مطالب مرتبط:

نگرانی جدید سازمان ملی مبارزه با دوپینگ

نگرانی جدید سازمان ملی مبارزه با دوپینگ

tm.aspx

سازمان ملی مبارزه با دوپینگ پس از نگرانی های فراوان در مورد دوندگان روسیه حالا باید نگران دوندگان کنیایی هم باشد.

رئیس کمیسیون مستقل ضد دوپینگ اعلام کرد در کنیا مواد دوپینگی زیادی مصرف می‌شود.

 

اعتراض رئیس کمیسیون (WADA) به دوپینگ در کنیا در حالی صورت گرفت که هفته‌ گذشته گزارشاتی درباره دوپینگ سیستماتیک در روسیه منتشر شد و فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی روسیه از سوی فدراسیون جهانی، محروم شد.

 

 

در حالی که جامعه ورزشی بر روی مساله دوپینگ روسیه تمرکز کرده است، “ریچارد پوند” با اشاره به مشکلات دوپینگ در کنیا نشان داد مشکلاتی اساسی در این زمینه در کشورهای دیگر نیز وجود دارد.

 

وی در این خصوص گفت: روشن است که کنیا در ورزش‌های استقامتی، موفقیت زیادی دارد. این هم واضح است که در کنیا، زیاد از مواد دوپینگی استفاده می‌شود. این برای د‌و‌و‌مید‌ا‌نی نگران کننده است. سازمان ملی جهانی ضد دوپینگ(WADA) و تمامی ورزشکارانی که در مسابقات شرکت می‌کنند نیز نگران هستند.

 

در حال‌ حاضر ۱۵ کنیایی به دلیل دوپینگ از سوی IAAF محروم شده‌اند. گفته می‌شود در روسیه، دوپینگ سیستماتیک با کمک‌های دولتی صورت گرفته است اما در دوپینگ کنیا، مربیان و مدیر برنامه‌های خارجی متهم هستند.

 

 

“ایسایا کیپلاگات”، رییس فدراسیون د‌و‌و‌مید‌ا‌نی کنیا و دو کنیایی دیگر نیز اخیرا به دلیل سوءاستفاده از بودجه دریافتی فدراسیون از شرکت نایکی، تحت بارزسی قرار گرفته‌اند.گفته می‌شود مبلغ این سوءاستفاده، ۷۰۰ هزار دلار است. البته این افراد این اتهام را رد کرده‌اند. وادا پیشنهاد داده است که کنیا چهار سال از شرکت در مسابقات د‌و‌و‌مید‌ا‌نی محروم شود.

 

 

“پوند” در ادامه صحبت‌هایش گفت: راه‌ حل مشکلات دوپینگ، گوش به زنگ بودن و انجام هر اقدامی برای جلوگیری از مشکلات است. فکر می‌کنم نمی‌توان یک فرهنگ را تغییر داد اما می‌توان به سرعت تغییراتی در مسائل اجرایی ایجاد کرد.

 

 

او درباره “سباستین کو”؛ رییس فدراسیون جهانی دوومیدانی نیز گفت: فکر می‌کنم او فرد درستی است. به ریاست رسیدن او فرصت مناسبی است تا با مشکلات مقابله شود.

برچسب ها

0 دیدگاه در “نگرانی جدید سازمان ملی مبارزه با دوپینگ”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi