مطالب مرتبط:

آخرین اردوی دوومیدانی کاران در رشت برگزار می شود / ماده جدید به دوومیدانی اضافه می‌شود؟

* آخرین اردوی دوومیدانی کاران در رشت برگزار می شود

دوومیدانی کاران اعزامی به بازیهای آسیایی آخرین اردوی آماده سازی خود را از صبح امروز (چهارشنبه) در استان گیلان آغاز کردند.

آخرین اردوی دوومیدانی کاران در رشت برگزار می شود

این اردوی ۲۱ روزه با حضور ۱۰ تن از ملی پوشان اعزامی به بازیهای آسیایی و با هدف ارتقاء سطح آمادگی دوومیدانی کاران در ورزشگاه سردار جنگل رشت برگزار می شود.

رضا قاسمی، مهدی رحیمی، احسان طهماسبی، سجاد هاشمی، سپیده توکلی، مریم طوسی، کیوان قنبرزاده، محمد رضا وظیفه دوست، مهدی زمانی و محمد حسین ابارقی ورزشکاران حاضر در این اردو هستند.

دیگر دوومیدانی کاران اعزامی به بازیها از جمله، امین نیکفر، احسان حدادی، کاوه موسوی، لیلا جبی، سینا روحانی و حسن تفتیان تمرینات آماده سازی خود را در خارج از ایران پیگیری می کنند.

از میان ملی پوشان داخل کشور تنها رضا مقدم، به علت مناسب نبودن شرایط تمرین برای پرتابگران در استان گیلان، اردونشینان را همراهی نکرده است.

محمد ارزنده نیز به علت مصدومیت در این اردو حاضر نشد و اعزام او به بازیهای آسیایی منطوط به صلاحدید پزشکان است.

احسان حدادی، امین نیکفر، لیلا رجبی، کاوه موسوی و سینا روحانی از ملی پوشانی هستند به طور مستقیم از کشور محل تمرین خود، عازم بازیهای آسیایی خواهند شد.

 

* ماده جدید به دوومیدانی اضافه می شود؟

رییس IAAF از ایده برگزاری مسابقه ۸ در ۱۰۰ متر در المپیک نوجوانان ابراز رضایت کرد.

ماده جدید به دوومیدانی اضافه می شود؟

لامین دیاک، رییس فدراسیون بین‌المللی دوومیدانی (IAAF) روز گذشته از افتتاح مسابقه امدادی ۸ در ۱۰۰ متر در المپیک جوانان نانجینگ تقدیر کرد و آن را ایده ای خوب دانست. در این نوع مسابقه چهار مرد و چهار زن به صورت رندوم انتخاب می‌شوند. هر تیم باید حداقل یک ورزشکار از هر کدام از رشته‌های زیر داشته باشد: سرعت، دوی بامانع، دوی استقامت، پرش و پرتاب بیش از ۵۰۰ ورزشکار در این مسابقه رقابت کردند.

تیم برنده از ورزشکاران زیر تشکیل شده بود:

ورزشکار پرتاب از آلمان، ورزشکار اسپرینت از استرالیا، دونده ۱۵۰۰ متر از کومور، ورزشکار ۴۰۰ متر با مانع از تایلند، دونده ۴۰۰ متر از ونزوئلا، ورزشکار پرش از روسیه، دونده ۸۰۰ متر از انگلیس و دونده ۲۰۰ متر از رومانی.

رکورد این گروه یک دقیقه‌ و ۴۰ ثانیه و ۲۰ صدم ثانیه بود.

دیاک در این باره گفت: بودن هدف اصلی این مسابقه نبود، همگروه شدن ورزشکاران از کشورهای مختلف با هم و ساختن یک تیم متحد باعث افزایش دوستی بین ملت‌ها می‌شود و من فکر می‌کنم این مساله بسیار مهم و خوب است.

یکی از ورزشکاران استرالیایی که در این مسابقه شرکت کرده و مدال نقره کسب کردهاست، درباره تجربه خود گفت: من فکر نمی کردم در این مسابقه مدال بیاورم . بسیار مسابقه هیجان انگیزی بود. همه ورزشکاران به مقدار کافی انگلیسی بلد بودند که با هم ارتباط برقرار کنند. تجربه بسیار خوبی بود و من خوشحالم که چنین مسابقه‌ای برنامه‌ریزی شده بود. کار تیمی جالب‌تر از کار فردی است. من فکر می‌کنم اجرای یان مسابقه راهی برای برقراری ارتباط اجتماعی با دیگران است.

فدراسیون‌های جهانی در رشته‌های مختلف ماده‌های جدید را در رده‌های پایه به شکل آزمایشی امتحان می‌کنند تا با بررسی نقاط ضعف و قوت درباره اضافه شدن آن در آینده تصمیم بگیرند.

 

0 دیدگاه در “آخرین اردوی دوومیدانی کاران در رشت برگزار می شود / ماده جدید به دوومیدانی اضافه می‌شود؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi