طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

دونده ماراتن ایران: حالا مسئولین باید از من حمایت کنند.

دو ماراتن دبی

به گزارش سایت دوومیدانی ایران ، محمد جعفر مرادی دونده ماراتن ایران گفت: من با کسب سهمیه مسابقه‌های جهانی اعتماد فدراسیون را جلب کردم و از این به بعد مسئولین باید از من حمایت کنند.

وی درباره کسب سهمیه مسابقه‌های جهانی در ماراتن دبی اظهار کرد: ماراتن دبی با حضور برترین‌های جهان برگزار شد و ۴۰ دوومیدانی‌کار برتر کشور اتیوپی نیز به این مسابقه‌ها آمده بودند. من توانستم با شکستن رکورد ایران در این مسابقه‌ها بیست و هشتم شوم.

مرادی ادامه داد: با رکورد ۲ ساعت و ۱۷ دقیقه و ۴۱ ثانیه علاوه بر کسب ورودی مسابقه‌های جهانی، فکر می‌کنم بتوانم در المپیک نیز حضور داشته باشم چرا که ورودی‌های المپیک نیز چند ماه آینده اعلام می‌شود و به احتمال فراوان رکورد من جزو سهمیه‌های المپیک برزیل قرار می‌گیرد.

او درباره برنامه‌های خود برای مسابقه‌های جهانی تصریح کرد: خردادماه در مسابقه‌های ماراتن استکهلم شرکت می‌کنم و می‌خواهم خودم را در مصاف با حریفان برتر جهان محک بزنم. اصلا دوست ندارم در مسابقه‌های جهانی زنگ تفریح باشم و فقط برای کسب مدال به این مسابقه‌ها می‌روم.

او درباره مسابقه‌های المپیک ۲۰۱۶ نیز گفت: اگر بتوانم در مسابقه‌های جهانی رده خوبی را به دست بیاورم قطعا در المپیک هم می‌توانم آن را تکرار کنم البته اگر حمایت‌ها به درستی صورت گیرد.

مرادی درباره شکستن رکورد ماراتن ایران بعد از ۱۲ سال اظهار کرد: خوشحالم که بعد از ۱۲ سال توانستم این رکورد را جابه‌جا کنم. در این سال‌ها افراد زیادی تلاش کردند که رکورد ماراتن ایران را به نام خود ثبت کنند اما موفق نشدند. من با تلاش توانستم رکورد ۲:۱۷.۴۱ را به نام خودم ثبت کنم. مطمئن هستم با تمرین‌های مداوم و اردوهای خوب می‌توانم این رکورد را به دو ساعت و ۱۰ دقیقه کاهش بدهم و در المپیک مدال بگیرم.

او با انتقاد از عدم حمایت کافی فدراسیون تصریح کرد: در این مدت با فدراسیون صحبت‌های زیادی انجام دادم اما به نظر نمی‌رسد که مسئولان هزینه‌های من را به طور کامل پرداخت کنند. فدراسیون باید از همین الان تمامی کارهای لازم را برای نتیجه گرفتن من انجام دهد چرا که من با کسب سهمیه جهانی اعتماد آن‌ها را جلب کردم و از این به بعد آن‌ها باید حمایت بیشتری از من داشته باشند.

دونده ماراتن ایران ادامه داد: از فدراسیون درخواست کردم که یک اردوی برون مرزی برای من برگزار کند اما با این کار موافقت نشد و پیشنهاد دادند که در ایران تمرین کنم. به دلیل اینکه در ایران حریف قدرتمندی حضور ندارد، فکر نمی‌کنم نتیجه و تاثیر مثبتی برای من به همراه داشته باشد. بهتر است من در مسابقه‌ها و اردوهایی شرکت کنم که نفرات برتر ماراتن جهان در آن حضور دارند.

او در پایان گفت: روز گذشته فدراسیون از من خواست آزمایش دوپینگ بدهم و من هم به دلیل اینکه مطمئن هستم دوپینگ نکرده‌ام در آزمایش شرکت کردم و ثابت کردم که رکوردی که بر جای گذاشتم حاصل تلاش و تمرین‌های مستمرم بوده است.

برچسب ها

4 دیدگاه در “دونده ماراتن ایران: حالا مسئولین باید از من حمایت کنند.”

 1. Mehdi aghadavoudi گفت:

  باریکلا پسر
  متاسفم واسه فدراسیون
  المپیک قهرمان شو و جوابشون رو اونجا بده

 2. احمد نوری گفت:

  بابا جو گرفته این مارتن رو را …. بابا رکورد جهان با تو ۱۷ دقیقه فاصله دارد یعنی ۵کیلومتر این حرفا را نزنید مردم میخندند. یک پرتابی هم همین طور شده بود ..وقتی تو رینگ میرفت . دیسک را ۵۰ متر هل میداد . بابا کوتاه بیا رفتی خوش امدی

 3. احمد نوری گفت:

  رکورد ۲ ساعت ۱۷ دقیقه یعنی با نفر اول ۶ کیلومتر عقبی …غیر احسان حدادی همه پوکند. فقط احسان حدادی گوهر ایران من ۳ کیلو طلا مریزم زیر پای احسان حدادی که رو کم میکنه …بچه

 4. حامد گفت:

  دمت گرم آقای مرادی.اون زحمتی که تو کشیدی رو با هیچ پولی نمیشه جبران کرد.آقایون بجای اینکه اینقد تو فوتبال ریخت و پاش کنید ی ذره فکر دو و میدانی ام باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi