مطالب مرتبط:

صحبت های طباطبایی در نشست وزیر ورزش با روسای فدراسیون‌ها

صحبت های طباطبایی در نشست وزیر ورزش با روسای فدراسیون‌ها

صحبت های طباطبایی در نشست وزیر ورزش با روسای فدراسیون‌ها

در این نشست که با هدف ارائه گزارش فدراسیون های المپیکی برگزار شد، روسای فدراسیون های شمشیربازی، تیراندازی، قایقرانی و دوومیدانی ارائه گزارش کردند.

 

دکتر محمود گودرزی در این جلسه با تاکید به این نکته ۲۵ درصد مکمل های غذایی و دارویی ورزشکاران حاوی ومواد نیروزا و محرک است، گفت: روسای فدراسیون ها باید در آستانه المپیک مسئله دوپینگ را جدی بگیرند چرا که بدون توجه شما ورزشکاران دچار مشکل خواهند شد.

 

وی به موضوع صغر سنی ورزشکاران نیز اشاره و خاطرنشان کرد: اگر ورزشکاری با طی مراحل قانونی سن خود را کم یا زیاد می کند باید بداند این گونه قهرمانی ها فاقد هر گونه ارزشی است.

 

وزیر ورزش و جوانان در ادامه به همکاری فدراسیون ها با حراست وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد و گفت: در اعزام ها باید مراقب ورزشکاران بود چرا که با بی توجهی لطمات جبران ناپذیری به ورزشکاران وارد می شود.

 

او در ادامه با بیان این که وضعیت اقتصادی دولت وضعیت مناسبی نیست، اظهار داشت: شما باید با تلاش خود فرصت توسعه و ارتقا‌ء رشته ها را فراهم کنید.

 

او پرهیز از سفر های غیر ضروری، کسب سهمیه بیشتر رشته های المپیکی را مورد توجه قرار داد و گفت: تلاش می کنیم در پیش بینی اعتبارات حقی از فدراسیون ها ضایع نشود و باید توجه ویژه شود تا با تلاش مضاعف این ضعف جبران شود.

 

در این نشست باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیربازی با ارائه گزارشی از روند کسب سهمیه ورزشکاران خود، اظهار داشت: شمشیربازان ما دو سهمیه المپیک را دریافت خواهند کرد.

 

وی با بیان این که برای کسب سهمیه ۶ رویداد پیش رو داریم، افزود: مسابقات گرجستان، بوداپست، آمریکا، پادوا، ورشو و سئول مسابقاتی هستند که باید در ان ها برای کسب سهمیه تلاش کنیم.

 

او بااشاره به قهرمانی زیر ۲۳ سال دختران بعد از ۴۰ سال در آسیا گفت: در بهمن و اسفند ۵ دوره انتخابی داریم که بهترین ها به زون آسیا اعزام خواهند شد.

 

در ادامه امینی رئیس فدراسیون قایقرانی بااشاره به این که در روئینگ ۳ سهمیه و در کایاک بین ۲ تا ۵ سهمیه خواهیم گرفت، افزود: ما در بخش آب های آرام نیز شانس کسب سهمیه داریم.

 

در ادامه حسن طباطبایی در خصوص وضعیت دوومیدانی خاطرنشان کرد: در مسابقات قزاقستان ۳ سهمیه کسب کردیم و امیدواریم چند سهمیه دیگر را تا قبل از المپیک ریو نیز بگیریم.

 

شجاعی رئیس فدراسیون تیرو کمان نیزضمن ارائه نموداری از کسب سهمیه المپیک ریو۲۰۱۶، گفت: امیدواریم بتوانیم در تایلند سهمیه انفرادی و در آنتالیا ۲ سهمیه تیمی داشته باشیمغ سعی مان بر این است دراین دوره ۶ سهمیه داشته باشیم.

 

در ادامه این نشست ایمان نهراوی مهمان نشست وزیر با روسای فدراسیون های ورزشی شد. دکتر گودرزی با بیان این که روسای ۵۱ فدراسیون ما با انتخابات دموکراتیک انتخاب شده اند، افزود: جایگاه ورزشی ایران در برخی رشته ها جایگاه بسیار مناسبی است.

 

وی از هاشمی رئیس فدراسیون بیماران خاص و پیونداعضاء برای کسب رتبه ششم جهان تقدیر کرد و گفت: این مقام از دو جهت ارزش داشت. یکی خارج کردن این بیماران وافراد از انزوا و دیگری کسب کرسی های ارزشمند جهانی است.

 

وزیر ورزش و جوانان اندونزی نیز این روز را روزی تاریخی عنوان کرد که فرصتی شد تا با ادم های مهم( روسای فدراسیون های ورزشی) ملاقات داشته باشم.

 

 

وی ادامه داد: از همه بازدید هایی که در ایران انجام دادم الهام گرفتم و توسعه روابط ورزشی دو کشور را حتماً پیگیری می کنم. این روز را به فال نیک خواهیم گرفت.

برچسب ها

0 دیدگاه در “صحبت های طباطبایی در نشست وزیر ورزش با روسای فدراسیون‌ها”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi