بررسی نتایج تیم ها در رقابت های جهانی دوومیدانی سال 2001 کانادا

بررسی نتایج تیم ها در رقابت های جهانی دوومیدانی سال 2001 کانادا

در پایان مسابقات این دوره روسیه با ۵ طلا، ۷ نقره، ۶ برنز و مجموع ۱۸ مدال به عنوان قهرمانی دست یافت. این اولین قهرمانی روسیه در رقابت های جهانی بود و به ۵ دوره قهرمانی متوالی آمریکا پایان داد. بعد از روسیه قهرمان، آمریکا با ۵ طلا، ۵ نقره، ۳ برنز و مجموع ۱۳ مدال به نایب قهرمانی دست یافت. همچنین کنیا با ۳طلا، ۳ نقره، ۲ برنز و مجموع ۸ مدال به مقام سوم رسید. این برای اولین بار بود که کنیا در میان سه کشور برتر جهان قرار می گرفت.

 

نتایج مسابقات جهانی ۲۰۰۱ ادمونتون

 

 

 

۱۰۰متر

 

 

۱-    ماریسه گرینه از امریکا – ۹.۸۲ ثانیه

 

۲-    برنارد ویلیامز از آمریکا – ۹.۹۴ ثانیه

 

۳-    آتو بلدن از ترینیداد و توباگو – ۹.۹۸ ثانیه

 

 

 

۲۰۰ متر

 

 

۱-    کنستادینوس کدریس از یونان – ۲۰.۰۴ ثانیه

 

۲-    کریستفر ویلیامز از جامائیکا – ۲۰.۲۰ ثانیه

 

۳-    کیم کالینز از سنت کیتس و نویس – ۲۰.۲۰ ثانیه

 

 

 

۴۰۰ متر

 

 

۱-    اوارد مانکور از بحرین – ۴۴.۶۴ ثانیه

 

۲-    اینگو اسچولتز از آلمان – ۴۴.۸۷ ثانیه

 

۳-    گرگوری هاگتون از جامائیکا – ۴۴.۹۸ ثانیه

 

 

 

۸۰۰ متر

 

 

۱-    آندره باچر از سوئیس – ۱:۴۳:۷۰ دقیقه

 

۲-    ویلفرد بونگئی از کنیا – ۱:۴۴:۵۵ دقیقه

 

۳-    پاول زاپیووسکی از لهستان -۱:۴۴:۶۳ ثانیه

 

 

 

۱۵۰۰ متر

 

 

۱-    حسام الگرور از مراکش – ۳:۳۰:۶۸ دقیقه

 

۲-    برنارد لاگات از کنیا – ۳:۳۱:۱۰ دقیقه

 

۳-    دریس مازوزی از فرانسه – ۳:۳۱:۵۴ دقیقه

 

 

 

۵۰۰۰ متر

 

 

۱-    ریچارد لیمو از کنیا – ۱۳:۰۰:۷۷ دقیقه

 

۲-    میلیون وُلد از اتیئپی – ۱۳:۰۳:۴۷ دقیقه

 

۳-    جان کمبی کیبوون از کنیا – ۱۳:۰۵:۲۰ دقیقه

 

 

 

 

۱۰۰۰۰ متر

 

 

۱-    چارلز واورو کاماتی از کنیا – ۲۷:۵۳:۲۵ دقیقه

 

۲-    آسفا مِزگبو از اتیوپی – ۲۷:۵۳:۹۷ دقیقه

 

۳-    هایله گبرسلاسه از اتیوپی – ۲۷:۵۴:۴۱ دقیقه

 

 

 

ماراتن

 

 

۱-    گزاهگنه آبرآ از اتیوپی – ۲:۱۲:۴۲ ساعت

 

۲-    سیمون بی وت از کنیا – ۲:۱۲:۴۳ ساعت

 

۳-    استفان بالدینی از ایتالیا- ۲:۱۳:۱۸ ساعت

 

 

 

۳۰۰۰ متر با مانع

 

 

۱-    روبن کسگی از کنیا – ۸:۱۵:۱۶ دقیقه

 

۲-    علی ازینه از مراکش – ۸:۱۶:۲۱ دقیقه

 

۳-    برنارد بارماسای از کنیا – ۸:۱۶:۵۹ دقیقه

 

 

 

۱۱۰ متر با مانع

 

 

۱-    الن جانسون از امریکا – ۱۳:۰۴ ثانیه

 

۲-    آنیر گارسیا از کوبا – ۱۳:۰۷ ثانیه

 

۳-    دودلِی دوریوال از هائیتی – ۱۳:۲۵ ثاینه

 

 

 

۴۰۰ متر با مانع

 

 

۱-    فلیکس سانچز از دومینیکن – ۴۷.۴۹ ثانیه

 

۲-    فابریزیو مُری از ایتالیا- ۴۷:۵۴ ثانیه

 

۳-    دای تامئسو از ژاپن – ۴۷:۸۹ ثانیه

 

 

 

پرش ارتفاع

 

 

۱-    مارتین بووس از آلمان – ۲.۳۶ متر

 

۲-    یاروسلاو ریباکو از روسیه – ۲.۳۳ متر

 

۳-    ویاچسلاو ورونین از روسیه – ۲.۳۳ متر

 

 

 

پرش با نیزه

 

 

۱-    دیمیتری ماراکو از استرالیا – ۶.۰۵ متر

 

۲-    الکساندر آوربوخ از اسرائیل – ۵.۸۵ متر

 

۳-    نیک هیسانگ از آمریکا – ۵.۸۵ متر

 

 

 

پرش طول

 

 

۱-    ایوان پدروسو از کوبا – ۸.۴۰ متر

 

۲-    ساوانته استرینگفیلو از آمریکا – ۸.۲۴ متر

 

۳-    کارلوس کالادو از پرتغال – ۸.۲۱ متر

 

 

 

پرش سه گام

 

 

۱-    جاناتان ادواردز از بریتانیا – ۱۷.۹۲ متر

 

۲-    کریستین اُلسون از سوئد – ۱۷.۴۷ متر

 

۳-    ایگور اسپاسوخدسکی  از روسیه – ۱۷.۴۴ متر

 

 

 

پرتاب وزنه

 

 

۱-    جان گادینا از آمریکا – ۲۱.۸۷ متر

 

۲-    آدام نلسون از آمریکا – ۲۱.۲۴ متر

 

۳-    آرسی هارجو از فنلان – ۲۰.۹۳ متر

 

 

 

پرتاب دیسک

 

 

۱-    لارس ریدل از آلمان – ۶۹.۷۲ متر

 

۲-    ویرگیلیجوس آلنکا از لیتوانی – ۶۹.۴۰ متر

 

۳-    مایکل مولنبک از آلمان – ۶۷.۶۱ متر

 

 

 

پرتاب چکش

 

 

۱-    سیمون زیولوسکی از لهستان – ۸۳.۳۸ متر

 

۲-    کوجی مورفوشی از ژاپن – ۸۲.۹۲ متر

 

۳-    ایلیا کنووالو از روسیه – ۸۰.۲۷ متر

 

 

 

پرتاب نیزه

 

۱-    جان زلزنی از چک – ۹۲.۸۰ متر

 

۲-    آکی پارویانن از فنلان – ۹۱.۳۱ متر

 

۳-    کنستادینوس گاتسیودوس از یونان – ۸۹.۹۵ متر

 

 

 

۲۰ کیلومتر پیاده روی

 

 

۱-    رومان راسکازف از روسیه – ۱:۲۰:۳۱ ساعت

 

۲-    ایلیا ماراکو از روسیه – ۱:۲۰:۳۳ ساعت

 

۳-    ویکتور بورایو از روسیه – ۱:۲۰:۳۶ ساعت

 

 

 

۵۰ کیلومتر پیاده روی

 

 

۱-    روبرت کورزنیوسکی از لهستان – ۳:۴۲:۰۸ ساعت

 

۲-    جسوس آنجل گارسیا از اسپانیا – ۳:۴۳:۰۷ ساعت

 

۳-    ادگار هرناندز از مکزیک – ۳:۴۶:۱۲ ساعت

 

 

 

 

۴ در ۱۰۰

 

 

۱-    آفریقای جنوبی – ۳۸.۴۷ ثانیه

 

۲-    ترینیداد و توباگو – ۳۸:۵۸ ثانیه

 

۳-    استرالیا – ۳۸:۸۳

 

 

 

 

۴ در ۴۰۰

 

 

۱-    بحرین – ۲:۵۸:۱۹ دقیقه

 

۲-    جامائیکا – ۲:۵۸:۳۹ دقیقه

 

۳-    لهستان – ۲:۵۹:۷۱ ثانیه

برچسب ها

0 دیدگاه در “بررسی نتایج تیم ها در رقابت های جهانی دوومیدانی سال ۲۰۰۱ کانادا”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *



مطالب مرتبط:


مشترک ما شوید!

logo-samandehi