مطالب مرتبط:

کمیته ملی المپیک از برنامه های دوومیدانی حمایت می کند.

کیومرث هاشمی

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، مسئولان کمیته ملی المپیک روز شنبه با حضور در فدراسیون دوومیدانی طی نشستی با رییس فدراسیون و اعضای کمیته فنی در خصوص برنامه ها و اردوی های تدارکاتی المپیک ۲۰۱۶ گفت وگو کردند و رییس کمیته ملی المپیک از عزم این نهاد برای حمایت از دوومیدانی  خبر داد.

کیومرث هاشمی گفت: با توجه به در پیش بودن المپیک ۲۰۱۶ تصمیم گرفتیم تا از نزدیک با اعضای فنی و مسئولان فدراسیون به بحث و تبادل نظر بنشینیم تا ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت بتوانیم ورزشکاران المپیکی و فدراسیون را یاری کنیم.

هاشمی با اشاره به اینکه تاکنون بودجه سال آینده تعیین نشده افزود: بنابراین صحبتی در رابطه با مسائل مالی نمی کنیم و صرفا برای شنیدن مشکلات، خواسته ها و شناسایی موانع پیشروی ورزشکاران برای حضور در المپیک اینجا جمع شده‌ایم تا با تمام توان فدراسیون را در رسیدن به بهترین نتایج یاری کنیم.

وی پس از شنیدن صحبت های اعضای کمیته فنی و مسئولان فدراسیون دوومیدانی با تاکید بر اینکه برگزاری اردوهای متمرکز در دوومیدانی شرایط بهتری را فراهم ساخته، اظهار داشت: تلاش می کنیم تا بخش اعظمی از خواسته ها و نیاز های فدراسیون دوومیدانی از جمله حضور مربی خارجی و ویزای شینگن برای ورزشکاران برآورده شود.

رییس کمیته ملی المپیک در خصوص مشکلات نوجوانان و جوانان نیز گفت: نسبت به پشتوانه سازی بی تفاوت نیستم و فدراسیون را در مهیا ساختن نسل بعدی قهرمانان یاری خواهیم کرد.

وی در پایان در خصوص کسب سهمیه توسط ملی پوشان، اذعان داشت: کسب سهمیه توسط ورزشکاران کشورمان در جایگاه خود مایه افتخار است و قطعا باید به این مسئله به چشم فرصت نگاه کرد تا بتوانیم ضمن کسب سهمیه، حضور پررنگی در این میدان پر اهمیت داشته باشیم.

شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک نیز تلاش های رییس فدراسیون را بسیار مجدانه و خالصانه دانست و گفت: ملی پوشان باید قدردان این کوشش ها باشند و حمایت های صورت گرفته را به دست فراموشی نسپارند.

در آغاز جلسه اعضای کمیته فنی و نایب رییس بانوان از مشکلات و موانع موجود در دوومیدانی سخن گفتند و اشاره داشتند که برای حضور هر چه بهتر در المپیک ۲۰۱۶ و پیش از آن کسب سهمیه نیازمند یاری کمیته ملی المپیک برای رفع مشکلاتی چون استفاده از مربی خارجی، به روز کردن دانش مربیان داخلی، کسب ویزای شینگن برای ورزشکاران، حضور در مسابقات تدارکاتی و اردوهای برون مرزی و پذیرفتن میزبانی توسط ایران هستند.

در ادامه این نشست افشین داوری رییس فدراسیون دوومیدانی گفت: سعی کردیم پس از بازیهای آسیایی نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و با برگزاری اردوهای متمرکز زیر نظر کمیته فنی نقاط ضعف را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه کسب سهمیه توسط ملی پوشان کار دشواری است اما دور از دسترس نیست، اذعان داشت: کسب سهمیه المپیک هر چند بسیار دشوار است و در بعضی مواد رکوردهای ملی ما با رکوردهای ورودی فاصله دارد، اما این بدان معنا نیست که دست از تلاش برداریم و دست از حمایت ملی پوشان خود برای کسب این مهم برداریم.

داوری ادامه داد: شرایط در ماه های اخیر به قدری سخت بود که امروز نمی دانیم به کسب سهمیه توسط ملی پوشانمان به عنوان یک فرصت بنگریم یا آن را تهدیدی برای پایان رقابت های المپیک به حساب آوریم.

وی گفت: می کوشیم تا با حمایت های همیشگی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش، کاستی ها را یکی پس از دیگری بر طرف کنیم و در راه اعتلای دوومیدانی گام برداریم.

برچسب ها

0 دیدگاه در “کمیته ملی المپیک از برنامه های دوومیدانی حمایت می کند.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi