مطالب مرتبط:

مربی آذربایجانی ایران را انبوه از استعداد دوومیدانی دانست

 مربی آذربایجانی ایران را انبوه از استعداد دوومیدانی دانست

tm.aspیx

بهروز صالح لی مربی آذربایجانی که سمت مربیگری دوهای استقامت و نیمه استقامت ایران را پذیرفته و قول داده در آینده حرف های زیادی از ورزشکاران دوومیدانی ایرانی خواهید شنید گفت ایران مهد دوومیدانی است و استعداد های انبوهی در آن یافت می شود.

از اینکه در ایران برای استعداد های آینده ساز  دوهای نیمه استقامت و استقامت کار می کنم خوشحالم و امیدوارم تا با انجام مراحل ارزیابی و گرفتن تست های متعدد از ورزشکاران به نتیجه مطلوبی برسیم. ایران کشور استعدادهاست و باید توجه ویژه ای به سنین پایه شود، چرا که آینده سازان ورزش دوومیدانی یک کشور استعدادهای پایه هستند.

مربی آذربایجانی دوهای استقامت و نیمه استقامت در پاسخ به این سوال که آیا تهران مکان خوبی برای برپایی اردو می‌باشد، عنوان داشت: تهران در حال حاضر از شرایط جوی خوبی برخوردار است و هنوز آنقدر سرد نشده که نتوان تمرینات هوازی را انجام داد، البته ناگفته نماند مهمترین آیتم برای یک مکان مناسب تمرینی، پاک بودن آب و هوای آن منطقه است. من اعتقاد زیادی به برگزاری اردو و تمرین در ارتفاع ندارم و باید همه امکانات یک اردو فراهم باشد تا نتیجه دلخواه رقم بخورد. تمرین در ارتفاعات برای دوهای صحرانوردی، ماراتن و نیمه سنگین است و حضور یک تیم مجهز پزشکی از لازمه های آن است.

صالح لی در پایان تاکید کرد: برخی از ورزشکارانی که به اردو دعوت شده اند شرایط رسیدن به بهترین جایگاه ها را دارند ولی این امر مستلزم سرمایه گذاری و حمایت از سوی مسئولین است.تعدادی از آنها سن خیلی کمی دارند و از قوای جسمی ضعیفی برخوردارند و اگر هم رکورد خوبی به ثبت می‌رسانند با قدرت ضربان قلبشان است نه قدرت عضله که این امر عواقب ناگواری در آینده خواهد داشت که امیدوارم با برنامه های تدوین شده از سوی کادر مربیان این احتمال به حداقل برسد.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “مربی آذربایجانی ایران را انبوه از استعداد دوومیدانی دانست”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi