مطالب مرتبط:

کاندیدای برترین های دو استقامت دنیا انتخاب شدند

کاندیدای برترین های دو استقامت دنیا انتخاب شدند

tm.aیspx

برای اولین دوره قرار است برترین های هر بخش از دوومیدانی جهان انتخاب شود برای دو استقامت “محمد فرح” و “گنزبه دیبابا” از بیشترین شانس برخورداند.

در اولین دوره انتخاب ورزشکار برتر در دسته استقامتی و نیمه استقامتی “محمد فرح” و “گنزبه دیبابا” بیشترین آرا را کسب کرده اند.

ماه گذشته فدراسیون جهانی(IAAF) تصمیم گرفت تا ۹ نفر برتر مردان و زنان در دوهای سرعت، موانع، پیاده‌روی،استقامتی، مسابقات جاده ای، پرتابها، پرشها را انتخاب کند. لیست طولانی از این ورزشکاران انتخاب شده است و کاندیدها از هر جای جهان انتخاب شده‌اند.

“فرح” عنوان قهرمانی ماده های پنج هزار متر و ۱۰ هزار متر مسابقات جهانی ۲۰۱۵ پکن را به خود اختصاص داده است. این دونده بریتانیایی زمان ۷:۳۴:۶۶ دقیقه رادر ماده سه هزار متر با مانع به ثبت رسانده است. رکورد او در رقابت های داخل سالن ۸:۰۳:۴۰ دقیقه بوده و رکورد او در مسابقات نیمه ماراتن اروپا ۵۹:۳۲ دقیقه می باشد.

“دیبابا” دونده اهل کشور اتیوپی نیز قهرمان ماده ۱۵۰۰ متر بانوان، مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ پکن شده است وهمچنین در ماه گذشته با ثبت زمان ۳:۵۰:۰۷ دقیقه در موناکو رکورد خود را جابجا کرد. وی در مسابقات داخل سالن جهانی در ماده پنج هزار متر زمان ۱۴:۱۸:۸۶ دقیقه را به ثبت رسانید و مدال برنز را ار آن خود کرد.

از بین کاندیهای نهایی، فدراسیون جهانی دوومیدانی (IAAF) یک زن و یک مرد را به عنوان ورزشکار سال ۲۰۱۵ انتخاب خواهد کرد.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “کاندیدای برترین های دو استقامت دنیا انتخاب شدند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi