اوسین بولت در انتظار رکورد شکنی

اوسین بولت در انتظار رکورد شکنی

اوسین بولت دونده ۲۸ ساله جاماییکایی که قرار در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در چین بر روی پیست تارتار باز هم هنرنمایی کند، هفت سال قبل و در المپیک ۲۰۰۸ موفق شد در آن سه بار مدال طلا را در ماده های ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر و ۴ در ۱۰۰ متر تیمی بر گردن بیاویزد.

 

در واقع اوسین بولت در آشیانه پکن بود که نخستین رکورد جهان را به نام خود ثبت کرد و اولین طلای خود در رده سنی بزرگسالان و در مسابقات جهانی و بین المللی را به دست آورد.

 

بولت باید در این مسابقات با جاستین گاتلین آمریکایی رقابت کند، دونده ای که اعتیادش سر و صدای زیادی به پا کرده بود.

 

دوپینگ و استفاده از مواد مخدر یکی از مسائل شایع در دوومیدانی است. این مسئله آنقدر در این رشته رواج دارد که سباستین کو رئیس جدید اتحادیه جهاین دوومیدانی یکی از اهداف اصلی اش را مبارزه با آن  و راه اندازی یک سازمان مستقل برای این کاراعلام کرد.

 

به هر حال در فاصله کمتر از یک سال تا المپیک ۲۰۱۶ ریو بولت بهترین فرصت برای خودنمایی را در اختیار دارد و باید با بزرگترین رقیبش یعنی گاتلین که طلای المپیک ۲۰۰۴ و مسابقات جهانی ۲۰۰۵ را در اختیار دارد و ۵ سال به دلیل اعتیاد به مواد مخدر محروم شده بود، رقابت کند.

 

 

بولت که امروز ۲۹ ساله می شود ماه گذشته در لندن رکورد ۹.۸۷ ثانیه را به ثبت رساند تا آمادگی اش را به رخ مدعیان بکشد.

برچسب ها

دانلود پاورپوینت کارآفرینی دوومیدانی

مواردی ک در کارآفرینی دوومیدانی بحث میشود
ماده های دو و میدانی
دوها
استارت
پرش ها
پرش با نیزه

دانلود دانلود پاورپوینت کارآفرینی دوومیدانی
دانلود پاورپوینت مفصل زانو و آسیب های زانو

مفصل زانو بزرگترین و پیچیده ترین مفصل بدن انسان است و بیشترین آسیب و تخریب مفصل در زانو اتفاق می افتد امروزه خیلی از مردم و ورزشکاران از دردهای زانو رنج میبرند این پاورپوینت میتواند شما را با مفصل زانو و آسیب های آن آشناتر سازد

دانلود دانلود پاورپوینت مفصل زانو و آسیب های زانو

0 دیدگاه در “اوسین بولت در انتظار رکورد شکنی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط:logo-samandehi