مطالب مرتبط:

محمد صمیمی دوومیدانی ایران شرایط خوبی ندارد

محمد صمیمی

به گزارش سایت دوومیدانی ایران ، محمد صمیمی در مورد وضعیت خود اظهار داشت: فعلا تمرینات بدنسازی را انجام می‌دهم. متاسفانه شرایط در دوومیدانی مناسب نیست و هر زمانی با مسئولان فدراسیون صحبت می‌کنیم می‌گویند بودجه ندارند. اگر به همین شکل ادامه پیدا کند، قطعا در مسابقات قهرمانی آسیا بدتر از اینچئون نتیجه خواهیم گرفت. با این روند دیگر با فدراسیون کاری نخواهم داشت و خودم به تنهایی تمرین خواهم کرد. باشگاهی هم وجود ندارد که در آمد داشته باشیم. تیم‌ها به قهرمانان پیشنهاد ۵ میلیون تومانی می‌دهند. با این وضعیت آنهایی که می‌خواهند به سمت این رشته بیایند، چه امیدی می‌توانند داشته باشند؟

وی همچنین عنوان کرد: علاقه زیادی به دوومیدانی و پرتاب دیسک دارم، اما از شرایط کنونی خسته شده‌ام. سال ۲۰۱۳ در آسیا مقام آوردیم و امسال جوایزش را می‌دهند. وی به پیشنهاد ۱۰ هزار دلاری دو سال پیش یکی از ملی پوشان کشورهای حوزه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این فرد به من پیشنهاد ماهانه ۱۰ هزار دلار با خانه و خودرو داده بود اما من قبول نکردم و حالا در کشور خودمان ماهانه ۳۰۰ دلار حقوق می‌گیرم. اگر این پیشنهاد را می‌پذیرفتم الان وضعیت خیلی بهتری داشتم. تفاوت اصلی اینجاست که کسی که ۵۰ متر رکوردش است، بهترین امکانات را دارد و آن وقت شرایط ما اینگونه است.

باید قبول کنیم که دوومیدانی ایران شرایط خوبی ندارد. یک ورزشکار معمولی هزینه ماهانه تمرین و تغذیه اش بیش از ۵ میلیون تومان است و آن وقت ما سالی ۱۵ میلیون هم درآمد نداریم. با این شرایط چه انتظاری می‌توانند داشته باشند؟ وی ادامه داد: هر زمانی که اردوهای خوبی در خارج از ایران داشته ایم رکوردهای خوبی زده‌ایم، چون امکانات فراهم است و بدون دغدغه تمرین می‌کنیم. بدون اردو و مسابقه خوب نباید انتظار کسب مدال در مسابقات آسیایی و جهانی داشته باشیم. احسان حدادی اگر الان به جایگاه خوبی رسیده و در جهان صاحب مدال و عنوان است به این دلیل است که بیشتر تمرینات خود را در خارج از کشور پیگیری می‌‌کند. فدراسیون باید شرایطی را فراهم کند که ورزشکاران دیگر هم بتوانند به این جایگاه برسند. ما به عنوان ورزشکار دغدغه زیادی داریم، برای حضور در اردوی مجارستان سه هفته دنبال ویزا بودیم و حتی نامه کمیته ملی المپیک را هم قبول نداشتند. اگر شرایط تغییر نکند دیگر برای خودم تمرین می‌کنم و تنها در مسابقات جایزه بزرگ شرکت خواهم کرد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “محمد صمیمی دوومیدانی ایران شرایط خوبی ندارد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi