مطالب مرتبط:

مراسم اعطای جوایزه سالیانه دوومیدانی امسل برگزار نمی شود

مراسم اعطای جوایزه سالیانه دوومیدانی امسل برگزار نمی شود

tm.asیpx

فدراسیون بین المللی دوومیدانی (iaaf) در مراسمی که هرسال برگزار می کرد و جوایزی را به ورزشکاران می داد امسال به دلیل فساد تصمیم به لغو این مراسم گرفت

فدراسیون بین المللی دوومیدانی (iaaf) بدنبال بازجویی و تحقیق از “لامین دیاک” رییس سابق این نهاد که مظنون به پول شویی و فساد شده است، مراسم اعطای جوایز سالیانه برترین های این رشته را لغو کرد.

سباستین کو رییس یاف در بیانیه ای با اشاره به این ماجرا اعلام کرد که فرصت مناسبی برای گردهم جمع شدن خانواده دو و میدانی نیست.

رویداد سالیانه معرفی و تجلیل از برترین های دو و میدانی جهان قرار بود روز ۲۸ نوامبر برگزار شود.

کو گفت: ما دستاوردهای چشمگیر ورزشکاران مان را قدر می‌نهیم. بنابراین دوومیدانی کار سال و سایر جوایز این رشته ، در اینترنت و شبکه های اجتماعی معرفی می شوند.

وی افزود: یاف به دنبال فرصت مناسبی در آینده برای اعطای جوایز به برندگان است.

مراسم اعطای جوایز برترین های دو و میدانی تحت حمایت بنیاد بین المللی دو و میدانی که یک بنیاد خیریه است برگزار می شود. دیاک رییس این بنیاد محسوب می شود.

اوسین بولت قهرمان دو و میدانی جامائیکایی، محمد فرح دونده انگلیسی و دافنه شیپرس دونده هلندی جزو نامزدهای جایزه دوومیدانی کار سال هستند.

دفتر دادستانی مالی فرانسه اعلام کرد دیاک متهم است که بیش از یک میلیون یورو رشوه در سال ۲۰۱۱ برای پنهان ساختن آزمایش مثبت دوپینگ ورزشکاران روس دریافت کرده است.

دیاک ۸۲ ساله که سنگالی است تحت بازجویی قرار گرفت و با قید وثیقه ۵۰۰ هزار یورو آزاد شد. او ممنوع الخروج شده است.

دیاک از سال ۱۹۹۹ ریاست یاف تا اوت امسال که سباستین کو جانشین او شد، به عهده داشته است. خانواده یاک این اتهامات را رد کرده اند.

بدنبال شکایت سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) ، تحقیقات فرانسه در این زمینه آغاز شد. وادا کمیسیونی را برای بررسی ادعاهای مطرح شده در

مستند تلویزیونی شبکه ای آر دی آلمان در مورد دوپینگ در روسیه تشکیل داد.

رییس موقت فدراسیون دو و میدانی روسیه گفت که کشورش دلیلی برای نگران شدن از رسوایی اخیر ندارد.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “مراسم اعطای جوایزه سالیانه دوومیدانی امسل برگزار نمی شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi