مطالب مرتبط:

یورو اسپورت ادعای بولت را رد کرد

یورو اسپورت ادعای بولت را رد کرد

tm.aspx

یوسین بولت جامائیکایی که چندی پیش اعلام نموده بود می تواند رکورد دوی ۲۰۰ متر جهان را به زیر ۱۹ ثانیه برساند. اما یورو اسپورت ادعای بولت را رد کرد و اعلام نمود که بولت نمیتواند این کار را انجام دهد.

 

رکورد ۲۰۰ متر بولت در سال ۲۰۰۹ ، ۱۹ ثانیه و ۱۹ صدم ثانیه بوده است. او در این سال توانست رکورد خود را ۱۱ صدم ثانیه بهبود ببخشد.

قبل از رکوردشکنی بولت، مایکل جانسون در سال ۱۹۹۶ رکورد ۱۹ ثانیه و ۳۲ صدم ثانیه را در ۲۰۰ متر به جای گذاشته بود.

بولت در مصاحبه خود با سایت رسمی المپیک ریو اعلام کرده است: من واقعا می‌خواهم ۲۰۰ متر را زیر ۱۹ ثانیه بدوم. این یکی از هدف‌های اصلی من است و یکی از سخت‌ترین آن‌ها، زیرا پیدا کردن زمان مناسب برای رکوردشکنی دشوار است. با همه این‌ها من به شخصه فکر می‌کنم که بتوانم این کار را انجام دهم. مربی‌ام نیز فکر می‌کند که من می‌توانم به زیر ۱۹ ثانیه برسم. تنها مشکل، یافتن زمان مناسب است.

بولت فصل سختی را پشت سر گذاشته است. فعالیت او تحت الشعاع جاستین گاتلین قرار گرفته است. پیش از مسابقات قهرمانی جهان پکن بسیاری او را حذف شده به حساب می‌آوردند. با این وجود بولت هنوز امیدوار است که در فصل‌های بعد خوب عمل کند. بولت در این باره گفته است: جاستین گاتلین گفته است که برای رقابت می‌آید اما من تمرکز بیشتری دارم. من این فصل را در شرایط بدنی بهتری شروع کرده‌ام.

اما یورو اسپرت در اظهار نظر خود نسبت به احتمال رکوردشکنی بولت آورده است: اینکه بولت بتواند رکورد ۲۰۰ متر خود را زیر ۱۹ ثانیه بدود بسیار کار بزرگی است و هیچ جور نمی‌توان گفت او می‌تواند چنین کاری را انجام دهد. از زمانی که او رکوردشکنی کرده است ۶ سال می‌گذرد. در این زمان بسیاری از دوندگان به اوج کار خود رسیده‌اند. به نظر می‌رسد که بولت روزهای خوب خود را پشت سر گذاشته. او دیگر سرعتی که در گذشته داشته را ندارد اما به خوبی تلاش می‌کند تا مدال طلا را از آن خود کند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “یورو اسپورت ادعای بولت را رد کرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi