طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

اعلام نتایج مسابقات دو و میدانی شمال غرب / افشین داوری: حرف وزیر حرف غالب است / نباید تمام زحمات را زیر سوال برد

* اعلام نتایج مسابقات دو و میدانی شمال غرب 

برابر گزارش روابط عمومی هیئت دو ومیدانی استان ،مسابقات دو و میدانی شمال غرب کشور ،یادواره مرحوم سعید دهقان رییس سابق هیئت دو و میدانی شهرستان ارومیه وپیشکسوت ورزش استان در روزجمعه مورخ ۱۸ مهرماه سال ۱۳۹۳ به همت هیئت دو ومیدانی استان وبا هماهنگی فدراسیون دو و میدانی جمهوری اسلامی ایران وبا همکاری شهرداری محترم ارومیه ،سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه وبا حمایت های بی دریغ مدیر کل محترم ورزش وجوانان استان آذربایجان غربی ، با حضور ورزشکارانی از استان های آذربایجان شرقی ، اردبیل ، کرمانشاه ، آذربایجان غربی وشهرستان های بوکان ،نقده ،پیرانشهر، چالدران ، میاندوآب ، محمد یار ومهاباد برگزار ونفرات وتیم های برتر بشرح ذیل معرفی گردیدند.

اعلام نتایج مسابقات دو و میدانی شمال غرب

لازم به ذکراست به نفرات برتراین مسابقات جایزه نقدی ، لوح قهرمانی ومدال وبه تیم های برتر کاپ اعطاء گردید.

نفرات برتر در ماده ۴۰۰ متر :

آقای میلاد رمضانی از استان آذربایجان شرقی با زمان ۴۹ ثانیه و۸۲ صدم ثانیه مقام اول

آقای محمد ماهیدشتی از استان کرمانشاه با زمان ۵۰ ثانیه و۷۳ صدم ثانیه مقام دوم

آقای علیرضاکریمی از استان آذربایجان غربی (الف) با زمان ۵۰ ثانیه و۹۴ صدم ثانیه مقام سوم

نفرات برتردر ماده ۸۰۰ متر :

آقای امید نجف پور از استان آذربایجان شرقی با زمان ۱ دقیقه ۵۷ ثانیه و۹۶صدم ثانیه مقام اول

آقای پژمان یار ولی از استان کرمانشاه با زمان ۲ دقیقه و۲ ثانیه و۲۰ صدم ثانیه مقام دوم

آقای بهرام روحی از استان اردبیل با زمان ۲ دقیقه ۴ ثانیه و۸ صدم ثانیه مقام سوم

نفرات برتر در ماده ۳۰۰۰ متر :

آقای حسین صداقت از استان اردبیل بازمان ۹ دقیقه و۶ ثانیه و۲۵ صدم ثانیه مقام اول

آقای ساسان درخش از استان کرمانشاه بازمان ۹ دقیقه و۱۳ ثانیه و۸ صدم ثانیه مقام دوم

آقای عطا اسدی از استان آذربایجان شرقی باز مان ۹ دقیقه ۱۴ ثانیه و۱۲ صدم ثانیه مقام سوم

نفرات برتر در ماده پرتاب چکش :

آقای حمید رضا افشاری از استان آذربایجان غربی با رکورد ۵۸ متر و۴۴ سانتی متر مقام اول

آقای فرهاد ابراهیمی از استان آذربایجان غربی با رکورد ۴۴ متر ۶۵ سانتی متر مقام دوم

آقای اکبر هلالی از استان آذربایجان غربی با رکورد ۴۱ متر ۲۲ سانتی متر مقام سوم

نفرات برتر در ماده پرش طول :

آقای یاشار وقار از استان اردبیل با رکورد ۶ متر ۲۷ سانتی متر مقام اول

آقای امید قربانی از استان آذربایجان شرقی با رکورد ۵ متر و۹۶ سانتی متر مقام دوم

آقای منوچهر حبیبی شهرک از استان آذربایجان شر قی با رکورد ۵ متر و۸۶ سانتی متر مقام سوم

نتایج تیمی مسابقات :

تیم دو و میدانی استان آذربایجان شرقی با کسب ۲۳ امتیاز به مقام اول نایل آمد.

تیم دو ومیدانی استان آذربایجان غربی با کسب ۱۹ امتیاز به مقام دو رسید.

تیم دو و میدانی استان اردبیل با کسب ۱۸ امتیاز به مقام سومی بسنده کرد.

در حاشیه این مسابقات از خانواده شادروان سعید دهقان با اهدای لوح سپاس وتابلوی صنایع دستی تقدیر شد.

در پایان این مسابقات از میر کاوه موسوی قهرمان ارزنده پرتاب چکش استان وکشور وهمچنین از رضا ابراهیمی نوجوان ۱۳ ساله پرتاب چکش با رکورد ۴۸ متر وحسین رسولی نوجوان ۱۵ ساله میاندوآبی که با حضور خود در جمع دوندگان ۸۰۰ متر نشان از آینده ای درخشان در این رشته را نوید می داد با جوایز نقدی تجلیل شد.

تصاویر این مسابقات در گالری تصاویر سایت هیئت دو ومیدانی استان آذربایجان غربی به نشانی www.azarg-dov.ir جهت مشاهده علاقمندان درج گردیده است.

 

* افشین داوری: حرف وزیر حرف غالب است / نباید تمام زحمات را زیر سوال برد

رییس فدراسیون دوومیدانی درباره انتقاد وزیر ورزش و جوانان از نتایج دوومیدانی‌کاران ایران در بازیهای آسیایی گفت: با توجه به حمایت‌های وزیر، او حق دارد که از نتایج راضی نباشد و پیگیر علت آن باشد اما اینکه بخواهیم تمامی زحمات و برنامه‌ها را زیر سوال ببریم بی‌انصافی است، هرچند که حرف وزیر حرف غالب است.

افشین داوری: حرف وزیر حرف غالب است / نباید تمام زحمات را زیر سوال برد

افشین داوری اظهار کرد: اینکه از نتایج و عملکرد کاروان دوومیدانی رضایتی وجود نداشته باشد، منطقی است چرا که نتیجه‌ای که خود فدراسیون نیز توقع داشت به دست نیامده و این موضوع از طرف فدراسیون در حال پیگیری است.

داوری ادامه داد: با وجود اینکه نتیجه‌ای قابل قبول به دست نیامده اما برنامه‌ریزی و روند کاری خوبی در فدراسیون وجود داشته و تمامی کارها با هدف‌گذاری انجام شده و اینکه ورزشکار نتوانسته توقعات را برآورده کند، دلیل بر این نیست که هیچ برنامه‌ریزی وجود نداشته. در هر صورت شرایط مسابقه است و امکان دارد ورزشکار در حین مسابقه اشتباه کند و نتیجه قابل انتظار به دست نیاید.

رییس فدراسیون دوومیدانی درباره برنامه‌ریزی‌های فدراسیون برای بازی‌های آسیایی گفت: با توجه به پشتیبانی و حمایت فدراسیون از ورزشکاران و مربیان، ما هدف‌گذاری دقیقی از نتایج‌مان در بازی‌های آسیایی داشتیم و به همین دلیل در مسابقه‌ها و اردوهای داخلی و خارجی تمام کارهای لازم را انجام دادیم و همه ورزشکاران آماده حضور در اینچئون بودند.

او درباره انتقاد از نبود برنامه مدون در فدراسیون دوومیدانی تصریح کرد: روند برنامه‌های ما با توجه به تعاریف گذشته صورت گرفته و انصاف نیست که زحمات این نیروهای انسانی را نادیده گرفت و همه چیز را زیر سوال برد. باید قبول کنیم که همه نتایج ما غیر قابل انتظار نبوده و موفقیت‌هایی نیز به دست آورده‌ایم. اما در نهایت حق را به آقای گودرزی می‌دهم چرا که با پشتیبانی‌هایی که از کاروان ما داشتند، نتایج مورد انتظار ایشان نبود و نظر غالب هم نظر وزیر ورزش است. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هزینه‌های زیادی را برای ورزشکاران انجام دادند تا به موفقیت برسند و زمانی که این اتفاق نمی‌افتد، حق دارند که درباره علت آن بررسی کنند.

داوری در ادامه افزود: ما در خدمت دوستان هستیم و هر کجا که کارمان ایراد داشته باشد، می‌پذیریم و تمامی نظرات و انتقادات را قبول می‌کنیم اما باید قبول کرد که همه چیز دست رییس فدراسیون نیست و من نمی‌توانم در میدان مسابقه بدوم و یا به عنوان مربی، بازیکن را راهنمایی کنم.

او درباره قولش قبل از اعزام به بازی‌های آسیایی اینچئون درباره عملکرد بهتر کاروان دوومیدانی ایران نسبت به گوانگجو تصریح کرد: باید موشکافانه و منطقی‌تر صحبت و بررسی کنیم. اگر بخواهیم بخش خانم‌ها و آقایان را جدا کنیم می‌بینیم که نسبت به گوانگجو عملکرد خانم‌های دوومیدانی‌کار بهتر بوده و حتی آقایانی که در بخش سرعت کار می‌کردند، از نظر رکوردی بهتر از نمایندگان ما در بازی‌های آسیایی گذشته بودند. در گوانگجو به دلیل ضعف رکوردها، ما برخی از نمایندگان را به مسابقه‌های سرعت نبردیم.

او ادامه داد: در بخش پرش ارتفاع تیم دوومیدانی ایران دو نماینده در بازی‌های آسیایی اینچئون داشت که نفر اول خوب کار نکرد اما نفر دوم که بسیار هم جوان بود، توانست رکورد خوبی را از خود بر جای بگذارد و در دهگانه و دیگر رشته‌ها هم می‌توانیم عنوان کنیم که عملکرد خوبی داشتیم. بنابراین وقتی از نظر مدالی بررسی می‌کنیم به نتایج خوبی در دوومیدانی نمی‌رسیم اما وقتی که به درستی رکوردها و عملکرد نمایندگان‌مان در بازی‌های آسیایی گذشته را مد نظر قرار می‌دهیم متوجه می‌شویم که در بسیاری از مواد، ورزشکاران ما پیشرفت کرده‌اند و ما می‌توانیم به آینده آن‌ها امیدوار باشیم.

او درباره عملکرد مربیان دوومیدانی‌کاران در بازی‌های آسیایی اظهار کرد: نباید همه چیز را به گردن یک نفر انداخت. ورزش بمانند زنجیره‌ای می‌ماند که عملکرد هر شخصی در آن تاثیرگذار است و ارزیابی ما بستگی به توقعات‌مان دارد و اگر توقعات‌مان با میزان کار هماهنگ نباشد، به مشکل برمی‌خوریم اما در مجموع باید بگویم عملکرد بسیاری از مربیان ما قابل قبول نبوده هرچند که الان برای قضاوت صددرصدی خیلی زود است و باید نظرات کارشناسانه‌تری را بگیریم.

رییس فدراسیون دوومیدانی در پایان گفت: معتقدم برخی از ورزشکاران و مربیان عملکردشان قابل قبول نبوده اما باید عنوان کنم که تمام افرادی که در کاروان ایران در اینچئون بودند، نیروهای انسانی خوبی بودند که بر اساس توانایی‌هایشان و نه بر اساس علایق ما انتخاب شدند و ما به آن‌ها فرصتی دادیم که خودشان را نشان بدهند. هرچند که آن‌ها نتوانستند این فرصت را غنیمت بدانند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “اعلام نتایج مسابقات دو و میدانی شمال غرب / افشین داوری: حرف وزیر حرف غالب است / نباید تمام زحمات را زیر سوال برد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi