مطالب مرتبط:

بولت در اندیشه خداحافظی

بولت در اندیشه خداحافظی

tm.aspx

یوسین بولت در در مورد بازنشستگیش احتمالات فراوانی وجود دارد و هواداران وی را نگران کرده است وی می گوید شاید فعالیت حر‌فه‌ای خود را تا پایان ۲۰۱۷  ادامه دهم اما آیا ا‌د‌ا‌مه‌ دادن او یک سال بعد از المپیک چیزی به کارنامه‌ ی این نابغه دوومیدانی اضافه خواهد کرد؟

تمامی طرفداران ورزش و د‌و‌و‌مید‌ا‌نی و هو‌اد‌ا‌ران یوسین بولت نگران بازنشستگی این نابغه دو هستند.

مساله بازنشستگی یوسین بولت در مرکز توجه قرار گرفته است و شاید او هنوز در دو راهی ا‌د‌ا‌مه‌ دادن یا بازنشسته شدن قرار داشته باشد. بولت جامائیکائیی توانست در طول کار حر‌فه‌ای خود ورزش دوی سرعت را به بالاترین سطح خود برساند اما بالاخره عمر فعالیت حر‌فه‌ای او نیز به پایان می‌رسد.

بولت می‌خواهد کارنامه درخشان خود را با قهرمانی در سه رشته ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر و چهار در ۱۰۰ متر در بازی‌های ریو برای همیشه در تاریخ تثبیت کند اما بعد از آن را خودش نیز مطمئن نیست.

بولت درباره بازنشستگی خود گفته است: من و مربی‌ام در این‌باره بحث‌هایی داشتیم که چه زمانی باید بازنشسته شوم. مربی‌ام می‌گوید نباید بگوییم آیا بعد از المپیک من بازنشسته خواهم شد یا نه. بعد از المپیک تصمیم می‌گیریم آیا باید یک سال دیگر هم کار کنیم یا نه. بنا‌بر‌این باید تا بعد از المپیک صبر کنیم.

مردان و زنان ورزشکار حر‌فه‌ای غالبا در اواخر دوران فعالیت خود، از بین رفتن شکوه گذشته‌شان را می‌بینند. بولت به احتمال زیاد تا پایان ۲۰۱۷ بازنشسته خواهد شد اما ممکن است یک سال پایانی کار، مانند همیشه درخشان باشد یا این که او نیز تاریک شدن درخشش خود را مشاهده کند.

بولت تاکنون یازده مدال طلا در مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرده است که رکوردی برای او به شمار می‌رود. ورزشکارانی هستند که تلاش می‌کنند همچنان در اوج باقی بمانند. راجر فدرر می‌تواند یکی از آنها باشد. او همچنان سخت تلاش می‌کند تا خود را در بین تنیس‌بازان برتر جهان نگه دارد. فدرر از تجربیاتش استفاده می‌کند تا همیشه یک گام از حریفان جوان‌تر و آماده‌تر خود جلو باشد.

شاید در دویدن همه چیز راحت‌تر باشد. فقط باید سریع‌تر از رقیبان دوید. «جاستین گاتلین» یکی از نمونه‌هایی است که نشان می‌دهد دوندگان بالای ۳۰ سال نیز می‌توانند سریع باشند. درست است که سن و سال فقط یک عدد است و ممکن است موقعیت ارتباطی با این عدد نداشته باشد اما درباره بولت باید این را پذیرفت که اوج فعالیت حر‌فه‌ای او در سن ۲۲ سالگی اتفاق افتاده و هر ورزشکاری در سن خاصی به اوج خود می‌رسد.

ممکن است این دونده جامائیکایی هنوز ادعایی درباره شکستن رکورد ۱۹ ثانیه‌ای خود در ۲۰۰ متر داشته باشد اما این چیزی نیست که بتواند به این راحتی‌ها از او انتظار داشت. بولت تابستان آینده سن ۳۰ سالگی را رد می‌کند. او چالش بزرگی در ریو خواهد داشت. گاتلین همچنان با او ر‌قا‌بت خواهد کرد. ممکن است او بتواند در ریو نیز بدرخشد و درباره توجه عموم را به خود جلب کند اما این که تصمیم او برای مسابقه دادن در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ می‌تواند چیزی به کارنامه او اضافه کند یا خیر مشخص نیست.

مطمئنا تمامی افرادی که به نوعی با د‌و‌و‌مید‌ا‌نی سر و کار دارند و هو‌اد‌ا‌ر بولت هستند از بازنشسته شدن او ناراحت خواهند شد اما این که او بخواهد بعد از بازی‌های ریو نیز به کار خود ادامه دهد، تعجب برانگیز است.

یوسین بولت درباره حضور خود در المپیک ریو گفته است: اگر در المپیک شرکت کنم و پیروز شوم، می‌توانم بگویم اسطوره هستم. بسیاری به من می‌گویند یوسین تو اسطوره‌ای اما می‌خواهم یک بار دیگر قهرمان شوم تا وقتی مردم این را به من می‌گویند، احساس راحتی کنم و بگویم بله. من اسطوره‌ام.

 

 

 

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “بولت در اندیشه خداحافظی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi