مطالب مرتبط:

ماشاالله چرخی : باشگاهها باید ورزشکار ساز باشند

ماشاالله چرخی : باشگاهها باید ورزشکار ساز باشند

ماشاالله چرخی : باشگاهها باید ورزشکار ساز باشند

ماشاالله چرخی : به هر شکل این اولین دوره تجربه حضور ما در لیگ دوومیدانی بود و قطعا سال بعد برای تیم هایی مثل نفت رقیبی جدی خواهیم بود و اگر بتوانیم ورزشکاران بومی خود را حفظ کنیم، کاپ قهرمانی را از آن خود خواهیم کرد. امسال ورزشکارانی مثل مسلم نیادوست در بخش مردان و الناز کمپانی در بخش بانوان را از دست دادیم.

سرپرست تیم پارس مهر فارس ادامه داد: ما در گام اول آکادمی دوومیدانی را راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم از رده نونهال تا جوانان (۶ تا ۱۸ سال) را تحت پوشش بگیریم. چرا که معتقد هستیم این باشگاهها هستند که باید ورزشکار سازی کنند، در حالی که امروز این ماجرا دقیقا به عکس اتفاق می‌افتد و فدراسیون بعد از پرورش ملی پوشان، تلاش می‌کند تا آنها را در تیم ها بگنجاند تا ورزشکاران بتوانند گوشه ای از هزینه‌های خود را تامین کنند.

چرخی اظهار داشت: باید از طریق وزارت ورزش و با پیگیری های فدراسیون تدبیری اندیشیده شود تا باشگاههای بزرگی مانند پرسپولیس و استقلال نیز موظف به تیم داری در رشته پایه دوومیدانی شوند. دوومیدانی ورزش مادر است که برای تمام رشته‌ها ورزشکار سازی می‌کند، اما این مادر همیشه مورد بی مهری قرار می‌گیرد. باشگاههای بزرگ تنها در فوتبال تیم داری می‌کنند و این در صورتی است که هزینه یک تیم کامل دوومیدانی که سکوی قهرمانی را از آن خود کند، حدودا یک پنجم قرارداد یک فوتبالیست است.

 

وی در پایان گفت: ورود رسانه ها و انعکاس خوب خبری در رشته های پایه نیز می‌تواند برای باشگاهها ایجاد انگیزه کند. متاسفانه در پوشش این ورزش صدا و سیما آنطور که باید و شاید ایفای نقش نمی‌کند. پارس مهر فارس سال بعد نیز قطعا در جمع تیم های شرکت کننده خواهد بود، اما این بار با قدرت بیشتر ظاهر خواهد شد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “ماشاالله چرخی : باشگاهها باید ورزشکار ساز باشند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi