مطالب مرتبط:

تغییر برنامه ساخت استادیوم اصلی المپیک 2020

tokyo 2020

میزبان المپیک ۲۰۲۰ به دلیل هزینه‌های بسیار سنگین ساخت استادیوم اصلی توکیو بعد از ۳ سال به این نتیجه رسید که برنامه خود را تغییر دهد

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از فارس، ۳ سال بعد از انتخاب ژاپن برای طراحی استادیوم اصلی المپیک تابستانی ۲۰۲۰ که توسط آرشیتکت معروف عراقی – بریتانیایی، مسئولان دولتی این کشور روز جمعه اعلام کردند که در نظر دارند برنامه را به دلیل هزینه فزاینده این طرح تغییر داده و کار را دوباره شروع کنند.

این تصمیم توسط شینزو نخست وزیر ژاپن اعلام شد مبنی بر اینکه هزینه ساخت این استادیوم در حال رشد و بیش از ۲ میلیارد دلار خواهد بود که درواقع گرانترین استادیوم به شمار می‌رود. ورزشگاه اصلی المپیک لندن یک سوم این مبلغ هزینه در برداشت.

صحبت‌های ساخت این استادیوم از سال ۲۰۱۳ زمانی که توکیو برای میزبانی المپیک ۲۰۲۰ انتخاب شده بود، مطرح شد. بعد از آن طراحی این استادیوم به وسیه زاها حدید صورت گرفت که حالا با هزینه‌های فزاینده‌ای که این ورزشگاه دارد مسئولان تصمیم جدیدی گرفته‌اند. البته هنوز مشخص نیست که حدید طراحی ورزشگاه جدید را برعهده خواهد داشت یا خیر.

این خانم طراح درباره لغو ساخت این ورزشگاه به خبرنگاران گفت: مسئولان ژاپن تمایلی برای طراحی ورزشگاه اصلی توسط طراحان خارجی ندارند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “تغییر برنامه ساخت استادیوم اصلی المپیک ۲۰۲۰”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi