طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

رضا قاسمی باید مدال طلا نصیب من می‌شد.

رضا قاسمی

به گزارش سایت دوومیدانی ایران : رضا قاسمی درباره نایب قهرمانی در بازی‌های ساحلی آسیایی تایلند تصریح کرد: مدال نقره را به دست آوردم در حالی که باید مدال طلای این رقابت‌ها نصیب من می‌شد. متاسفانه قبل از شروع مسابقه من تصمیم گرفتم که کفش بپوشم که همین موضوع باعث شد پایم در ماسه فرو برود و به مقام دوم برسم. این تصمیم را در لحظه گرفتم و زمانی که دیدم چند رقیبم کفش پوشیدند من هم کفش‌هایم را پوشیدم که کار اشتباهی بود.

قاسمی ادامه داد: سطح مسابقه‌ها خیلی خوب بود و به غیر از سه حریف اصلی بقیه عنوان‌داران آسیا حضور داشتند. باید این نکته را هم در نظر گرفت که این اولین دوره‌ای بود که دوومیدانی در بازی‌های ساحلی برگزار می‌شود.

دونده سرعت ایران درباره نتایج خود در دو رقابت بین‌المللی گفت: متاسفانه در بازی‌های آسیایی من فقط در ۱۰۰ متر شرکت کردم و با اینکه رکورد خوبی هم بر جای گذاشتم نتوانستم مدال بگیرم، در حالی که دوندگان با رکورد من در دور قبل بازی‌های آسیایی مدال گرفته بودند. با تمام این مسائل از عملکردم در اینچئون رضایت دارم اما در بازی‌های ساحلی باید طلا می‌گرفتم که متاسفانه در این راه موفق نبودم. با وجود تمامی این رقبا اگر اردو و تمرین‌ها به خوبی برگزار شود صددرصد می‌توانم مدال به دست بیاورم.

او درباره مسابقه‌های قهرمانی آسیایی چین تصریح کرد: مسابقه‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۵ در کشور چین برگزار می‌شود. تا شروع این رقابت‌ها حدود ۷ ماه باقی مانده است و ما باید هرچه زودتر تمرین‌هایمان را برای حضور در این رقابت‌ها آغاز کنیم. تا شروع این رقابت‌ها زمان زیادی باقی نمانده است و تمرین‌ها باید پیش از این شروع می‌شد و من نمی‌دانم تصمیم فدراسیون چیست. در هفته گذشته کمیته فنی برگزار شد و تصمیم‌هایی هم درباره اردوها گرفته شده است اما هنوز به ورزشکاران خبری داده نشده است. هنوز مشخص نیست که اردوی خاصی گذاشته می‌شود و یا هزینه اردوها به ورزشکاران پرداخت می‌شود. این اردوها باید تا دو هفته آینده آغاز شود، در غیر این صورت، فدراسیون و اسپانسر باید هزینه‌ اردوها را تقبل کنند.

او ادامه داد: اردوها نقش مهمی در نتایج ما دارد. مثلا در بازی‌های آسیایی اینچئون عده‌ای اعتقاد داشتند نتایج ما قابل قبول نبوده که من با این موضوع موافق نیستم. با توجه به امکانات و بودجه‌ای که در اختیار فدراسیون قرار گرفته بود، نتایج کاملا خوب بود. اکثر رقبای ما در آمریکا تمرین می‌کنند. بهترین مربی و بهترین امکانات در اختیار آن‌ها قرار گرفته و به همین دلیل است که تاکید می‌کنم اردو و شرایط تمرینی خوب نقش زیادی در نتایج دارد.

دونده ملی‌پوش دوومیدانی گفت: کمپ‌های تیم ملی در تهران اصلا خوب نیست، مخصوصا آفتاب انقلاب که شرایط آن خیلی بد است. در واقع این کمپ در آلوده‌ترین منطقه واقع شده که برای ما خیلی مضر است. در حال حاضر قرار است ساختمان جدید برای اردوهای تیم ملی ایجاد شود که این در آینده خیلی مثبت خواهد بود اما تا زمانی که ما کار می‌کنیم بعید می‌دانم این ساختمان آماده شود و ما بتوانیم روی آن سرمایه‌گذاری کنیم.

او درباره مشکلات دوومیدانی تصریح کرد: مهم‌ترین بحث ما باشگاه‌ها و قراردادها است. به عنوان مثال من نمی‌دانم سال آینده باشگاه دارم یا نه. اگر شرایط همین طور ادامه یابد نه تنها کسی سمت دوومیدانی نمی‌آید تا تمرین و اردویی انجام شود و مدال بگیرند. واقعا این اتفاق خواهد افتاد چرا که دستمزدها بسیار کم است. اگر بحث مالی برطرف نشود دوومیدانی پیشرفت نمی‌کند و حتی بدتر از اوضاع فعلی می‌شود.

قاسمی درباره موانع مالی پیشرفت دوومیدانی اظهار کرد: در حال حاضر فدراسیون تصمیم گرفته است مسابقه‌های باشگاهی را بردارد و رقابت‌های جایزه بزرگ را جایگزین کند. این موضوع صددرصد به ضرر ورزشکار است و من از این موضوع نیستم. اگر این اتفاقات بیفتد هزینه تمرین‌های ما برای مسابقه‌ها را چه کسی متقبل می‌شود؟ پولی هم که در پایان در اختیار ما قرار می‌گیرد بعید می‌دانم اندازه‌ای باشد که هزینه‌ها را بتوان با آن پرداخت کرد اما شرایط مالی و دستمزدهای ملی به همین ترتیب ادامه داشته باشد مجبور می‌شویم در این مسابقه‌ها شرکت کنیم.

او در پایان گفت: به نظر من بودجه‌ای که در حال حاضر به فدراسیون دوومیدانی داده می‌شود اصلا کافی نیست. نصف این بودجه برای ماده پرتاب دیسک خرج می‌شود چرا که سه ورزشکار در این ماده داریم. در واقع اگر هزینه نشود احسان حدادی نمی‌تواند به این شکل مدال طلا را به دست آورد. این کمبود بودجه ربطی به برنامه‌های فدراسیون ندارد و باید این بودجه افزایش یابد.

برچسب ها

0 دیدگاه در “رضا قاسمی باید مدال طلا نصیب من می‌شد.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi