طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

وزنه ۲۷ کیلوگرمی روی گردن هنگام استفاده از تلفن همراه

تلفن همراه

نتایج پژوهشی تازه نشان می دهد که خم کردن سر و به پایین نگاه کردن برای کار کردن با تلفن همراه معادل وزنه ای ۲۷ کیلوگرمی روی گردن شما نیرو وارد می کند.

ما انسان ها به طور متوسط روزانه حدود ۲ تا ۴ ساعت از موبایل خود استفاده می کنیم. دانشمندان این میزان فشار را در کل سال حساب کرده و به این نتیجه رسیدند که در سال، مهره های گردن تا ۱۴۰۰ ساعت زیر فشار هستند. این فشار باعث فرسوده شدن مهره های گردن و ستون فقرات می شود. از همه بدتر این که هنوز نمی دانیم تأثیرات درازمدت این کار چه خواهد بود.

این پژوهش به رهبری کنت هانسراج، جراح ارشد ستون فقرات و ارتوپدی در مرکز توان بخشی و جراحی نخاع نیویورک انجام شد که از مدل سه بعدی ستون فقرات برای اندازه گیری تأثیرات کشش ثابت سر به سمت پایین برای چک کردن تلفن همراه استفاده کرده بود. به دلیل اینکه سر با وزن ۵.۵ کیلوگرم بسیار سنگین است، وقتی که برای مدت طولانی به پایین نگاه می کنیم، گشتاور زیادی روی گردن اعمال می کنیم. گروه هانسراج برای نمایش شهودی اثر این گشتاور، آن را با آویزان کردن وزنه ای از گردن شبیه سازی کرد و با نتایج غیرمنتظره ای روبرو شد.

هانسراج در ژورنال Surgical Technology International گزارش می دهد: وقتی که سر به سمت جلو خم می شود، این نیروها برای ۱۵ درجه شیب به اندازه ۱۲ کیلوگرم، برای ۳۰ درجه به اندازه ۱۸ کیلوگرم، در ۴۵ درجه به اندازه ۲۲ کیلوگرم و در ۶۰ درجه، ۲۷ کیلوگرم خواهند بود. وقتی که زاویه سر روبه جلو تغییر می کند، وزن مشاهده شده توسط ستون فقرات به میزان چشمگیری افزایش می یابد. این فشارها ممکن است منجر به سایش، پاره شدن و آسیب گردن شده و حتی شاید هم به جراحی ختم شود.

smart-phones

اگرچه استفاده از تلفن همراه امری اجتناب ناپذیر است پزشکان توصیه می کنند که هنگام کار با کامپیوتر و تلفن هوشمند، سعی کنید سر خود را راست نگه دارید و از قوز کردن و کشیدگی گردن به سمت جلو خودداری کنید تا آسیب وارده به ستون فقرات کاهش یابد. برای اینکه سر در وضعیت سالم قرار داشته باشد، گوش ها باید در راستای شانه باشند و سینه به جلو و شانه ها به عقب کشیده شده باشند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “وزنه ۲۷ کیلوگرمی روی گردن هنگام استفاده از تلفن همراه”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi