مطالب مرتبط:

سبحان طاهرخانی: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید حمایت بیشتری از ما انجام دهند

سبحان طاهرخانی

به گزارش سایت دوومیدانی ایران : سبحان طاهرخانی ملی پوش طلایی دوومیدانی ایران دربازی‌های ساحلی آسیا ، درباره کسب مدال طلا در این مسابقات تصریح کرد: حریفان قدرتمندی در این بازی‌ها حضور داشتند . “صالح” از کشور کویت ، پرنده خوب سوریه و نفر چهارم بازیهای آسیایی اینچئون جزو رقبای مهم من دراین بازی‌ها بودند. دوومیدانی کار کویتی در رقابت های داخل سالن در ایران توانست من را مغلوب کند. البته دونده قزاقستانی هم رکورد خوبی داشت و همین باعث ایجاد رقابت سنگین در این ماده شده بود. سطح مسابقات خیلی بالا بود و به دلیل این که در ماسه می‌پریدیم کمی وضعیت را سخت کرده بود.

طاهرخانی ادامه داد: این مسابقات دومین رقابت بین‌المللی من بود. رکورد شخصی من ۷.۹۰ بود که به نوعی ورودی بازی‌های آسیایی بود اما به دلیل این که در تایلند ما در زمین ماسه‌ای می‌پریدیم شرایط برای تکرار این رکورد مهیا نبود. برای مثال پرش ۷.۲۰ من در تایلند و در زمین ماسه ای به اندازه ۸.۲۰ در زمین معمولی دوومیدانی است. در اولین تجربه‌ام در مسابقات غرب آسیا یک مدال طلا در ماده تیمی (۴ در ۱۰۰متر) و یک نقره هم در پرش طول کسب کردم.

طاهرخانی تصریح کرد: درباره مربی تخصصی من با آقای داوری جلسه ای را برگزار می‌کنیم . احمد یزدانی در بازی‌های ساحلی به عنوان مربی کنار من بود و بسیار کمکم کرد و تاثیر زیادی در کسب این مدال داشت. آقای یزدانی در هرروز ودرهمه تمرینات کنار من بود و باعث شد دراین مدت پیشرفت زیادی کنم.

او درباره اعزام نشدنش به بازی های آسیایی گفت: صلاحدید کادرفنی و فدراسیون دوومیدانی بود که نام من از نفرات اعزامی خط خورد. فکرکنم این تصمیم هم درست بود و من توانستم در بازی‌های ساحلی مدال بگیرم. این مدال جواب اعتماد آقای داوری بود و مطمئنم اگر در اینچئون بودم نمی‌توانستم درتایلند مدالی را کسب کنم. الان تنها چیزی که دارای اهمیت این است که مدال طلای بازی های ساحلی آسیا را به دست آوردم.

طاهرخانی درباره احتمال مدالش در بازی‌های آسیایی اینچئون تصریح کرد: با رکورد شخصی من کسب مدال طلا در بازی‌های آسیایی حتمی بود اما نمی‌توانم بگویم که حتما میتوانستم مدال بگیرم چرا که شرایط بازی ها غیرقابل پیش بینی است . من شانس مدال داشتم اما شاید اتفاقات طوری رقم می‌خورد که من جایگاه خوبی را به دست نمی‌اوردم.

ملی پوش دوومیدانی ایران درباره برنامه های آینده خود گفت: من جوان هستم و فرصت کافی برای حضوردر مسابقات مختلف را دارم . امیدوارم در آینده درمسابقات المپیک ، جهانی و آسیایی حضور موفق داشته باشم و مدال های خوبی را به دست بیاورم.سعی میکنم تمریناتم را در ادامه بهترانجام بدهم . این مدال طلا باعث شد انگیزه من چند برابر شود و به همه نشان بدهم که پتانسیل بالایی دارم. تلاش می‌کنم در مسابقات قهرمانی آسیا که در کشور چین برگزار می‌شود مدال خوش رنگی برای ایران به دست بیاورم.

او درباره برنامه فدراسیون برای جوان گرایی در تیم ملی دوومیدانی تصریح کرد: با طلایی که من در تایلند گرفتم ثابت شد جوان ها می‌توانند عملکرد مثبتی داشته باشند. اعزام من هم نشان داد که برنامه جوان گرایی فدراسیون جدی است.این کار باعث می‌شود جوانان بیشتری سمت دوومیدانی بیایند و در نهایت سبب توسعه این ورزش میشود.

ملی پوش پرش طول ایران درباره مشکلاتی که دررشته های ورزشی ایران به خصوص دوومیدانی وجود دارد اظهار کرد: در ورزش ما مشکلاتی وجود دارد ولی وزارت ورزش باید به این مسائل رسیدگی کند و جلسات متعددی را در این باره برگزار کند.بودجه بیشتری باید به ورزش اختصاص داده شود و روی بازیکنان جوان سرمایه گذاری شود.

او در پایان گفت: توجه فدراسیون به دوومیدانی خوب است و امیدوارم این توجهات بیشتر هم شود. کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش اگر اهمیت و حمایت بیشتری را انجام بدهند ما می‌توانیم بیش از پیش به آینده امیدوار باشیم و مدال های خوش رنگ و بهتری را برای ایران و مردم به دست بیاوریم.

برچسب ها

0 دیدگاه در “سبحان طاهرخانی: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باید حمایت بیشتری از ما انجام دهند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi