مطالب مرتبط:

دوومیداین کاران روس از شرکت در مسابقات بین المللی محروم شدند

دوومیداین کاران روس از شرکت در مسابقات بین المللی محروم شدند

tm.aspx

 

ورزشکاران دوومیدانی روسیه که در راس اتهامات دوپینگ فدراسیون جهانی قرار دارند از شرکت در مسابقات منع شدند

ورزشکاران دوومیدانی روسیه، که در کانون اتهام های سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ قرار دارند، از شرکت در مسابقات بین المللی محروم شدند.

 

 

در نشست فوق العاده فدراسیون بین‌المللی ورزش های دوومیدانی، ورزشکاران دوومیدانی روسیه از شرکت در مسابقات بین المللی محروم شدند.

 
بر اساس گزارش اعلام شده، مصوبه های این جلسه که جمعه شب برگزار شد، اعلام می دارد که قرار است یک کمیته مستقل برای بررسی دقیق تر موارد اتهامی علیه ورزشکاران روسیه درباره استفاده سازمان یافته از دوپیبنگ تشکیل شود.

 
“میخائیل بوتوف” رئیس فدراسیون دوومیدانی روسیه پس از اعلام این تصمیم گفته است که برخورد صورت گرفته شامل بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو در برزیل نخواهد شد.

 
این محرومیت ورزش روسیه را که برای میزبانی رقابت های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ آماده می‌شود و دهها میلیون دلار در این زمینه هزینه کرده است، در شرایط سختی قرار می‌دهد.

 
با وجود مواضع تند “ویتالی موتکو” وزیر ورزش روسیه که اتهامات مطرح شده توسط کمیسیون مستقل بین المللی مبنی بر استفاده گسترده دوندگان روسی از مواد نیروزا را «یاوه سرایی» و غیر قابل بررسی خوانده بود، دستور رئیس جمهوری این کشور نشانه روشن شدن ابعاد دیگری از این ماجراست.

 
“پوتین” پیش از اعلام تصمیم فدراسیون بین المللی دو و میدانی و احتمال گسترش آن به سطح دیگر ورزش ها، با اعلام اینکه سرپرستان و مسوولان حوزه ورزش باید از هر اقدامی برای محو دوپینگ استفاده کنند، تاکید کرد: هرگونه مجازاتی باید انفرادی و نه جمعی باشد.

 

این تاکید “پوتین” هر چند می تواند بیانگر وجود مواردی از دوپینگ در ورزش روسیه باشد، اما “کرملین” با انفرادی دانستن این اقدام ها و رد ادعای مطرح شده مبنی بر سازمان یافته و دولتی بودن استفاده از مواد نیروزا، می‌خواهد ورزش این کشور را از خطر محرومیت و مجازات های جهانی دور کند.

 
با توجه به گزارش آژانس ضد دوپینگ جهان مستند به یافته های یک کمیسیون مستقل، فساد دوپینگ در روسیه سازمان یافته است و از این رو درخواست هایی برای محرومیت ورزشکاران روسی از همه رقابت های ورزشی بین المللی مطرح شده است.

 
اکنون با دستور رئیس جمهوری روسیه برای بررسی جدی موضوع، تلاش در بالاترین سطح برای خارج کردن ورزش این کشور از بحران دوپینگ و احتمال محرومیت گسترده ورزشکاران روسی در میدان های جهانی جریان دارد که می تواند نشانه وجود شواهد و مدارک لازم در سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ موسوم به وادا باشد.

 
گزارش وادا درباره روسیه در برگیرنده این اتهام است که یکی از بزرگترین رسوایی های دوپینگ در تاریخ ورزش جهان شکل گرفته و پیشنهاد داده است تا دوومیدانی کاران روسیه از رقابت های بین المللی به ویژه المپیک ریو ۲۰۱۶ محروم شوند.

 
بر اساس گزارش کمیسیون وادا، آزمایشگاه مسکو یک هزار و ۴۱۷ نمونه آزمایش قبل از بازرسی را نابود کرده است.

 
“موتکو” وزیر ورزش روسیه که قبلا گفته بود، ادعاهای مطرح شده سیاسی، پوچ و یاوه سرایی است، در واکنش به ادعاهای دوپینگی بودن ورزشکاران روسی اعلام کرده بود که هیچ شواهدی دال بر اتهامات علیه فدراسیون دوومیدانی روسیه وجود ندارد و نمونه ها بنا به درخواست وادا از بین رفته است.

 
از سوی دیگر، بر اساس گزارش های انتشار یافته از نتایج تحقیق وادا، با توجه به دامنه دوپینگ و پنهان کاری های صورت گرفته، برخی مقام های دولت روسیه باید از آن آگاه باشند و حتی سازمان اطلاعات و امنیت این کشور در این ماجرا دخالت داشته که تهدید جدی برای کاخ کرملین به منظور استفاده از ورزش برای بهبود جایگاه روسیه در جهان است.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “دوومیداین کاران روس از شرکت در مسابقات بین المللی محروم شدند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi