مطالب مرتبط:

فوران دوباره نفت در دوومیدانی / نفت تهران قهرمان ليگ دووميداني شد

* فوران دوباره نفت در دوومیدانی

سومین و آخرین مرحله از هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور روزهای پنجشنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ مردادماه با قهرمانی تیم نفت تهران در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب تهران به پایان رسید.

فوران دوباره نفت در دوومیدانی

در مجموعه سه مرحله این رقابت ها در سال ۹۳، نفت تهران با ۷۷۱.۵ امتیاز قهرمان شد و بار دیگر بر سکوی نخست ایستاد. موسسسه مالی و اعتباری افضل توس که نخستین حضور خود را تجربه می کرد، با ۴۲۹ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم سبک سازان شرق خراسان شمالی با ۵/۳۱۳ امتیاز سوم شد.

در پایان رقابت ها، مراسم اختتامیه برگزار شد و تیم های اول تا سوم کاپ قهرمانی خود را دریافت کردند.

ایرج ایری رییس هیات دوومیدانی شرکت ملی نفت در زمان دریافت کاپ قهرمانی گفت: تیم نفت تهران از سال ۱۳۸۲ در مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور حضور مستمر در دوومیدانی داشته است و همواره پشتیبان ملی پوشان بوده است.

وی افزود: حضور نفت در دوومیدانی را مدیون حمایت های مدیرعامل باشگاه و مسوولان نفت می دانیم که همواره حامی رشته دوومیدانی بوده اند.

ایرای ادامه داد: سیاست گذاری ورزش نفت همواره حمایت از ورزش های پایه مخصوصا دوومیدانی و شنا بوده است، از این رو چندین سال است که در این دو رشته سرمایه گذاری می کند.

شایان ذکر می شود، در این مسابقات بیش از ۱۰۰ دوومیدانی کار در قالب تیم های موسسه مالی و اعتباری افضل توس، خوزستان، هرمزگان، نفت تهران، شهرداری تبریز، بنیان بتن پیشرو لرستان، قزوین، سبک سازان شرق خراسان شمالی، مازندران، شهرداری سنندج، مقاومت اصفهان، خلیج فارس بوشهر، گلستان، ذوب آهن و البرز با یکدیگر به رقابت خواهند پرداختند.

سال گذشته و در جریان هفدهمین دوره لیگ برتر دوومیدانی باشگاههای کشور، تیم پیکان که از غایبان لیگ هجدهم بود، قهرمان شد و تیم های نفت و مقاومت خوزستان به ترتیب در جایگاههای دوم و سوم ایستادند.

در جریان مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور در سال جاری، تعدادی از دوومیدانی کاران از جمله رضا مقدم، امین نیکفر، محمد صمیمی، کیوان قنبرزاده، محمد رضا وظیفه دوست، مهدی زمانی و سجاد هاشمی آهنگری موفق به کسب حدنصاب ورودی بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی شدند.

محمدرضا وظیفه دوست جوان خوش آتیه ایران در پرش ارتفاع نیز روز گذشته موفق شد نخست با عبور از مانع دو متر و ۲۲ سانتیمتری جواز حضور در اینچئون را به دست آورد.

وی پس از این پرش مانع دو متر و ۲۵ سانتیمتری را انتخاب کرد و توانست با اقتدار از آن عبور کند. وظیفه دوست در ادامه تصمیم گرفت رکورد ایران را از آن خود کند، بنابراین مانع دو متر و ۲۷ سانتیمتر را انتخاب کرد اما هیچگاه نتوانست از آن عبور کند.

گفتنی است، رکورد فعلی ایران در ماده پرش ارتفاع در دستان کیوان قنبرزاده با دو متر و ۲۶ سانتیمتر است که اوایل سال ۹۲ در شیراز بدست آمد.

در مرحله سوم مسابقات قهرمانی باشگاه های کشور مهدی زمانی از تیم نفت تهران رکورد باشگاهی ۴۰۰ متر را شش صدم ثانیه کاهش داد و آن را به زمان ۴۶ ثانیه رساند.

در ۱۰۰ متر رضا قاسمی، در ۲۰۰ متر حسن تفتیان، ۸۰۰ متر امیر مرادی، ۱۵۰۰ متر مسلم نیادوست، ۱۱۰ مانع میلاد سیار، ۴۰۰ مانع احمد رضا خنفری، سه هزار مانع بهزاد مصطفوی، پرتاب وزنه علیرضا مهر صفوتی، پرتاب دیسک بهنام شیری، پرتاب چکش پژمان قلعه نویی، نیمه ماراتن سید مهدی شریفی ، چهار در ۱۰۰ متر امدادی نفت تهران، پرتاب نیزه ایوب آرخی، پرش با نیزه محمد محسن ربانی، پرش طول محمد ارزنده، پرش سه گام میلاد دریساوی، ۵ و ۱۰ هزار متر جعفر مرادی، ۲۰ کیلومتر پیاده روی حمید رضا زورآوند، چهار در ۴۰۰ متر امدادی موسسه مالی و اعتباری توس و دهگانه هادی سپهرزاد به مقام نخست رسیدند.

 

* نفت تهران قهرمان لیگ دوومیدانی شد

لیگ برتر دوومیدانی ایران در حالی پایان یافت که چهره های سرشناس ملی پوش نتوانستند ورودی بازی های آسیایی را بدست آورند اما وظیفه دوست در پرش ارتفاع رکورد باشگاهی را شکست و ورودی گرفت.

نفت تهران قهرمان لیگ دوومیدانی شد

لیگ برتر دوومیدانی که امسال در سه مرحله برگزار شد، با قهرمانی باشگاه نفت تهران به پایان رسید.

این فصل از مسابقات لیگ دوومیدانی در حالی برگزار شد که نزدیکی به بازی های آسیایی در روند برگزاری آن تاثیرگذار بود هر چند اینچئون هم نتوانست باشگاه ها را مجاب کند تا حضوری فعال در این رشته ورزشی داشته باشند. در نهایت تنها یکی دو باشگاه قرارداد مالی با ورزشکاران خود امضاء کردند و بسیاری از ملی پوشان نیز بدون قرارداد تنها با نام یک تیم در خط مسابقه قرار گرفتند.

اما آخرین مرحله مسابقات لیگ با آخرین مهلت برای کسب ورودی بازی های آسیایی همزمان شد تا دوومیدانی کارانی که از رسیدن به ورودی بازی های آسیایی جامانده اند برای رسیدن به اینچئون از این فرصت استفاده کنند. سجاد مرادی ملی پوش نیمه استقامت ایران یکی از دوومیدانی کارانی بود که تاکنون ورودی بازی های آ سیایی را بدست نیاورده است، او که با مصدومیت دست و پنجه نرم می کند در این رقابت ها نیز غایب بود.

در روز نخست این رقابت ها ورزشکارانی همچون محسن ربانی در پرش با نیزه، امیرمرادی در دوی ۸۰۰ متر و محمد ارزنده در پرش طول، نیز برای کسب ورودی تعیین شده ناکام ماندند. هر چند در روز دوم محمدرضا وظیفه دوست در پرش ارتفاع با رکورد ۲ متر و ۲۵ سانتی متر علاوه بر شکستن رکورد باشگاهی توانست حدنصاب بازی های آسیایی را بدست آورد تا ایران در این رشته به جز کیوان قنبرزاده نماینده دیگری نیز داشته باشد.

نکته قابل توجه در روز دوم مرحله آخر این رقابت ها حضور نداشتن امیر مرادی در دوی ۱۵۰۰ بود . او که در دوی ۸۰۰ متر روز گذشته به ورودی نرسید ترجیح داد در خط ۱۵۰۰ هم قرار نگیرد تا همچنان ایران در دوی نیمه استقامت گزینه ای برای اعزام به اینچئون نداشته باشد.

اما مسلم نیادوست هم امروز در این ماده زمان ۳ دقیقه و ۵۰ ثانیه و ۳۵ صدم ثانیه را بدست آورد و اول شد. علی فهیمی با رکورد ۳ دقیقه و ۵۱ ثانیه و ۳۸ صدم ثانیه دومی را از آن خود کرد و بهروز مصطفوی هم با رکورد ۳ دقیقه و ۵۴ ثانیه و ۸۷ صدم ثانیه در رده سوم ایستاد.

هادی سپهرزاد دیگر دوومیدانی کاری بود که شانس خود را برای رسیدن به اینچئون در این مرحله از مسابقات امتحان کرد. او که در روز نخست امتیازات خوبی را بدست آورده بود در نهایت با ۶۹۸۹ نتوانست مسافر اینچئون شود.

جلیل توماج هم که چند وقتی است از شرایط اوج خود به دور است در نهایت به امتیاز۶۵۰۱ رسید و دوم شد. رضا دودانگه نیز با ۵۹۴۱ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

پرونده این فصل لیگ دوومیدانی ایران که در سه مرحله برگزار شده بود، با قهرمانی نفت به پایان رسید. نفتی ها در این دوره از رقابت ها ۷۷۱.۵ امتیاز را بدست آوردند و موسسه افضل توس با اختلافی چشم گیر و امتیاز ۴۲۹ در رده دوم ایستاد و سبک سازان شرق نیز با ۳۱۳.۵ امتیاز در رده سوم قرار گرفت.

حال باید منتظر بود و دید که آیا با پایان لیگ دوومیدانی ماجرای ملی پوشانی که نتوانستند به حدنصاب های تعیین شده برسند نیز خاتمه یافته یا این که کمیته فنی فدراسیون تصمیم دیگری برای آن ها خواهد گرفت.

0 دیدگاه در “فوران دوباره نفت در دوومیدانی / نفت تهران قهرمان لیگ دوومیدانی شد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi