مطالب مرتبط:

وادا مخالفت خود را از حضور دوومیدانی کاران روسیه در المپیک نشان داد

وادا مخالفت خود را از حضور دوومیدانی کاران روسیه در المپیک نشان داد

tm.aspx

موسسه سازمان‌های ملی مبارزه با دوپینگ (وادا) اعلام کرد که هرگز نباید به دوومیدانی کاران روسی اجازه شرکت در المپیک ۲۰۱۶ داده شود.

 

موسسه سازمان‌های ملی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد که دو ومیدانی کاران روسیه باید از شرکت در بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو محروم شوند تا پیام محکمی علیه دوپینگ ارسال شود.

 

این نهاد در بیانیه ای اعلام کرد: فدراسیون دو و میدانی روسیه و ورزشکاران این کشور باید از المپیک ریو محروم شوند. فساد در دو ومیدانی روسیه مستحق کمتر از این مجازات نیست.

 
این موسسه که ۵۳ عضو در جهان دارد در بیانیه ای اعلام کرد فدراسیون روسیه ثابت نکرده است که قادر به اعزام یک تیم پاک به بازیهای المپیک است. یک پیام بازدارنده قوی باید فرستاده شود که فدراسیون های ملی در صورت تضعیف عمدی اقدامات ضد دوپینگ نمی توانند در رقابتهای مهم شرکت کنند.

 

اتحادیه بین المللی دو ومیدانی “IAAF” فدراسیون روسیه را تعلیق کرد. گزارش کمیسیون مستقل سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ “WADA” ادعاهایی را در مورد دوپینگ گسترده ودولتی علیه روسیه مطرح کرده است.

 
روسیه نقشه راه سه ماهه ای برای پاکسازی فعالیت های خود اعلام کرده است. کمیته ملی المپیک روسیه نیز هدایت تلاش ها برای تضمین حضور ورزشکاران درستکار در المپیک ریو را به عهده می گیرد.
روسیه روز یکشنبه اعلام کرد از نهاد حاکم بر دو ومیدانی می خواهد برای دور زدن این محرومیت، اجازه حضور ورزشکاران این کشور را تحت پرچم المپیک فراهم کند، اما کمیته بین المللی المپیک بلافاصله این پیشنهاد را رد کرد.

 
موسسه سازمان های ملی مبارزه با دوپینگ اعلام کرد اقدامات فدراسیون روسیه که بی احترامی عمدی به قوانین ورزش است، وجهه تمام دو ومیدانی کاران روسیه را تخریب کرده است.

 
در بیانیه این نهاده آمده است: نتایج تحقیق کمیسیون مستقل وادا “WADA”  یک تراژدی برای ورزش و ورزشکاران پاک است. این امر لزوم انجام فعالیت های ضد دوپینگ، مستقل از سازمان های ورزشی و بدون دخالت دولت را تایید می کند.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “وادا مخالفت خود را از حضور دوومیدانی کاران روسیه در المپیک نشان داد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi