پستوانه سازی برای تربیت قهرمان در پرش با نیزه

ربانی

رکورددار پرش با نیزه تیم ملی کشورمان بیان داشت: باید در این ماده پشتوانه سازی صورت بگیرد تا در نسل های بعد نیز ورزشکار درخور و شایسته داشته باشیم.

محمد محسن ربانی در گفت و گو با سایت رسمی فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: پرش با نیزه به عنوان یکی از فنی ترین ماده های ورزشی دنیا نیاز مند برآورده شدن نیاز های سخت افزاری است تا بتوان در آن به استعداد یابی و پشتوانه سازی پرداخت.

وی ادامه داد: پرورش قهرمان در این رشته بسیار زمان بر است و از هر روزی کار استعداد یابی آغاز شود، از کشف استعداد تا پرورش قهرمان، پنج تا هفت سال برای گرفتن نتیجه زمان لازم است، چرا که این ورزش دیر بازده است و در کوتاه مدت نمی توان به قهرمان در آن فکر کرد.

وی افزود: در حال حاضر از نظر امکانات سخت افزاری ضعیف هستیم و درهمه شهر های ایران امکان پیگیری این ورزش وجود ندارد. چند استان مانند تهران، کاشان، فارس و قم تا حدودی امکاناتی دارند که البته کامل نیست و پاسخگوی نیاز یک ورزشکار در سطح حرفه ای نمی باشد. به طور مثال اصول کار به این شکل است که هر پرنده باید یک نیزه مختص خود داشته باشد، اما متاسفانه این امکان در کشور ما وجود ندارد.

دارنده مدال آسیا در پرش با نیزه در خصوص ورزشکاران پس از خود گفت: عملا تعداد زیادی پرنده نزدیک به من در دوومیدانی نداریم. البته محمد بنی آدم  و محمد بیاتی هم  از ورزشکاران مستعد و زحمت کش در این ماده هستند که به هر صورت آنها هم برای رسیدن به پنج متر نیازمند امکانات هستند.

ربانی در پایان گفت: هنوز تصمیمی مبنی بر خداحافظی از دنیای قهرمانی نگرفته ام. سال گذشته را که سخت تمرین کردم و بدون حمایت باشگاهها در لیگ دوومیدانی پریدم اما متاسفانه  با اینکه پرش پنج متر و ۲۰ سانتی متر را نیز در عملکردم داشتم، باز هم در فهرست کاروان ایران در بازیهای آسیایی قرار نگرفتم.

برچسب ها

دانلود پاورپوینت کارآفرینی دوومیدانی

مواردی ک در کارآفرینی دوومیدانی بحث میشود
ماده های دو و میدانی
دوها
استارت
پرش ها
پرش با نیزه

دانلود دانلود پاورپوینت کارآفرینی دوومیدانی
دانلود پاورپوینت مفصل زانو و آسیب های زانو

مفصل زانو بزرگترین و پیچیده ترین مفصل بدن انسان است و بیشترین آسیب و تخریب مفصل در زانو اتفاق می افتد امروزه خیلی از مردم و ورزشکاران از دردهای زانو رنج میبرند این پاورپوینت میتواند شما را با مفصل زانو و آسیب های آن آشناتر سازد

دانلود دانلود پاورپوینت مفصل زانو و آسیب های زانو

0 دیدگاه در “پستوانه سازی برای تربیت قهرمان در پرش با نیزه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط:logo-samandehi