طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

مربی دوهای سرعت تیم ملی: من مطمئن هستم نتایج خوبی را در مسابقات قهرمانی آسیا به دست می‌آوریم.

محمد عاکفیان

به گزارش سایت دوومیدانی ایران، محمد عاکفیان مربی دوهای سرعت تیم ملی گفت:  من مطمئن هستم نتایج خوبی را در مسابقات قهرمانی آسیا به دست می‌آوریم و ملی پوشان نتایج بازی‌های آسیایی را جبران می کنند.

وی درباره آغاز اردوهای تیم ملی دوومیدانی تصریح کرد: اردوی فعلی دومین اردوی تیم ملی است که در بهمن ماه برگزار می‌شود و هدف اصلی این تمرین‌ها آمادگی برای مسابقه‌های قهرمانی آسیاست. در این اردو بچه‌ها نسبت به اردوی آمادگی بهتری دارند و فصل زمستان را به خوبی پشت سر می‌گذارند.

مسابقه‌های قهرمانی آسیا خردادماه سال ۹۳ در چین برگزار می‌شود و بعد از آن هم تمرکز اصلی روی رقابت‌های کسب سهمیه المپیک و جهان است.

عاکفیان ادامه داد: در حال حاضر اردوی سرعت، پرش و پرتاب‌ها در مجموعه آفتاب انقلاب برگزار می‌شود و تا ۱۰ روز آینده هم ادامه دارد. بعد از این اردوها نیز مسابقه‌های داخل سالن دهه فجر آغاز می‌شود و کسانی که احساس می‌کنند آمادگی کافی دارند در این رقابت‌ها حاضر هستند و بعد از این مسابقه‌ها در خارج از تهران اردوهای متمرکز را برگزار می‌کنیم. یک سری مسابقه‌ها هم بعد از این برنامه‌ها برگزار می‌کنیم که نتایج آن ملاک انتخاب تیم ملی برای مسابقه‌های قهرمانی آسیاست.

او درباره شرایط تیم ملی گفت: خوشبختانه شرایط خیلی خوب است تغییراتی که در کادر فنی رخ داده است و چند ملی‌پوش به عنوان مسئولان فنی در تیم فعالیت می‌کنند شرایط بهتر شده است در واقع یکپارچگی خوبی در کل تیم به وجود آمده است.

عاکفیان درباره اردوهای برون مرزی اظهار کرد: فعلا تصمیمی برای برگزاری اردوی برون مرزی نداریم و شاید در سال جدید مسابقه‌ برون مرزی داشته باشیم و نفرات تیم ملی و آنجا محک بزنیم. در حال حاضر تمام برنامه‌هایمان را در ایران برگزار می‌کنیم.

او درباره انتخاب نفرات تیم ملی برای مسابقه‌های قهرمانی آسیا تصریح کرد: یک سری رکوردهای ورودی را تعیین کردیم تا بچه‌ها به آن حد نصاب‌ها برسند اما تقریبا ستون اصلی تیم مشخص است و ۷۰ درصد تیم ملی را نفرات اعزامی به بازی‌های اسیایی تشکیل می‌دهند. این بدان معنا نیست که ما هیچ نفر جدیدی را در آسیا نداریم. در واقع تغییراتی را در تیم انجام می‌دهیم. دوومیدانی کارانی که آماده‌تر هستند اضافه و کسانی هم که به آمادگی نرسند از تیم ملی حذف می‌شوند. معیار اصلی برای انتخاب همان ورودی‌هایی است که کادر فنی گذاشته‌اند که پیش‌بینی می‌کنم ۷۰ درصد بچه‌ها بتوانند ورودی را کسب کنند.

عاکفیان درباره مسابقه‌های قهرمانی آسیا هم اظهار کرد: تمام دوومیدانی‌کاران باید بر خلاف بازی‌های آسیایی پتانسیل این رشته را نشان دهند. همچنین باید تلاش کنند که نتایج دو سال سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی را به خوبی به نمایش بگذارند. به دلیل اتفاقاتی که در بازی‌های آسیایی رخ داد نتوانستیم نتایج خوبی را به دست آوریم و باید در مسابقه‌های قهرمانی آسیا جبران کنیم و من مطمئن هستم که می‌توانیم نتایج خوبی را در چین به دست آوریم.

مربی تیم ملی دوومیدانی درباره شرایط محل اردوهای تیم ملی گفت: مجموعه آفتاب انقلاب یک سری معایب و یک سری محاسن دارد. به دلیل اینکه خیلی پیشرفته نیست و سیستم نگهداری به روزی ندارد کمی مشکلات به وجود می‌آید اما این مجموعه محاسن زیادی مثل کم بودن فاصله تمرین‌ها تا محل اسکان و وجود همه امکانات در یک مکان دارد. در واقع آن طور که برخی می‌گویند محل اسکان و غذا مطلوب نیست. خیلی صحیح نیست و می‌توان اردوهای باکیفیت را در ان برگزار کرد.

او در پایان درباره وجود مشکلات مالی اظهار کرد: فدراسیون دوومیدانی تا حدودی خودکفاست و آقای داوری به هر شکلی که شده تلاش می‌کند بودجه را تامین کند و هزینه‌های لازم را برای ورزشکار انجام دهد و خوشبختانه حقوق عقب افتاده نداریم و هر دو ماه یک بار تسویه می‌شود. من به عنوان مربی مشکلی در سیستم نمی‌بینم و تا الان رییس فدراسیون نگفته است که پول نداریم و اردو برگزار نکنیم و به هر وسیله‌ای که شده شرایط را مهیا می‌کند. اما آنچه که مشخص است اینکه بودجه‌ای که وزارت باید به فدراسیون دوومیدانی اختصاص می‌داده کامل پرداخت نشده اما آقای داوری اجازه نداده که این موضوع باعث بروز مشکل شود.

برچسب ها

0 دیدگاه در “مربی دوهای سرعت تیم ملی: من مطمئن هستم نتایج خوبی را در مسابقات قهرمانی آسیا به دست می‌آوریم.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi