مطالب مرتبط:

فاتحان ماراتن فرانکفورد از اتیوپی بودند

فاتحان ماراتن فرانکفورد از اتیوپی بودند

tm.asظpx

 “تولسا” و “لما” از اتیوپی که در بخش مردان و زنان فاتح ماراتن فرانکفورت شدن نشان دادن که اتیوپی هنوز هم مهد دوومیدانی کاران استقامتی دنیاست.

ماراتن فرانکفورت در این شهر برگزار شد و در پایان “گولومه تولسا” و “سیزای لِما” توانستند در دسته آقایان و بانوان قهرمان شوند.

در رقابت های آقایان، سیزای لِما از کشور اتیوپی با ثبت رکورد ۲:۰۶:۲۶ ساعت قهرمان شد و “لانی روتو” کنیایی  و “آلفرز لاگات” کنیایی با کسب زمان های ۲:۰۶:۳۴ ساعت و ۲:۰۶:۴۸ ساعت توانستند به ترتیب بر سکوی دومی و سومی بنشینند. هم چنین “آرنه گابیوس” آلمانی توانست با ثبت زمان ۲:۰۸:۳۳ ساعت، رکورد آلمان را جابه جا کند و به مقام چهارم برسد.

اما در دسته بانوان، رقابتها بسیار نزدیک بود و در نهایت “گولومه تولسا” اتیوپیایی با کسب زمان ۲:۲۳:۱۲ ساعت قهرمان و پس از وی “دینکنش مِکاش” از اتیوپی توانست با ثبت همان زمان ۲:۲۳:۱۲ نایب قهرمان شود و “کورن جلالا یال” از اتیوپی نیز با زمان ۲:۲۳:۵۲ ساعت سوم شود.

لازم به یادآوری است که ماراتن فرانکفورت از سال ۱۹۸۱ هر ساله در فرانکفورت آلمان برگزار می شود و رکورد این مسابقه در بخش آقایان در دستان “ویلسون کیپسانگ” با زمان ۲:۰۳:۴۲ در سال ۲۰۱۱ و در بخش بانوان به “مسلچ ملکامو” با ثبت زمان ۲:۲۱:۰۱ ساعت در سال ۲۰۱۲ می باشد.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “فاتحان ماراتن فرانکفورد از اتیوپی بودند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi