بررسی نتایج تیم ها در رقابت های جهانی دوومیدانی سال 1997 آتن

بررسی نتایج تیم ها در رقابت های جهانی دوومیدانی سال 1997 آتن

در پایان ششمین دوره رقابت های جهانی آمریکا با ۶طلا، ۳نقره، ۸ برنز و مجموع ۱۷ مدال عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد. پس از آمریکا، آلمان با ۵ طلا، یک نقره ، ۴ برنز و مجموع ۱۰ مدال عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد. همچنین در این مسابقات کوبا برای برای اولین بار در میان سه کشور برتر جهان قرار گرفت و با کسب ۱ طلا، یک نقره، یک برنز و مجموع ۶ مدال در جایگاه سوم ایستاد.

 

نتایج رقابت های جهانی ۱۹۹۷ آتن:

 

 

 

۱۰۰متر

 

 

۱-    ماریسه گرینِ از آمریکا – ۹.۸۶ ثانیه

 

۲-    دُنوان بایلی از کانادا – ۹.۹۱ ثانیه

 

۳-    تیم مونتوگمری از آمریکا – ۹.۹۴ ثانیه

 

 

 

۲۰۰ متر

 

 

۱-    ایتو بُلدن از ترینیداد و توباگو – ۲۰.۰۴ ثانیه

 

۲-    فرانک فردریکز از نامیبیا – ۲۰.۲۳ ثانیه

 

۳-    کلِدینی داسیلوا از برزیل – ۲۰.۲۶ ثانیه

 

 

 

 

۴۰۰ متر

 

 

۱-    مایکل جانسون از آمریکا – ۴۴.۱۲ ثانیه

 

۲-    دیویس کامُگا از اوگاندا – ۴۴.۳۷ ثانیه

 

۳-    تایری واشینگتن از آمریکا – ۴۴.۳۹ ثانیه

 

 

 

۸۰۰ متر

 

 

۱-    ویلسون کیپکیتر از دانمارک – ۱:۴۳:۳۸ دقیقه

 

۲-    نوربرتو تِلِز از کوبا – ۱:۴۴:۰۰ دقیقه

 

۳-    ریچ کناه از آمریکا – ۱:۴۴:۲۵ دقیقه

 

 

 

۱۵۰۰ متر

 

 

۱-    حسام الگرو از مراکش – ۳:۳۵:۸۳ دقیقه

 

۲-    فرمین کاچو از اسپانیا – ۳:۳۶:۶۳ دقیقه

 

۳-    رییز استیوز از اسپانیا – ۳:۳۷:۲۶ دقیقه

 

 

 

۵۰۰۰ متر

 

 

۱-    دنیل کُمن از کنیا – ۱۳:۰۷:۳۸ دقیقه

 

۲-    خلید بولامی از مراکش – ۱۳:۰۹:۳۴ دقیقه

 

۳-    تام نیاریکی از کنیا – ۱۳:۱۱:۰۹ دقیقه

 

 

 

۱۰۰۰۰ متر

 

 

۱-    هایله گبرسلاسی  از اتیوپی – ۲۷:۲۴:۵۸ دقیقه

 

۲-    پاول تارگت از کنیا – ۲۷:۲۵:۶۲ دقیقه

 

۳-    صلاح هیسو از مراکش – ۲۷:۲۸:۶۷ دقیقه

 

 

 

ماراتن

 

 

۱-    آبل آنتون از اسپانیا – ۲:۱۳:۱۶ ساعت

 

۲-    مارتین فلز از اسپانیا – ۲:۱۳:۲۱ ساعت

 

۳-    استیو مونگتی از استرالیا – ۲:۱۴:۱۶ ساعت

 

 

 

 

۳۰۰ متر با مانع

 

 

۱-    ویلسون بویت کیپکتر از کنیا – ۸:۰۵:۸۴ دقیقه

 

۲-    مُیی کیپتاونی از کنیا – ۸:۰۶:۰۴ دقیقه

 

۳-    برناد بارماسای از کنیا – ۸:۰۶:۰۴ دقیقه

 

 

 

۱۱۰ متر با مانع

 

 

۱-    الن جانسون از آمریکا – ۱۲:۹۳ ثانیه

 

۲-    کالین جکسون از بریتانیا – ۱۳:۰۵ ثانیه

 

۳-    ایگور کواچ از اسلواکی – ۱۳:۱۸ ثانیه

 

 

 

۴۰۰ متر با مانع

 

 

۱-    استفان دیاگانا از فرانسه – ۴۷:۷۰ ثانیه

 

۲-    هربرت از آفریقای جنوبی – ۴۷:۸۶ ثانیه

 

۳-    برایان برانسون از آمریکا – ۴۷:۸۸ ثانیه

 

 

 

پرش ارتفاع

 

 

۱-    ژاویر سوتومایور از کوبا – ۲.۳۷ متر

 

۲-    آرتور پارتیکا از لهستان – ۲.۳۵ متر

 

۳-    تیم فرسیت از استرالیا – ۲.۳۵ متر

 

 

 

پرش با نیزه

 

 

۱-    سرگئی بوبکا از اوکراین – ۶.۰۱ متر

 

۲-    ماکسیم تاراسو از روسیه – ۵.۹۶ متر

 

۳-    دین استارکی از آمریکا – ۵.۹۱ دقیقه

 

 

 

پرش طول

 

 

۱-    ایوان پدروسو از کوبا – ۸.۴۲ متر

 

۲-    اریک والدر از آمریکا – ۸.۳۸ متر

 

۳-    کریل سُسُنُو از روسیه – ۸.۱۸ متر

 

 

 

پرش سه گام

 

 

۱-    یئلبی کسادا از کوبا – ۱۷.۸۵ متر

 

۲-    جاناتان ادواردز از بریتانیا – ۱۷.۶۹ متر

 

۳-    آلیسر اوروتیا از کوبا – ۱۷.۶۴ متر

 

 

 

پرتاب وزنه

 

 

۱-    جان گادینا از آمریکا – ۲۱.۴۴ متر

 

۲-    الیور اسون بودر از آلمان – ۲۱.۲۴ متر

 

۳-    کاترل جی هانتر از آمریکا – ۲۰.۳۳ متر

 

 

 

پرتاب دیسک

 

 

۱-    لارس ریدل از آلمان – ۶۸.۵۴ متر

 

۲-    ویرجیلیوس آلنکا از لیتوانی – ۶۶.۷۰ متر

 

۳-    وورکن اسچولت از آلمان – ۶۶.۱۴ متر

 

 

 

پرتاب چکش

 

 

۱-    هینز ویس از آلمان – ۸۱.۷۸ متر

 

۲-    آندری اسکوواروک از اوکراین – ۸۱.۴۶ متر

 

۳-    واسیلی سیدورنکو از روسیه – ۸۰.۷۶ متر

 

 

 

پرتاب نیزه

 

 

۱-    ماریوس کُربت از آفریقای جنوبی – ۸۸.۴۰ متر

 

۲-    استیو بکلِی از بریتانیا – ۸۶.۸۰ متر

 

۳-    کنستادینوس گاتسیودیس از یونان – ۸۶.۶۴

 

 

 

۲۰ کیلومتر پیاده روی

 

 

۱-    دنیل گارسیا از مکزیک – ۱:۲۱:۴۳ ساعت

 

۲-    میکاییل اسچنیکو از روسیه – ۱:۲۱:۵۳ ساعت

 

۳-    میکاییل ملیتسکی از بلاروس – ۱:۲۲:۰۱ ساعت

 

 

 

۵۰ کیلومتر پیاده روی

 

 

۱-    روبرت کورزنیوسکی از لهستان – ۳:۴۴:۴۶ ساعت

 

۲-    جیسوس آنجل گارسیا از اسپانیا – ۳:۴۴:۵۹ ساعت

 

۳-    میگوئل آنجل رودریگوئز از مکزیک – ۳:۴۸:۳۰ ساعت

 

 

 

۴ در ۱۰۰

 

 

۱-    کانادا – ۳۷.۸۶ ثانیه

 

۲-    نیجریه – ۳۸.۰۷ ثانیه

 

۳-    بریتانیا – ۳۸.۱۴ ثانیه

 

۴-    کوبا – ۳۸.۱۵ ثانیه

 

 

 

۴ در ۴۰۰

 

 

۱-    بریتانیا – ۲:۵۶:۶۵ دقیقه

 

۲-    جامائیکا – ۲:۵۶:۷۵ دقیقه

 

۳-    لهستان – ۳:۰۰:۲۶ دقیقه

 

۴-    آفریقای جنوبی – ۳:۰۰:۲۶ دقیقه

برچسب ها

0 دیدگاه در “بررسی نتایج تیم ها در رقابت های جهانی دوومیدانی سال ۱۹۹۷ آتن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *



مشترک ما شوید!

logo-samandehi



مطالب مرتبط: