مطالب مرتبط:

احسان طهماسبی محروم شد/ اهدای پاداش حدادی و رجبی

محرومیت در دوومیدانی

کمیته انضباطی فدراسیون دوومیدانی ظهر امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۹۳ با حضور اعضای آن تشکیل شد و پس از بررسی موضوع پیش آمده در تیم ۴ در ۴۰۰ متر امدادی ایران در بازی های آسیایی، در نهایت رای به محرومیت ۱۸ ماهه احسان طهماسبی داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، «سیدعلی  فرشادسپهر» رییس کمیته انضباطی فدراسیون دوومیدانی با اعلام این خبر افزود:  در رسیدگی به تخلفات ورزشکار موصوف علاوه بر ترک فعل و عدم اجرای مقررات و دستورات فنی و عدم انجام وظیفه در بازی های آسیایی، به تخلف دیگر وی مبنی بر مصاحبه خلاف واقع و نشر اکاذیب علیه فدراسیون دوومیدانی، متهم گردید که نامبرده در جلسه رسیدگی موارد مصاحبه انجام شده را کاملا تایید کرد.

رییس کمیته انضباطی ادامه داد: وی در خصوص اتهام عدم اجرای دستورات و مقررات فنی فدراسیون که منجر به حذف تیم ملی دو ۴ در ۴۰۰ متر امدادی ایران شد، اظهار داشت: تعمدی در حذف تیم ایران نداشته و به واسطه استرس وارده مرتکب اشتباه شده است.

در پایان اعضای کمیته انضباطی شامل کارشناسان اعزامی از اداره کل بازرسی، اداره کل حقوقی و دفتر امور مشترک فدراسیون های وزارت ورزش و جوانان و همچنین سایر اعضای کمیته انضباطی از فدراسیون دوومیدانی، به شکایت بقیه اعضای تیم ۴ در ۴۰۰ متر در خصوص تمرد نامبرده و همچنین شکایت فدراسیون در خصوص مصاحبه خلاف واقع و نشر اکاذیب رسیدگی و با عنایت به مستندات موجود و سوابق قبلی ورزشکار متخلف و دلایل و شواهد متقن حاکی از وقوع تخلف توسط نامبرده، بالاتفاق وی را به مدت ۱۸ ماه از حضور در عرصه ورزش دوومیدانی محروم کردند که این مدت یک سال قطعی و شش ماه نیز به مدت دو سال تعلیقی خواهد بود.

اهدای پاداش حدادی و رجبی

اعضای هیات رییسه فدراسیون دوومیدانی امروز چهارشنبه در محل فدراسیون و به ریاست افشین داوری تشکیل جلسه دادند و در پایان  مصوبه لازم برای پرداخت پاداش مدال آوری احسان حدادی و لیلا رجبی را صادر کردند.

پیش از این جلسه، کمیته فنی فدراسیون دوومیدانی پرداخت ۲۰ میلیون تومان پاداش برای کسب مدال طلا توسط احسان حدادی و ۱۰ میلیون تومان پاداش برای کسب مدال نقره توسط لیلا رجبی را مورد تایید قرار داده بودند.

در ادامه این نشست در خصوص به خدمت گرفتن مربیان خارجی نیز مباحثی مطرح شد و مقرر شد مسئولان فدراسیون پیگیر موضوع از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان باشند.

تصمیم گیری در راستای برگزاری هر چه بهتر مسابقات بین المللی دهه مبارک فجر نیز از دیگر مباحث این نشست بود که مقرر شد در صورت پیدا شدن حامی مالی خوب، جوایزی دلاری برای نفرات اول تا سوم مواد مختلف این مسابقات در نظر گرفته شود.

نحوه برپایی اردوهای نوجوانان  جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا (اردیبهشت ماه سال آینده در قطر) و بزرگسالان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا (خردادماه در چین) از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

اعضای هیات رییسه فدراسیون دوومیدانی در ادامه خواستار آن شدند تا پیش بینی های لازم جهت کسب ورودی المپیک از طرف ورزشکاران  اندیشیده شود چرا که مباحثی همچون احتمال از بین رفتن ورودی b برای حضور در المپیک برسر زبان ها افتاده است.

افشین داوری، مهدی مبینی،  حسین رشیدیان، پریسا بهزادی، سعیدی کیا و محمود مددی از اعضای حاضر در این نشست بودند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “احسان طهماسبی محروم شد/ اهدای پاداش حدادی و رجبی”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi