مطالب مرتبط:

سقر ،به دستیابی به ورودی المپیک در کازانف امیدوار است

سقر

عبدالغفار سقر ، سرپرست کمیته دوهای سرعت بیان داشت: خوشبختانه در حال حاضر وضعیت دوهای سرعت خوب است.

عبدالغفار سقر در گفت و گو با سایت فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: دوندگان سرعتی شرایط خوبی دارند و به کسب ورودی المپیک در رقابتهای جام کازانف قزاقستان بسیار امیدوارم.

وی افزود: عملکرد تفتیان در دوی ۱۰۰ متر در رقابتهای جایزه بزرگ خوب بود، فقط نداشتن ثبات رکوردی در سه مرحله پیاپی من را بر آن داشت که فوری پیگیر این مسئله شوم و حسین قائمی سرپرست تیم اعزامی در ارتباط تلفنی مشکل بدی آب و هوای تایلند را دلیل اصلی این نوسان در رکورد های تفتیان دانست.

دونده اسبق دوهای سرعت کشورمان ادامه داد: برای کسب ورودی المپیک به ابارقی، قاسمی و تفتیان خیلی امیدوارم و فکر می کنم با عملکردی که از آنان در قهرمانی آسیا و جایزه بزرگ آسیا دیدم بتوان گفت جابجایی رکوردهای ملی در مواد سرعتی و رسیدن به حدنصاب المپیک برای دوندگان کشورمان دور از دسترس نیست.

وی ادامه داد: البته به دلیل اینکه محمد حسین ابارقی از پس از رقابتهای بازیهای آسیایی در هیچ میدان بین المللی و آسیایی حاضر نشد و مورد ارزیابی قرار نگرفت، نظر خود او و محسن اکبر پور مربی این ورزشکار، حضور وی در رقابتهای رکورد گیری بود. هر چند من به صورت مداوم پیگیر روند تمرینی وی هستم و با توجه به وضعیتی که در تمرین ها دارد روزهای خوبی را پیش روی این ورزشکار می بینم.

سقر در خصوص رضا قاسمی نخستین مدال آور قهرمانی آسیا در دوی ۱۰۰ متر و سجادهاشمی آهنگری دارنده رکورد ملی دوی ۴۰۰ متر توضیح داد: قاسمی از دوندگانی است که بیش از پیش به او برای کسب سهمیه امیدواریم. سجاد هاشمی نیز به آمادگی خوبی رسیده و عملکرد خوبی در جایزه بزرگ آسیا از خود به جای گذاشت و فکر می کنم هر دو در آینده ای نزدیک به دست آوردهای خوبی برسند.

سرپرست کمیته دوهای سرعت در پایان گفت: تصمیم داریم اگر بشود در جام کازانف قزاقستان در ماده ۴ در ۱۰۰ متر هم با ترکیبی از حسن تفتیان، محمد حسین ابارقی، رضا قاسمی سجاد هاشمی آهنگری و مهدی زمانی (به عنوان ذخیره) شرکت کنیم. اطمینان داشته باشید سطح دوندگان ایران در این ماده از دوندگان تایلندی که موفق به کسب ورودی المپیک می شوند، نه تنها پایین تر نیست بلکه حتی می توان گفت از سطح بهتری هم برخوردارند. نقطه ضعف ورزشکاران ما در تعویض چوب امداد است که در تلاش هستیم در حین تمرینات این مشکل را نیز برطرف کنیم.

برچسب ها

0 دیدگاه در “سقر ،به دستیابی به ورودی المپیک در کازانف امیدوار است”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi