مطالب مرتبط:

رضا قاسمي نقره گرفت/طاهرخانی به نشان طلا رسید/قطر میزبان قهرمانی جهان در سال 2019

مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان دوحه 2019

در ادامه رقابتهای چهارمین دوره بازیهای ساحلی نماینده دوومیدانی کشورمان موفق به کسب یک نشان نقره شد.

به گزارش “سایت دوومیدانی ایران” و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، فینال رقابتهای دوی ۶۰ متر ساحلی بعدازظهر امروز بوقت محلی در ساحل نای یانگ جزیره پوکت برگزار شد و دونده کشورمان به مدال نقره بسنده کرد.

رضا قاسمی که از امیدهای کسب مدال طلای کاروان کشورمان بود امروز و در فینال این ماده با ثبت زمان ۷.۱۷ ثانیه بعد از دونده تایلندی از خط پایان گذشت و نایب قهرمان شد.

ایسواندی از تایلند با ثبت زمان ۷.۱ ثانیه در این ماده قهرمان شد. تیم ملی دو و میدانی کشورمان روز گذشته صاحب یک مدال طلا شده بود.

در پرش طول با درخشش سبحان طاهرخانی به مدال خوشرنگ طلا رسیدیم.

بدین ترتیب با نقره قاسمی و طلای طاهرخانی جمع مدالهای کاروان ورزشی ایران به عدد ۱۹ رسید.

قطر میزبان قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹

دوحه توانست در رقابت با بارسلون و یوجین میزبانی رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ را کسب کند.

در رای ‌گیری فدراسیون بین‌المللی دوومیدانی (IAAF) در موناکو برای انتخاب میزبان بازی‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ دوحه توانست با پشت سر گذاشتن بارسلون و یوجین میزبانی را از آن خود کند.

این رای گیری حدود یک ساعت تاخیر داشت. سخنگوی IAAF این جلسه را یک بحث طولانی و دموکراسی واقعی توصیف کرد. بعد از رای گیری اعلام شد که دوحه با ۱۵ رای توانست، یوجین با ۱۲ رای را پشت سر بگذارد. در دور اول رای‌گیری‌ها دوحه ۱۲ رای، یوجین ۹ رای و بارسلون ۶ رای داشتند که رای‌گیری با این نتایج به دور دوم کشیده شد.

عبدالرحمن آل‌ثانی، دبیر کل کمیته‌ المپیک قطر در این باره گفت: خوشحالیم که این بازی‌ها برای اولین بار در منطقه ما برگزار می‌شود. به این ترتیب ورزشکاران ما و ورزش ما جهانی می‌شوند.

سه سال پیش در رای‌گیری برای میزبانی بازی‌های سال ۲۰۱۷ لندن توانست دوحه را شکست دهد. دوحه برای دومین بار برای میزبانی بازی‌های قهرمانی جهان نامزد شد. نایب رییس IAAF نیز این میزبانی را گسترش دوومیدانی به یک منطقه دیگر و راهی برای جلب توجه نسل جدید دانست. زمان برگزاری بازی‌ها در سال ۲۰۱۹ باید به اکتبر تغییر کند. معمولا این رقابت‌ها در اوت برگزار می‌شود. این تغییر به دلیل بهتر بودن شرایط آب و هوایی دوحه در ماه اکتبر است.

موتاز عیسی بارشیم، قهرمان دوومیدانی مردان قطر نیز در این باره میزبانی گفت: می‌خواهم در سال ۲۰۱۹ در قطر ببرم. می‌خواهم الهام بخش نسل جدید باشم. ما به کمک همه احتیاج داریم. نیاز داریم که دوومیدانی را به مرحله جدیدی ببریم تا ورزشی را که دوست داریم، گسترش دهیم.

انتخاب دوحه به عنوان میزبان بازی‌های جهانی دوومیدانی ۲۰۱۹ در حالی است که کشورهای مصر، بحرین و امارات بازی‌های قهرمانی جهان شنای امسال و بازی‌های قهرمانی جهانی هندبال سال آینده در قطر را تحریم کرده‌اند.

ضمنا ادعاهایی مبنی بر این که قطر با رشوه و فساد توانسته میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را کسب کند نیز وجود دارد.

نتیجه‌ این انتخابات خواسته آمریکایی‌ها برای میزبانی المپیک ۲۰۲۴ را تحت الشعاع قرار می‌دهد. آمریکا اعلام کرده بود که دو میلیارد دلار برای بازسازی استادیوم هیوارد یوجین هزینه خواهد کرد. موسس دانشگاه اورگان، پوال وینفولد این هزینه را متعهد شده بوده. او در این باره گفت: ما برای مسابقات قهرمانی جهان جوانان IAAF نیز اخیرا تمام تلاش خود را کردیم. برای بازی‌های قهرمانی جهان داخل سال ۲۰۱۶ نیز همین کار را خواهیم کرد.

وین لانانا، رییس Track Town آمریکا درباره میزبانی یوجین در بازی‌های قهرمانی جهان گفته است: یوجین قلب و روح دوومیدانی است و می‌تواند عصری جدید در دوومیدانی ایجاد کند. برگزاری مسابقات دوومیدانی در یوجین می‌تواند نسل آینده را تحت تاثیر قرار دهد. آمریکا منتظر است. یوجین آماده است.

مسئولان بارسلون نیز اظهار کرده بودند که مدل جدید برای بازی‌های قهرمانی جهان ارائه خواهند کرد و نوآوری‌ها و تکنولوژی‌های جدید به کار خواهد برد.

 

برچسب ها

0 دیدگاه در “رضا قاسمی نقره گرفت/طاهرخانی به نشان طلا رسید/قطر میزبان قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi