مطالب مرتبط:

بودجه 25 هزار دلاری فدراسیون جهانی برای دوومیدانی ایران

بودجه ۲۵ هزار دلاری فدراسیون جهانی برای دوومیدانی ایران

tmیی.aspx

سباستین کو، که به تازگی به سمت ریاست فدراسیون جهانی رسیده یکی از وعده های خود یعنی تقسیم صحیح بودجه ۲۲ میلیون دلاری دوومیدانی بین کشور ها را عملی نمود.

برنامه تقسیم بودجه نشان داد که ۱۰۰ هزار دلار در طول چهار سال به ۲۱۵ عضو IAAF داده خواهد شد تا این مبلغ را در برنامه‌های توسعه سرمایه‌گذاری کنند.

گفته می‌شود پیشنهاد «کو» برای تقسیم نیمی از بودجه دریافتی از سوی IOC، یکی از دلایل موفقیت کمپین او در انتخابات ریاست IAAF بوده است.

کو درباره این مساله گفت: اینکه IAAF چگونه بودجه دریافتی از IOC برای چهار سال را به خوبی در بین اعضای این فدراسیون تقسیم می‌کند، یکی از پایه‌های انتخاب شدن من در انتخابات ریاست IAAF بوده است. بودجه‌ای که تقسیم می‌شود، به طور کلی در چهار سال ۲۲ میلیون دلار است که نیمی از پول دریافتی ما از سوی IOC است. این بودجه برای کمک به فدراسیون‌های عضو IAAF برای گسترش و توسعه د‌و‌و‌مید‌ا‌نی در کشورهایشان، به آنها داده می‌شود. IAAF باید با اعضایش همکاری کند و به نیازهای آن توجه کند و برای مشکلات آنها راه حلی در نظر بگیرد. تنها با این روش است که می‌توانیم از آینده د‌و‌و‌مید‌ا‌نی مطمئن شویم.

سهم هر فدراسیون از این بودجه سالیانه ۲۵ هزار دلار خواهد بود. البته کشورهایی همچون روسیه و آمریکا اعلام کرده‌اند که از سهم خود می‌گذرند تا این پول به کشورهای کوچک‌تر برسند. این بودجه صرف تهیه تجهیزات، خریداری لوازم، آماده‌سازی ورزشکاران، حمایت از مربیان و مسئولان تیم‌ها، برگزاری مسابقات ملی و محلی و انجام برنامه‌ها توسعه ورزشی در مدارس و باشگاه‌ها خواهد شد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “بودجه ۲۵ هزار دلاری فدراسیون جهانی برای دوومیدانی ایران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi