مطالب مرتبط:

نتایج رقابت های قهرمانی بریتانیا مشخص شد

رقابت های قهرمانی بریتانیا

“دینا اشر- اسمیت” یکی از چند دونده سرشناسی بود که بخت خود را برای راهیابی در رقابتهای قهرمانی جهان با شرکت در مسابقات قهرمانی بریتانیا در منطقه بیرمنگهام، آزمودند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، قهرمان نوجوانان جهان با کسب زمان ۱۱.۰۸ ثانیه عنوان نخست ماده ۱۰۰ متر زنان را به دست آورد تا اولین قهرمانی خود در رده بزرگسالان را در رقابتهای فضای باز به دست آورد. رکورد دار بریتانیا در تمام طول مسابقه برتر بود و به نظر برای حضور در رقابتهای جهانی پکن آماده است.

او که در مرحله نیمه نهایی رکورد ۱۱.۲۸ ثانیه را به دست آورده بود، پس از مسابقه گفت: به سختی کار کرده بودم و از آمادگی خود به شدت راضی هستم. خیلی خوب است که توانستم سهمیه بگیرم و حالا تا قبل از مسابقات جهانی به فکر مسابقات بعدی خود خواهم بود.

“بیانکا ویلیامز” با کسب زمان ۱۱.۴۳ ثانیه عنوان دوم را به دست آورد. وی ۲۴ ساعت قبل از آن در ماده ۲۰۰ متر با زمان ۲۳.۵۱ ثانیه عنوان نخست را به دست آورده بود.

فشارهای بسیاری هم روی “چیجیندو یوجا” از زمانی که ۱۰۰ متر مردان را در کمتر از ۱۰ ثانیه دویده بود، وجود داشت اما در رقابتهای قهرمانی بریتانیا وی با زمان ۱۰.۱۰ ثانیه عنوان نخست را به دست آورد. “جیمز داسالو” قهرمان اروپا زمان ۱۰.۲۴ ثانیه را به دست آورد و دوم شد و “اوجی ادوبرن” دارنده مدال نقره جوانان جهان تنها با سه صدم ثانیه اختلاف عنوان سوم را به دست آورد.

“یوجا” گفت: دوران دشواری داشتم. در پراگ شروع خوبی نداشتم (رقابتهای داخل سالن قهرمانی اروپا) ولی از آن مسابقات درس گرفتم و حالا یک گام دیگر به حضور موفق در مسابقات قهرمانی جهان در پکن نزدیک شده ام.

خواهران موفق

برای “تیفانی پورتر” و “سیندی اوفیلی” هم ۱۰۰ متر با مانع به خوبی به پایان رسید. این دو خواهر به ترتیب عناوین اول و دوم را به دست آوردند. “پورتر” با زمان ۱۲.۸۳ ثانیه عنوان نخست را به دست آورد.

“اوفیلی” که به تازگی در رقابتهای NCAA عنوان قهرمانی را با زمان ۱۲.۶۰ ثانیه به دست آورد، در رقابتهای قهرمانی بریتانیا زمان ۱۲.۹۶ ثانیه را کسب کرد و دوم شد و به تیم حاضر در رقابتهای قهرمانی جهان راه یافت.

“جسیکا انیس هیل” قهرمان پنج گانه المپیک با زمان ۱۳.۱۰ ثانیه عنوان سوم را به دست آورد.

“پورتر” در خصوص رقابت خواهر کوچکتر خود گفت: این خیلی خوب است که توانستیم با هم رقابت کنیم و برای اولین بار بود که در ۱۰۰ متر با مانع با هم رقابت می کردیم.

“شارا پراکتر” هم با پرش ۶.۸۶ متری توانست عنوان قهرمانی پرش طول زنان را به دست آورد. “لورین یوگن” با پرش ۶.۶۹ متری دوم شد و “کاتارینا جانسون تامپسون” با رکورد ۶.۵۶ متر عنوان سوم را به دست آورد.

“ایزوبل پولی” در ماده پرش ارتفاع زنان با پرش ۱.۹۷ متری ضمن کسب عنوان قهرمانی، یک سانتیمتر رکورد رقابتهای فضای باز بریتانیا را شکست.

“پولی” پس از مسابقه گفت: واقعا معتقدم که می توانستم ۲ متر بپرم.

“تام بوسورت” در ماده ۵۰۰۰ متر پیاده رویتوانست یک رکورد ملی دیگر را جابجا کند.

وی زمان ۱۹:۰۰.۷۳ دقیقه را به دست آورد و این یعنی ۱۶ ثانیه کمتر از رکوردی که سال گذشته برجای گذاشته بود.

ناکامی بزرگ این مسابقات در ماده ۴۰۰ متر زنان رخ داد. جایی که “آنیکا اونورا” توانست با زمان ۵۱.۸۷ ثانیه زودتر از “کریستین اوهوروگو” قهرمان المپیک با زمان ۵۲.۰۴ ثانیه از خط پایان عبور کند.

دیگر رقابت شانه به شانه در ماده پرش طول مردان رخ داد که در نهایت “گرگ روترفورد” توانست با پرش ۸.۱۱ متری و اختلاف ۷ سانتیمتری نسبت به “دان برامبل” عنوان نخست را از آن خود سازد.

در ۴۰۰ متر مردان، “رباح یوسف” و “جرد دان” رقابت نزدیکی را به نمایش گذاشتند که در نهایت “یوسف” توانست با زمان ۴۵.۰۱ ثانیه عنوان نخست را از آن خود کند. “دان” با زمان ۴۵.۲۴ ثانیه دوم شد و “مارتین رونی” قهرمان اروپا عنوان سوم را به دست آورد.

در ماده ۲۰۰ متر مردان هم “ژارنل هیوز” با زمان ۲۰.۴۲ ثانیه عنوان نخست را به دست آورد. او در هنگام عبور از خط پایان دو متر جلوتر از “دنی تالبوت” بود.

“لارا مویر” قهرمان ۱۵۰۰ متر زنان در لیگ الماس اسلو، اولین عنوان قهرمانی فضای باز را در رده بزرگسالان به دست آورد. وی با زمان ۴:۱۰.۳۷ دقیقه عنوان نخست را به دست آورد و بیش از چهار ثانیه زودتر از “لارا ویتمان” قهرمان اروپا از خط پایان عبور کرد.

“لینسی شارپ” در ماده ۸۰۰ متر زنان با زمان ۲:۰۲.۴۰ دقیقه عنوان نخست را از آن خود ساخت. “ایلیز چایلد” در ۴۰۰ متر با مانع زمان ۵۵.۶۷ ثانیه را به دست آورد و اول شد و “لارنس کلارک” با زمان ۱۳.۵۵ ثانیه در ماده ۱۱۰ متر با مانع زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد.

“روبی گرابارز” دارنده مدال برنز المپیک و “هالی بیلیسدال” قهرمان رقابتهای داخل سالن اروپا در سال ۲۰۱۳ در بازگشت از مصدومیت به ترتیب عناوین قهرمانی پرش ارتفاع (۲.۲۸ متر) و پرش با نیزه (۴.۵۰ متر) را از آن خود ساختند.

“استپ تول” در ماده ۵ هزار متر زنان با زمان ۱۵:۳۸.۰۱ دقیقه اول شد. “سوفی هیچون” در ماده پرتاب چکش زنان رکورد ۷۱.۱۰ متر را به دست آورد. در بخش مردان، “نیک میلر” با پرتاب ۷۵.۸۸ متر ضمن انجام بلندترین پرتاب مسابقات قهرمانی بریتانیا از سال ۱۹۸۵، عنوان نخست را به دست آورد.

 

“راچل والادر” با پرتاب ۱۷.۴۲ متری عنوان نخست پرتاب وزنه را با کسب بهترین پرتاب یک بریتانیایی از سال ۲۰۰۰، به دست آورد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “نتایج رقابت های قهرمانی بریتانیا مشخص شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi