اسکار پیستوریوس+تصاویر

اسکار پیستوریوس (به آفریکانس: Oscar Pistorius) (زادهٔ ۲۲ نوامبر ۱۹۸۶) معروف به سریعترین انسان بدون پا دونده دو سرعت آفریقای جنوبی است.

22pistorius1_span-articleLarge-v2

به هر حال اسکار پیستوریوس با این شرایط ویژه به مدرسه رفت و از همان ابتدا نشان داد نمی خواهد با قطع عضو خاصی که دارد، گوشه ای بنشیند.در مدرسه ۱۱ ساله بود که راگبی بازی میکرد و با تیغههایی مصنوعی که به جای پا برایش طراحی شده بود، میدوید. پس از آن، در رشته هایی مانند واترپلو یا تنیس هم شرکت میکرد و عضو تیم منتخب مدرسه بود.

او حتی در این رشته ها به عضویت تیم استانی نیز درآمد. پس از آن به عضویت باشگاه کشتی المپیک درآمد. اسکار پس از یک آسیب دیدگی جدی از ناحیه زانو حین راگبی، از سال ۲۰۰۴ به صورت جدی و حرفهای دویدن را آغاز کرد.

22pistorius2a-popup mag-22Pistorius-t_CA2-popup

پیستوریوس درحالی از ورزش جدا نمیشد که در کودکی پدرش و در ۱۵ سالگی مادرش را ازدست داده بود. زمان از دست دادن مادرش بود که روی بازویش تاریخ تولد و وفات مادرش را خالکوبی کرد.
اسکار خاطره های شیرینی از مادرش دارد: «مادرم تنها کسی بود که باعث رشد من شد. من بدون او به جایی نمیرسیدم. او ۳ سال پیش از اینکه دویدن را شروع کنم از دنیا رفت. مادرم ۳ هفته پیش از مرگش، نامه ای برایم نوشت و به من گفت، به پاهایت نگاه کن که امروز با سرعت میدوند. به تمرینها و تلاشت ادامه بده، اما به خودت زیاد فشار نیاور. او زن عاقلی بود و درس نوعدوستی و محبت را به من آموخت. با وجود این سختیها اکنون دویدن بخشی از زندگی من است که زندگی را برایم آسانتر کرده است.»

اسکار پیستوریس دونده بدون پا

برچسب ها

0 دیدگاه در “اسکار پیستوریوس+تصاویر”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مطالب مرتبط: