مطالب مرتبط:

دوپپینگ در آمریکا/مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در پکن

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان 2015

اتهامات وارد شده به “آلبرتو سالازار” و “گالن روپ” در زمینه دست داشتن در دوپینگ، سایه سنگینی بر مسابقات قهرمانی دوومیدانی آمریکا انداخته است.

مسابقات انتخابی تیم ملی دوومیدانی آمریکا جهت معرفی اعضای تیم برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان در پکن برگزار می شود و “تایسون گی” و “جاستین گاتلین” که هر دو طعم محرومیت به دلیل دوپینگ را چشیده اند، برای کسب جایگاه در ترکیب دوی سرعت آمریکا و رقابت با “یوسین بولت” در مواد سرعت در پکن، رقابت خواهند کرد.

بخشی از اتهامات وارد شده مربوط به “گالن روپ” است که “سالازار” از داروهای ممنوعه و مواد نیروزا برای وی استفاده می کرده است. اکنون “روپ” روز پنجشنبه در ماده ۱۰ هزار متر رقابت خواهد کرد و روز یکشنبه هم در ۵ هزار متر خواهد دوید. آخرین حضور وی در میادین به ۲۹ می در مسابقات لیگ الماس در یوجین باز می گردد.

 

دیگر دوندگان پروژه نایکی در اورگان که به دنبال جایگاهی در ترکیب تیم آمریکا هستند، “متئو سنتروویتز” در ماده ۱۵۰۰ متر، “شانون روبری”، “ترنیه موسر” و “مری کین” در ۱۵۰۰ متر زنان، “روبری” و “جردن هاسی” در ۵ هزار متر و “هاسی” در ۱۰ هزار متر می باشند.

(دوومیدانی)

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در پکن/”هیوز” برای بریتانیا می دود

هیوز می تواند برای بریتانیا در مسابقات جهانی پکن بدود.

پس از آنکه حضور “ژارنل هیوز” دونده دوی سرعت در تیم ملی بریتانیا با حضور “ژارنل هیوز” دونده دوی سرعتی در تیم ملی بریتانیا بلا مانع اعلام شد، وی با انگیزه ای بسیار گام به مسابقات قهرمانی جهان در پکن خواهد گذاشت.

او یکی از پنج ورزشکاری است که در کنار “سیندی اوفیلی” دونده ۱۰۰ متر با مانع، “ویکتوریا درونسفیلد” در ماده پرش ارتفاع، “شانته لیتل” در ماده ۴۰۰ متر با مانع و “مونتن اسپایت” در ماده ۴۰۰ متر، خواهد دوید.

“هیوز” که اهل جزیره آنگویلا از کارائیب است، به دلیل عدم رسمی شناختن این منطقه توسط کمیته بین المللی المپیک می تواند برای بریتانیا مسابقه دهد.

دونده ۱۹ ساله که در مسابقات لیگ الماس نیویورک در ماده ۲۰۰ متر تنها ۳ صدم ثانیه دیرتر از “یوسین بولت” از خط پایان گذشت و دوم شد، با انگیزه بسیاری راهی مسابقات قهرمانی جهان می شود.

او در گفتگویی اعلام کرد: هدف اصلی من بازیهای المپیک است ولی در حال حاضر به رقابتهای قهرمانی جهان فکر می کنم. واقعا به دنبال کسب عنوان قهرمانی جهان هستم.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “دوپپینگ در آمریکا/مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در پکن”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi