مطالب مرتبط:

گفت گویی با بوخونسف

گفت گویی با بوخونسف

tm.aspسx

مربی با تجربه و کار کشته احسان حدادی که به ایران آمده است گفت اگر به احسان ایمان نداشتم هرگز به ایرا نمی آمدم.

مربی روسیه‌ای احسان حدادی گفت: اگر به موفقیت احسان مطمئن نبودم و ایمان نداشتم دوباره به ایران نمی‌آمدم.

کیم بوخونسف مربی احسان حدادی امروز (دوشنبه) در نشست خبری فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: توقع نداشتم که چنین جمعی از خبرنگاران را ببینم و متعجب شدم. شاید خیلی‌ها در ایران مرا بشناسند اما برای کسانی که نمی‌شناسم می‌گویم از مربیان قدیمی هستم و در ۱۱ المپیک شرکت کرده‌ام. سه دوره مربی بوده‌ام و در بقیه دوره‌ها به عنوان ورزشکار شرکت کرده‌ام. در این مدت شش مدال طلا در کسوت مربی و بازیکن کسب کردم. یک دوره‌ هم با حدادی در المپیک به نقره رسیدیم. بیش از ۸۰ سال سن دارم و اینها را می‌گویم که حرفه‌ای بودن خودم را ثابت کنم.

 

وی افزود: وقتی حدادی در المپیک نقره گرفت فکر کردم دینم را برای ورزش ایران ادا کردم و به استراحت رفتم تا با خاطره‌ها زندگی کنم. حالا با مذاکراتی که دوباره داشتیم قسمت این بود که بار دیگر به ایران بیایم. تصمیم سختی را گرفتم چون مسئولیت سنگینی دارم. سه سال حدادی بدون مربی کار کرده و تا حدودی اعتماد به نفس و تکنیک خود را از دست داده است.

 

مربی پرتاب دیسک روسیه‌ای ادامه داد: کار سختی در پیش داریم البته حدادی تا حدودی اعتماد به نفسش را به دست آورده و امیدوارم در این ۱۰ ماه تا المپیک کارهای خوبی انجام دهیم. امیدوارم دوباره با حدادی به موفقیت برسیم. چند رقیب اصلی در این راه داریم ۱۰ پرتابگر بزرگ در دنیا هستند که حدادی همه آنها را گرفته است و شناخته شده هستند.

 

بوخونسف تأکید کرد: احسان حدادی با سابقه‌ای که دارد می‌تواند هفت هزار پرتاب تا المپیک داشته باشد. او باید ماهی هزار پرتاب انجام دهد. کار بزرگی داریم و می‌خواهیم موفق شویم و به همین دلیل باید بیش از گذشته تلاش صورت بگیرد.

 

این مربی روسیه‌ای با اشاره به اینکه حدادی در المپیک لندن شانس زیادی برای مدال طلا داشت، گفت: این موضوع در دل ما مانده است و باید آن را جبران کنیم. حدادی در المپیک قبلی تنها ۹ سانتیمتر کم آورد. البته این تصمیم داوران بود که او به طلا نرسید و این نشان می‌دهد که مسائل دیگری هم در نتیجه مؤثر هستند.

 

وی عنوان کرد: وظیفه خود دانستم که برای کمک به حدادی بیایم. او خصوصیات خاص خود را دارد و ۶ سال با هم سابقه همکاری داریم. خیلی خوب همدیگر را می‌شناسیم. باید تأکید کنم تا کنون شاگردی مانند حدادی نداشتم و او خیلی برای من عزیز است. امیدوارم و از شما رسانه‌ها هم می‌خواهم که در این راه در آرامش دادن به ما کمک کنند.

 

مربی حدادی در پاسخ به این سؤال که برنامه‌هایتان چگونه خواهد بود، گفت: حضور در جزیره کیش اولین برنامه ما خواهد بود چون آنجا در حال حاضر آب وهوای خوبی دارد و شرایط برای تمرین مناسب است. اردوی بعدیمان آفریقای جنوبی خواهد بود شاید تغییراتی ایجاد شود اما فعلاً همین است.

 

 

وی در پایان عنوان کرد: احسان حدادی خیلی با استعداد است و می‌دانم که دوباره به موفقیت می‌رسد. خودش نواقص و مشکلاتش را به خوبی می‌داند و اگر مسئله‌ای تکنیکی داشته باشد حل می‌کنم. اگر به موفقیت او مطمئن نبودم و ایمان نداشتم بار دیگر به ایران نمی‌آمدم از فدراسیون دو و میدانی می‌خواهم که در این راه به ما کمک زیادی کند.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “گفت گویی با بوخونسف”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi