مطالب مرتبط:

برگزاری فینال‌ دوومیدانی المپیک ۲۰۱۶ در صبح/بررسی آخرین وضعیت ملی پوشان و برنامه های آتی

فینال المپیک 2016
مسئولان انجمن فدراسیون‌های جهانی دوومیدانی(IAAF) اعلام کردند که برای اولین بار بعد از ۲۸ سال مسابقات فینال دوومیدانی المپیک ۲۰۱۶ در نوبت صبح برگزار می‌شود.

به گزارش  سایت دوومیدانی ایران و به نقل از کمیته ملی المپیک، فینال دوومیدانی المپیک معمولا یکی از پرطرفدارترین مسابقات در جریان المپیک به حساب می‌آید. این مسابقات طبق اعلام مسئولان جهانی طی ساعات صبح در بازی‌های ریو ۲۰۱۶ برگزار می‌شود.

این تصمیم در کنگره جهانی IAAF به میزبانی مونت کارلو گرفته شد تا به این ترتیب پوشش فینال های دوومیدانی المپیک هم افزایش پیدا کند.

مسئولان محلی کمیته برگزاری بازی‌ها به علاوه سرویس پخش بازی‌های المپیک با حمایت کمیته بین المللی المپیک (IOC) این درخواست را به کنگره جهانی ارائه داده بودند.

نشست رسای دوومیدانی

نشست کمیته فنی فدراسیون دوومیدانی برگزار شد

نشست کمیته فنی فدراسیون دوومیدانی صبح امروز سه شنبه با هدف بررسی آخرین وضعیت ملی پوشان و بررسی برنامه های آتی فدراسیون برای مسابقات قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان و المپیک ۲۰۱۶ ریو برگزار شد.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، فراهم کردن امکانات لازم برای احسان حدادی نایب قهرمان المپیک از هم اکنون و ایجاد شرایطی برای در اختیار قرار گرفتن مربی این ورزشکار و برنامه های او تا المپیک ۲۰۱۶ نخستین موضوع این نشست بود که تمامی اعضا بر آن توافق نظر داشتند تا شرایط برای درخشش مجدد ستاره دوومیدانی ایران در مسابقات آتی و المپیک ۲۰۱۶ از هم اکنون فراهم شود.

تصمیم گیری در خصوص نحوه انتخاب ملی پوشان برای اعزام به مسابقات برون مرزی با محوریت توجه به نسل جوان دوومیدانی ایران  و همچنین جلوگیری از مرگ برخی ازمواد از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بود که قرار شد هر یک از کمیته ها در قالب نشست های تخصصی به جمع بندی کلی در این خصوص رسیده و در جلسات بعدی کمیته فنی در خصوص آن اظهار نظر کنند.

انتخاب مربی خارجی خوب برای برادران صمیمی با محوریت کسب حدنصاب بازی های المپیک با توجه به سطح این ورزشکاران از دیگر مصوبات کمیته فنی بود.

در این نشست همچنین پیشنهاد برچیده شدن حق الزحمه ملی پوشان و به جای آن برگزاری مسابقات جایزه بزرگ در کشور با جوایز نقدی بالا ارایه شد که مقرر شد قاسم علی فیروزی مسئول کمیته مسابقات در این خصوص طرح جامع ارایه دهد.

همچنین مقرر شد محمد محسن ربانی مدیرفنی ماده های پرشی طرح جامعی در خصوص بهبود وضعیت ماده پرش با نیزه در ایران و شناسایی استعدادهای جدید و همچنین تامین نیزه برای استان های مستعد ارایه دهد.

همچنین از نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی خواسته شد برنامه های پشتیبانی و جذب مربی برای لیلارجبی، مریم طوسی و سپیده توکلی را در نشست آتی ارایه دهد ضمن اینکه برای لیلا رجبی نایب قهرمان بازی های آسیایی شرایط ویژه ای در نظر گرفته شود.

کمیته های مختلف در ادامه موظف شدند عملکرد ورزشکاران خود را با حضور آنان آسیب شناسی کرده و در ادامه برنامه های خود را برای پشتیبانی از آنان ارایه دهند.

در پایان این نشست از مسئولان کمیته های مختلف خواسته شد، اسامی ورزشکاران مدنظر خود را برای پشتیبانی فدراسیون از آنان برای مسابقات قهرمانی آسیا را به صورت مکتوب ارایه دهند، هر چند که سایر ورزشکاران کشورمان این فرصت را خواهند داشت تا در مسابقات  داخلی آینده که از سوی فدراسیون پیشبینی می شود، شایستگی های خود را به اعضای کمیته فنی به اثبات برسانند و افتخار پوشیدن لباس تیم ملی را بدست آورند.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “برگزاری فینال‌ دوومیدانی المپیک ۲۰۱۶ در صبح/بررسی آخرین وضعیت ملی پوشان و برنامه های آتی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi