مطالب مرتبط:

ناگفته‌های سجاد هاشمی از اتفاقات دوی 4 در 400 متر در اینچئون / رییس کمیته انضباطی فدراسیون دوومیدانی: با فیلم چیزی ثابت نمی‌شود

* ناگفته‌های سجاد هاشمی از اتفاقات دوی ۴ در ۴۰۰ متر در اینچئون

دونده ۴۰۰ متر تیم ملی دوومیدانی ایران درباره اتفاقاتی که برای این تیم در اینچئون افتاد، گفت: نمی‌دانم هدف طهماسبی از نگرفتن چوب در زمان مسابقه چه بود اما این کار ضرر بزرگی به جامعه دوومیدانی ایران زد.

ناگفته‌های سجاد هاشمی از اتفاقات دوی 4 در 400 متر در اینچئون

سجاد هاشمی که به دلیل خطای تیم ایران در ماده ۴ در ۴۰۰ متر بازی های آسیایی ، فرصت دویدن در اینچئون را پیدا نکرد، اظهار کرد: من نمی‌دانم نام اتفاقی را که در اینچئون برای ما افتاد اتفاق بگذارم یا عمد، اما هر آنچه که رخ داده باعث شده درحال حاضر آقای طهماسبی آدم خوب ماجرا، من و آقایان مهدی زمانی و هادی رحیمی آدم‌های تقصیر کار و بد معرفی شویم.

او درباره انتخاب احسان طهماسبی برای بازی های آسیایی اینچئون گفت: به دلیل اتفاقاتی که در گذشته افتاده بود قرار نبود او جزو نفرات ۴ در ۴۰۰ متر باشد اما من و مهدی زمانی از فدراسیون درخواست کردیم که او جزو نفرات باشد و او را برای بازی‌ها آوردند. ما به آقای داوری گفتیم که او نسبت به دیگر بچه ها بهتر است و اگر به اینچئون بیاید برای ما خوب است. به همین دلیل او در لیست تیم ایران برای اعزام به اینچئون قرار گرفت.

هاشمی درباره دلایل خود برای عمدی دانستن این اتفاق از سوی طهماسبی، اظهار کرد: بعداز این اتفاق طهماسبی دیگر پیش ما نیامد تا حتی یک عذر خواهی کند و ما هم بدانیم او تقصیری نداشته است. باید می‌ماند و عذرخواهی می‌کرد تا ما هم بفهمیم این اتفاق یک خطا بوده است. ما بعد از بازی او را زمان بازگشت به ایران دیدیم و او طوری با ما سه نفر برخورد می‌کرد که انگار ما تقصیر داشتیم. هدف او را از این کار نمی‌دانم. احسان می گوید چون بچه شهرستانی است ضعیف است و اذیتش می‌کنند و به عمد چوب را از مهدی زمانی نگرفته چون او اذیتش کرده است. مگر خود من شهرستانی نیستم. اکثر رکوردداران دوومیدانی ایران شهرستانی هستند و اصلا این موضوع صحت ندارد.

او ادامه داد: در جای دیگر گفته است که هزار و ۵۵۰ دلار خود را گرفته و دلیلی برای دویدن ندارد. در آن چند روزی هم که در دهکده بود با چند نفر صحبت هایی داشته و به یک نفر گفته بود که سلام من را به محمد عاکفیان برسانید و به او بگویید که ما خیلی خوب تعویض چوب را انجام دادیم! محمد عاکفیان مربی ما در اردوی رشت بود که مسئول تمرین تعویض چوب ما بود. شاید هم منظورش از این جمله زیر سوال بردن عملکرد این مربی بوده است.

سجاد هاشمی درباره صحبت‌هایی که درباره بدون شانس مدال بودن تیم ۴ در ۴۰۰ متر در بازی های آسیایی می‌شود، تصریح کرد: من واقعا متاسفم که او این بازی‌ها را به تمسخر گرفته است و بعد از این اتفاقات هم گفته ما شانس مدال نداشتیم. اگر اینگونه بود چرا به این تیم اضافه شد. او قبل از مسابقات هم زمانی که ما از مدال صحبت می‌کردیم اظهار می‌کرد که” خیلی مطمئن نباشید شاید اتفاقی در مسابقه افتاد و ما مدال نگرفتیم.” فیلم رقابت نیز خیلی از مسائل را مشخص می‌کند. در هر صورت او کار خودش را انجام داد و در همه جا هم ما را مقصر معرفی کرد. من و مهدی زمانی به خاطر مدال این ماده در ۴۰۰ متر انفرادی شرکت نکردیم و من با تمام تمریناتی که انجام داده بودم در این مسابقات ندویدم چراکه من نفر چهارم در دوی امدادی بودم و اصلا نوبت به من نرسید.

دونده ۴۰۰ متر تیم ملی دوومیدانی ایران، گفت: بعد از بازی های آسیایی و اتفاقاتی که افتاد، طهماسبی اظهار کرده است که سجاد هاشمی کم کاری کرده و فقط برای زنگ تفریح به المپیک رفت و در آن جا کاری انجام نداده است. طهماسبی که رکورد خاصی در دوومیدانی ایران ندارد و در این سال‌ها مشکلاتی را هم داشته اصلا حق ندارد و در حدی نیست که بخواهد درباره یک ورزشکار المپیکی صحبت کند و راجع به شخصی نظر بدهد. اگر من المپیک رفتم و بیستم شدم به این دلیل بود که مشکلاتی داشتم و اینکه اصلا فضا و سطح بازی‌های آسیایی با المپیک قابل مقایسه نیست. در ضمن من خودم سهمیه المپیک گرفتم و شخصی برای رفتنم به مسابقات پادرمیانی نکرد.

سجاد هاشمی درباره پیامدهای این اتفاق گفت: این اتفاق ضرر بزرگی به جامعه دوومیدانی زد و از این به بعد وزات ورزش وکمیته ملی المپیک اعتمادی به این تیم ندارند. طهماسبی کاری کرد که اگر در سطح گرفتن طلای المپیک هم باشیم هیچ یک از مسئولان سرمایه گذاری حداقلی را روی تیم ۴ در ۴۰۰ متر نکند.

دونده ۴۰۰ متر دوومیدانی درباره پیگیری‌های فدراسیون درباره این پرونده، تصریح کرد: به نظر من فدراسیون باید جلوی چنین کارهایی را بگیرد و قاطعانه در این باره تصمیم گیری کند. فدراسیون از زمانی که از اینچئون آمده ایم یک بار ما را دعوت نکرده که درباره این اتفاق صحبت کنیم. نظر کارشناسان کاملا محترم است اما ما سه نفر که در متن ماجرا قرارداریم بهتر می‌توانیم قضاوت کنیم. زمانی هم که می‌گوییم عمدی در کار بوده است غرضی نداریم و اگر اینگونه نبود ما به چه دلیلی باید هم تیمی خودمان را خراب کنیم.

او درباره نتایج کلی کاروان دوومیدانی در ایچنئون تصریح کرد: من در حدی نیستم که در این باره نظر کارشناسی بدهم. من یک ورزشکارم و وظیفه‌ام دویدن است اما آنچه که می دانم این است که فدراسیون هیچ کم‌کاری انجام نداد.

ملی‌پوش دوومیدانی در پایان گفت: از همه کسانی که من را حمایت کردند سپاسگزارم. همه از ما انتظار مدال داشتند اما با اینکه تقصیری نداشتم شرمنده ام چرا که من عضو این تیم بودم. از برخی از مسئولان شهرم نیز که بعد از برگشت از اینچئون رفتار خوبی با من نداشتند انتقاد دارم چرا که برخورد آن‌ها طوری بود که گویی در تمامی اتفاقات من مقصر بودم و فکر می‌کنند هر چهار نفر ما به صورت هماهنگ این کار را کردیم.با اینکه من علاقه زیادی به شهرم دارم اما تمام این فشارهای روحی و روانی باعث شد که من از تبریز بروم. اما تلاش می‌کنم تا در مسابقات آینده همه این اتفاقات را جبران کنم و با مدال گرفتن، کسانی را که در همه حال پشتم بودند خوشحال کنم.

 

* رییس کمیته انضباطی فدراسیون دوومیدانی: با فیلم چیزی ثابت نمی‌شود

رییس کمیته انضباطی فدراسیون دوومیدانی می گوید مساله به وجود آمده توسط طهماسبی با فیلم ثابت نمی شود. وی همچنین معتقد است بررسی عملکرد سایر دوومیدانی کاران اهمیت بیشتری نسبت به پرونده طهماسبی دارد.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون دوومیدانی: با فیلم چیزی ثابت نمی‌شود

فرشاد سپهر درباره پرونده اتفاقات دوی ۴ در ۴۰۰ متر ایران در بازی‌های آسیایی تصریح کرد: در حال بررسی اتفاقات مربوط به این موضوع هستیم و باید یک جلسه تشکیل بدهیم و اظهارات همه را بشنویم تا درنهایت به جمع بندی لازم در این باره برسیم. ابتدا باید ببینیم که آیا تخلفی صورت گرفته است یا خیر؟ از روی فیلم نمی‌توان به باور صد در صدی در موضوع رسید. نکات دیگری هست که می‌تواند علت این اتفاق باشد. شایدبازیکنان هماهنگ نبودند و در استارت اشتباه کرده‌اند. به نظر من هم دلیل این اتفاقات فنی بوده ولی اگر نتیجه بگیریم که موضوع فنی نبوده نوع برخورد تغییر می‌کند.

او درباره صحبت‌های دوندگان حاضر در این رقابت، بعد از بازگشت گفت: تمامی اظهار نظرها شخصی است و ما نباید فقط به این صحبت‌ها اکتفا کنیم. ورزشکاران حق ندارند درباره هم‌تیمی های خود صحبت کنند و به نتیجه هم برسند. همه بچه‌ها یک‌سری صحبت‌هایی داشتند که به نظرم درست نیست آن‌ها مسئول این کار نیستند.

رییس کمیته انضباطی فدراسیون دوومیدانی درباره زمان رسیدگی به این پرونده تصریح کرد: فدراسیون هنوز گزارش و نتایج بازی‌های آسیایی را ارائه نکرده است و آقای داوری در نظر دارد ابتدا گزارش و نحوه عملکرد دوومیدانی کاران در اینچئون را تنظیم کند و بعد این پرونده بررسی شود. رییس فدراسیون باید دستور رسیدگی قضایی برای این موضوع را بدهند تا نهایتا حدود ۱۰ روز آینده جلسه را برگزار می‌کنیم. بررسی عملکرد دوومیدانی کاران در اینچئون اولویت بیشتری دارد تا رسیدگی به پرونده تخلف یک ورزشکار.

فرشاد سپهر درباره احضار احسان طهماسبی به کمیته انضباطی نیز اظهار کرد: هنوز دعوت رسمی ازسوی کمیته انضباطی به احسان طهماسبی ارائه نشده است. امیدواریم طهماسبی هرچه زودتر پیدا شود و ما هم به صورت قانونی او را دعوت کنیم تا قضیه کاملا روشن شود. اگر او بعد از دعوت رسمی به کمیته انضباطی نیامد ما غیابی تصمیم گیری می‌کنیم و به نتیجه می‌رسیم هرچند که اگر قرار است موضوع کاملا روشن شود حضورش در جلسه لازم است.

رئیس کمیته انضباطی در حالی رسیدگی به پرونده طهماسبی را کم اهمیت تر از بررسی پرونده سایر ورزشکاران می داند که تیمور غیاثی، مدیر تیم های ملی دوومیدانی با مقصر دانستن طهماسبی کار او را “خیانت” توصیف کرده و خواستار رسیدگی سریع به پرونده شدند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “ناگفته‌های سجاد هاشمی از اتفاقات دوی ۴ در ۴۰۰ متر در اینچئون / رییس کمیته انضباطی فدراسیون دوومیدانی: با فیلم چیزی ثابت نمی‌شود”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi