مطالب مرتبط:

بوبکا هیچ مدارایی با دوپینگی ها نخواهد کرد!

بوبکا

کاندیدای ریاست فدراسیون جهانی دوومیدانی گفت هیچ مدارایی با ورزشکاران دوپینگی متخلف نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، “سرگی بوبکا” کاندیدای ریاست فدراسیون جهانی دوومیدانی اعلام کرد هیچ مدارایی برای ورزشکارانی که از مواد نیروزای ممنوعه استفاده کنند وجود نخواهد داشت. او اذعان داشت که در صورت انتخاب شدن به عنوان رئیس فدراسیون جهانی قوانین مربوط به دوپینگ را کاملا مرور خواهد کرد.

وی گفت: ما باید به مبارزه خود ادامه دهیم و از ورزشکاران پاک حمایت نماییم. باید کاملا با آژانس جهانی ضد دوپینگ، فدراسیون های عضو و کمیته بین المللی المپیک همکاری داشته باشیم تا منابع، انرژی و سرمایه ها را یک جا جمع نماییم.

“سباستین کو” دیگر نامزد ریاست فدراسیون جهانی اعلام کرده است که قصد دارد یک آژانس ضد دوپینگ مستقل برای دوومیدانی تشکیل دهد ولی “بوبکا” می خواهد به کار در کنار WADA ادامه دهد.

او ادامه داد: بودن در کنار WADA بهترین تصمیم است چرا که دولت ها از نظر سرمایه گذاری و حضور متخصصان و کارشناسان در این سازمان بسیار کار کرده اند. این یک واقعیت است که محیط آنجا دلخواه نیست. اما واقعیت این است که برخی از قوانین پیروی می کنند و برخی نه. ما باید با این موضوع مبارزه نماییم.

وقتی از وی در مورد “جاستین گاتلین” سوال شد که حالا در ۳۲ سالگی و پس از پشت سر گذاشتن دو دوره محرومیت دوپینگ در اوج به سر می برد و به الگویی برای جوانان تبدیل شده است، وی پاسخ داد: او اکنون قوانین فدراسیون جهانی را اجرا می نماید. به خاطر می آورم که در سال ۱۹۹۹، WADA شروع به کار کرد و به یاد دارم که چند قاضی از نقاط مختلف برای برنامه ریزی یک قانون یکپارچه تلاش کردند. این مسئله بسیار پیچیده ای است. محرومیت مادام العمر را خلاف حقوق بشر می دانستند و اعلام کردند که می توانند برای ۲ یا ۴ سال محروم کنند. من حامی قوانین قوی هستم. در نظر می گیرم که در ۱۵ سال گذشته کارهای بسیاری انجام شده است و از دیدن برخی پرونده های مثبت ناراحت می شوم و این یعنی که ما باید بهتر کار کنیم.

او ادامه داد: هیچ توجیهی برای دوپینگ وجود ندارد. از نظر من اینکه کسی دوپینگ کند و بعد محروم شود و دوباره به میادین بازگردد، بی مفهوم است. او دیگر نباید به میادین بازگردد. اما آیا از نظر قانونی می توانیم این کار را انجام دهیم؟ مسئله این است.

برچسب ها

0 دیدگاه در “بوبکا هیچ مدارایی با دوپینگی ها نخواهد کرد!”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi