مطالب مرتبط:

احسان طهماسبی در اینچئون با ایران چه کرد؟ / مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور زنان آذر ماه برگزار می شود

* احسان طهماسبی در اینچئون با ایران چه کرد؟

دونده تیم ملی ۴ در ۴۰۰ متر دوومیدانی ایران با کم‌کاری خود باعث حذف تیم از بازی های آسیایی شد.

احسان طهماسبی در اینچئون با ایران چه کرد؟

تیم ۴ در ۴۰۰ متر دوومیدانی ایران در بازی‌های آسیایی با یک اشتباه عمدی از دور رقابت ها حذف شد و تعجب همه را به دنبال داشت.

تیم ۴ در ۴۰۰ متر ایران متشکل از هادی رحیمی، مهدی زمانی، احسان طهماسبی و سجاد هاشمی در دور مقدماتی این ماده در بازی های آسیایی در انتقال چوب دچار مشکل شد و از ادامه رقابت‌ها بازماند.

در حالی که هادی رحیمی چوب را به مهدی زمانی تحویل داد، او در ۴۰۰ متر دوم تمام تلاش خود را انجام داد تا چوب را به طهماسبی برساند اما طهماسبی بنا به دلایلی چوب را از او نگرفت.

بعد از این پایان این مسابقه همه رسانه ها و مسئولین زمانی را مقصر این اتفاق می‌دانستند اما تصاویر نشان می‌دهد که این نفر سوم بود که تمایلی به گرفتن چوب نداشته است.

طهماسبی بعد از این اتفاق هیچ صحبتی نکرد، حتی از هم تیمی‌ها و مسئولین به خاطر این اشتباه عذرخواهی نکرد و تا الان هم هیچ توضیح قابل قبولی از خود ارائه نداده است.

یکی از دلایلی که طهماسبی برای این اشتباه بزرگ خود عنوان می‌کند، تلافی شوخی هم‌تیمی‌هایش بود .صرف نظر از اینکه در جمع خصوصی این ورزشکاران چه اتفاقی افتاده است، باید این سوال را از طهماسبی پرسید که آیا این موضوع به مسائل ملی ارتباطی دارد و یک ورزشکار حرفه‌ای نباید منافع ملی را در نظر بگیرد؟

البته دلایلی قابل توجه و عجیب دیگری نیز وجود دارد که گفته می‌شود طهماسبی آن‌ها را به عنوان علت کارخود مطرح می‌کند که البته هیچ یک از آن ها قابل قبول نیست.

او با این کار نه تنها زحمات هم‌تیمی‌هایش را برباد داد بلکه آبروی ورزش و دوومیدانی ایران را نیز زیر سوال برد. قطعا در چنین سطحی از مسابقات رخ دادن چنین اتفاقی برای دیگر کشورها نیز عجیب است و برای آن ها نیز این سوال را به وجود می‌آورد که چه چیز باعث شده این اتفاق بیفتد و آیا سطح دوومیدانی ایران تا این حد نازل است.

در حال حاضر هم همه منتظر این هستند تا دلایل قانع کننده ای از طهماسبی بشنوند.

فدراسیون و مسئولان کمیته انضباطی نیز وظیفه دارند که برخورد لازم را با طهماسبی و هر ورزشکاری که با لباس تیم ملی ایران کم‌کاری کرده است انجام بدهد، هرچند که تا الان بنا به گفته مدیر تیم های ملی دوومیدانی احسان طهماسبی توضیح خاصی در این رابطه به فدراسیون نداده است. فدراسیون باید هرچه زودتر در این باره تصمیم‌گیری انجام بدهد چرا که مقصر اصلی مشخص است.

جریمه طهماسبی باید به گونه ای باشد که در سال‌های آینده نه تنها در دوومیدانی بلکه در تمامی رشته‌های ورزشی شاهد چنین اتفاق تاسف باری نباشیم.چرا که در این موضوعات کسب یک مدال طلا مهم نیست بلکه روح ورزشکاری و آبروی یک کشور در میان است. اشتباه هر اندازه بزرگ و سنگین باشد اگر برچسب سهوی بر آن خورده باشد قابل اغماض است، اما زمانی که عمدی بودن آن مشخص شده دیگر نمی‌توان نام اشتباه بر آن نهاد و ساده از آن عبور کرد.

 

* مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور زنان آذر ماه برگزار می شود

مسابقات دو صحرا نوردی قهرمانی کشور زنان روز ششم آذر ماه در استان اصفهان برگزار خواهد شد.

مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور زنان آذر ماه برگزار می شود

در این رقابتها دوندگان سراسر کشور، در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

در این دوره از مسابقات زنان جوان و بزرگسال به ترتیب مسیرهای ۶ و هشت کیلومتر را طی خواهند کرد.

فدراسیون دوومیدانی آخرین مهلت اعلام آمادگی استانها را جهت اعزام ورزشکار به این رقابتها ۲۵ آبان ماه عنوان کرد.

علاقمندان جهت مشاهده بخشنامه مسابقات قهرمانی کشور دو صحرانوردی زنان می توانند به فایل ضمیمه مراجعه کنند.

فایل ضمیمه

برچسب ها

3 دیدگاه در “احسان طهماسبی در اینچئون با ایران چه کرد؟ / مسابقات دو صحرانوردی قهرمانی کشور زنان آذر ماه برگزار می شود”

  1. سمين گفت:

    سلام خوب بود خدافظ

  2. حسین گفت:

    هر چهار نفرشون را باید تنبیه و جریمه کنند، افراد تیمی که نتونند باهم دوستانه و برادروار رفتار کنند باید تنبیه بشن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi