گفت: این طرح از یک ماه آینده به صورت آزمایشی اجرا می‌شود و از اوایل فروردین ماه سال آینده با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و فدراسیون دوومیدانی و مسئولین استعدادیابی هیات ها آغاز بکار خواهد کرد که پیش بینی شده در حدود ۲۰۰۰ نفر به فدراسیون معرفی خواهند شد که حدود ۱۵۰ الی ۲۰۰ نفر از این افراد که استعداد های واقعی دوومیدانی خواهند بود، تحت پوشش و حمایت آکادمی ملی دوومیدانی قرار خواهند گرفت.
وی در پایان افزود: در این طرح آزمایشی، نواقص احتمالی دیده شده احصاء خواهد شد تا در استان های دیگر مشکلات برطرف شده و پایه استعداد یابی که حدنصاب خواهد بوداعمال شود.

برچسب ها

0 دیدگاه در “گفتگویی با علی گرزی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi