مطالب مرتبط:

«تارِ» تارتان ورزشگاه تختی خرم‎آباد درآمد! / یزدانیان: معلوم نیست سجاد مرادی به لیگ بیاید

* «تارِ» تارتان ورزشگاه تختی خرم‎آباد درآمد!

پیست تارتان مجموعه ورزشی تختی خرم‎آباد حال و روز خوشی ندارد.

«تارِ» تارتان ورزشگاه تختی خرم‎آباد درآمد!

این پیست هر روز میزبان خیل عظیمی از مردم است که بیشتر آنان فرهنگ استفاده از تارتان را نمی‎دانند و دیده شده که با کفش‎ها و تمرین‎های غیر استاندارد در حال ضربه زدن به آن هستند.

استفاده بیش از حد مردم سبب شده، پیست تارتان مجموعه ورزشی تختی خرم‎آباد به سمت نابودی برود و این در حالیست که عمومیت استفاده از تارتان فقط در این مجموعه دیده می‎شود.

رئیس هیئت دوومیدانی لرستان دراین باره به ایسنا گفت: چندین بار با اداره کل ورزش و جوانان استان نامه‎نگاری کرده‎ام و درخواست کردیم پیست را کامل در اختیار هیئت قرار دهند که متأسفانه جوابی نگرفته‎ایم.

سید علی کریمی ادامه داد: اگر پیست تارتان به ما واگذار شود، ساعات خاصی را برای افرادی که فقط برای سلامتی ورزش می‎کنند، اختصاص می‎دهیم و بقیه وقت را خودمان تمرین می‎کنیم.

وی با اشاره به حضور تیم بنیان بتن لرستان در لیگ برتر دوومیدانی خاطرنشان کرد: چنانچه پیست در اختیار ما باشد می‎توانیم قسمتی از آن را به بخش خصوصی واگذار کنیم و از این راه برای نگهداری آن درآمدزایی کنیم. پیست تارتان مجموعه ورزشی تختی خرم‎آباد عمومیت پیدا کرده و هر کسی می‎تواند در آن تمرین کند.

کریمی با اشاره به اینکه در هیچ جای ایران چنین چیزی وجود ندارد که همه از پیست تارتان یک مجموعه استفاده کنند، یادآور شد: چند سال پیش برای این پیست ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد که الان در حال تخریب است و برای تعمیر آن بالای یک میلیارد تومان نیاز است. به همین راحتی ضرر می‎کنیم و کسی هم عین خیالش نیست.

رئیس هیئت دوومیدانی لرستان در ادامه بیان کرد: در بیشتر اوقات با افرادی که برای سلامتی ورزش می‌کنند درگیر هستیم و برای دونده‎های هیئت مشکل درست می‎کنند. آنان فرهنگ استفاده از تارتان را نمی‎دانند و ندانسته پیست را تخریب می‎کنند که ما هم قدرت لازم را برای بازسازی نداریم.

وی تصریح کرد: وقتی مشکلی پیش می‎آید و ورزشکارهای ما به اداره کل مراجعه می‎کنند هیچ‎گونه حمایتی نمی‎شویم و حق را به سلامتی‎کارها می‎دهند. اگر پیست بازسازی شود بازهم با این شرایط آسیب می‎بیند و ما پول بازسازی را هم نداریم.

کریمی اظهار کرد: ما که نمی‎توانیم به سالن بسکتبال یا زمین فوتبال برویم اما همه می‎توانند به پیست تارتان بیایند و علت هم این است که هیئت دوومیدانی مظلوم است و عدم مدیریت صحیح استادیوم و اداره کل ورزش و جوانان این مشکل را پیش آورده است.

او در ادامه خاطرنشان کرد: من برای استفاده از پیست برنامه سالیانه داده‎ام اما جوابی نشنیدم و به هیئت دوومیدانی هیچ حقی نمی‎دهند. ما نمی‎گوییم افرادی که برای سلامتی، ورزش و از پیست استفاده می‎کنند، حق استفاده از آن را ندارند اما حرف ما این است که اولویت و زمان‎های مناسب پیست در اختیار دونده‎ها باشد.

رئیس هیئت دوومیدانی استان در مورد راهکار برای مقابله با این مشکل گفت: جاده سلامت برای افراد سلامتی‎کار احداث شود و حتی چند مکان را هم به اداره کل ورزش و جوانان استان پیشنهاد دادیم اما فایده‎ای نداشت.

کریمی در پایان تأکید کرد: این سرمایه الان با یک میلیارد تومان هم درست نمی‎شود و نمی‎دانم چرا این‎گونه آن را تخریب می‎کنند. اگر پیست نداشته باشیم جایی برای تمرین نداریم با این حال اولویت با ما نیست و هر روز مشکل داریم و حتی در بعضی مواقع کار به درگیری فیزیکی می‎کشد.

 

* یزدانیان: معلوم نیست سجاد مرادی به لیگ بیاید

رییس کمیته نیمه استقامت با بیان این که رکوردهای کسب شده توسط دوندگان نیمه استقامت در رشت رکوردهای بسیار خوبی بوده است می گوید: هنوز به صورت قطعی مشخص نیست سجاد مرادی به لیگ بیاید.

یزدانیان: معلوم نیست سجاد مرادی به لیگ بیاید

احمد یزدانیان اظهار کرد: رکوردگیری که در رشت از ملی پوشان نیمه استقامت انجام شد، جزو آخرین ارزیابی های ما پیش از بازی های آسیایی بود تا مشخص شود که دوندگان نیمه استقامت در چه سطحی از آمادگی قرار دارند.

وی ادامه داد: فکر می کنم رکوردهایی که توسط ملی پوشان در این ارزیابی بدست آمد بسیار خوب بود و پس از رکوردی که سجاد مرادی در بازی های آسیایی زده بود، مطلوب ترین رکوردهایی بود که بدست آمد. به طوری که امیر مرادی در ماده ۱۵۰۰ متر رکورد ۳ دقیقه و ۴۴ ثانیه و ۶۹ صدم ثانیه را کسب کرد که فاصله بسیار کمی تا ورودی یعنی ۳ دقیقه و ۴۲ ثانیه و ۳۷ صدم ثانیه دارد.

رییس کمیته نیمه استقامت دوومیدانی ادامه داد: محسن نیادوست هم بسیار خوب در این مسابقه ظاهر شد و رکورد ۳ د%

برچسب ها

متاسفیم. نظرات بسته است.مشترک ما شوید!

logo-samandehi