مطالب مرتبط:

انگیزه بانوی ملی‌پوش تیم دوومیدانی جانبازان و معلولین برای رفتن به ریو

متقیان

هاشمیه متقیان هم اکنون تنها بانوی ملی‌پوش تیم دوومیدانی جانبازان و معلولین کشورمان است که نامش از طرف انجمن دوومیدانی در فهرست ورزشکاران اعزامی به مسابقات جهانی قطر، ثبت شده است. وی در جریان رقابت‌های اخیر قهرمانی کشور که با نظارت کمیته بین‌المللی پارالمپیک برگزار شد، موفق به کسب حد نصاب مورد نظر کادر فنی شد و به عنوان یکی از نفرات اعزامی به مسابقات جهانی قطر، انتخاب شد.

البته روند انتخاب ملی‌پوشان برای اعزام به مسابقات قطر در جریان است و پس از مسابقات لیگ باشگاهی، در مرداد ماه، امکان افزایش نفرات جدید نیز وجود دارد.

متقیان در خصوص شرایط آماده سازی خود می‌گوید: بعد از مسابقات پاراآسیایی اینچئون، تنها چند روز استراحت کردم و پس از آن تمریناتم را حتی سنگین‌تر از قبل آغاز کردم. در هفته ۳ جلسه بدنسازی و ۳ جلسه تمرینات پرتابی را زیر نظر مربی انجام می‌دادم و سعی می‌کردم وزن دیسک‌های پرتابی را سنگین‌تر کنم. بعد از اینچئون و کسب ۲ نشان نقره در پرتاب نیزه و پرتاب دیسک، انگیزه‌هایم برای کسب سهمیه پارالمپیک و حضور در ریو، دو چندان شد و از زمین تا آسمان روحیه‌ام تغییر کرد.

وی افزود: در حال حاضر تمام تمرکزم را روی تمرینات گذاشته‌ام و بر فشار آن افزوده‌ام. در هفته ۶ جلسه تمرین پرتاب در مواد دیسک و نیزه دارم و سه جلسه هم تمرین بدنسازی و در مجموع ۹ جلسه تمرین می‌کنم. در عین حال به صورت هفتگی جدول رنکینگ جهانی را نیز چک می‌کنم و از میزان رکورد رقبای اصلی‌ام که دو نماینده از چین و آلمان هستند، با خبر هستم.

متقیان تصریح کرد: پیش از مسابقات پاراآسیایی اینچئون، رکورد ۱۶ متر و ۳۵ سانتی متر برای حد نصاب ورود به مسابقات جهانی قطر اعلام شده بود و هر کس که می‌توانست این رکورد را ثبت کند، مورد حمایت انجمن برای مسابقات قطر قرار می‌گرفت که من در کره، رکورد ۲۰ متر و ۱۰ سانتی‌متر را ثبت کردم. در رقابت‌های اخیر قهرمانی کشور نیز این رکورد را افزایش دادم و به ۲۰ متر و ۵۷ سانتی‌متر رساندم و امیدوارم بتوانم در مسابقات پیش رو، رکوردهای بیشتری را به ثبت برسانم.

وی در پایان گفت: تمام تلاشم را می‌کنم تا با کسب سهمیه از قطر، برای اولین بار به بازی‌های پارالمپیک راه یابم و این آرزوی من است. از مسئولین انجمن دوومیدانی، به خصوص آقایان هادی‌زاده، بهمن رضایی، بهرامی و مربیان خوبم آقایان موسوی، خسروی نیا و باقری، سپاسگزارم که در این مسیر همواره از من حمایت کرده و راهنمایی‌های خود را دریغ نکردند.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب ها

0 دیدگاه در “انگیزه بانوی ملی‌پوش تیم دوومیدانی جانبازان و معلولین برای رفتن به ریو”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi