طراحی سایت و گرافیکمطالب مرتبط:

یوسین بولت تا سال 2017 مسابقه می‌دهد / محمد صمیمی: چرا هر سه پرتابگر دیسک به اینچئون نمی‌روند

* یوسین بولت تا سال ۲۰۱۷ مسابقه می‌دهد 

یوسین بولت قهرمان دوی ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر دنیا که پیش از این عنوان کرده بود در سال ۲۰۱۶ بازنشسته خواهد شد، اخیرا اعلام کرد که برنامه بازنشستگی خود را یک سال به تاخیر خواهد انداخت.

یوسین بولت تا سال 2017 مسابقه می‌دهد

یوسین بولت که تا به حال ۶ بار قهرمان المپیک شده است، بعد از پیروزی‌های اخیر خود به خصوص در مسابقه‌های دوی امدادی بازی‌های مشترک المنافع عنوان کرد که قصد دارد تا سال ۲۰۱۷ مسابقه دهد.

این دونده جامائیکایی که سریع‌ترین مرد جهان شناخته شد، تصمیم داشت بعد از المپیک ریو ۲۰۱۶ بازنشسته شود اما اخیرا عنوان کرد که می‌خواهد برنامه بازنشستگی خود را برای یک سال به تاخیر بیندازد.

او در این باره گفت: من همیشه گفته‌ام که بعد از بازی‌های ریو ۲۰۱۶ بازنشست خواهم شد اما دیگران به من گفتند که تو می‌توانی تا ۲۰۱۷ مسابقه دهی بنابراین فکر می‌کنم که ممکن است این کار را بکنم و تا ۲۰۱۷ ادامه دهم و در این سال‌ در آخرین مسابقه‌های قهرمانی شرکت کنم.

بولت اکنون در سن ۲۷ سالگی‌ است،‌ او ۸ بار قهرمان جهان و ۶ بار قهرمان المپیک شد. همچنین رکورد دوی ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر دنیا متعلق به اوست.

بولت قصد دارد شهر لندن جایی که مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ را به دست آورد، جایی باشد که او بازنشست می‌شود. او درباره برنامه بازنشست شدن خود با قهرمانان المپیک از جمله رکورددار دوی ۴۰۰ متر دنیا مشورت کرده است.

بولت در این باره می‌گوید من از مایکل جانسون پرسیدم که چرا در اوج خداحافظی کردی و او به من گفت زیرا دیگر کاری برای به اتمام رساندن نداشتم. من هم فکر می‌کنم وقتی دیگر کاری برای اتمام رساندن نمانده باشد باید بازنشسته شد.

 

* محمد صمیمی: چرا هر سه پرتابگر دیسک به اینچئون نمی‌روند

محمد صمیمی ملی پوش پرتاب دیسک ایران که در آخرین مسابقه خود در کشور اسلوونی رکورد ۶۳ متر و ۱۱ سانتی متر را ثبت کرد، به همراه احسان حدادی مسافر اینچئون شد. او در این باره می گوید: این که تنها دو پرتابگر باید به بازی های آسیایی بروند قانون خوبی نیست.

محمد صمیمی: چرا هر سه پرتابگر دیسک به اینچئون نمی‌روند

محمد صمیمی درباره وضعیت تمرینی خود پیش از اعزام به بازی های آ سیایی اظهار کرد: تمریناتم به خوبی پیش می رود و سعی دارم در زمان باقی مانده تا بازی های آسیایی تمرینات ویژه خود را آغاز کنم. در این مدت بهترین اردویی که رفته ایم اردوی مجارستان بود و امیدوارم چنین اردوهایی در سال های آینده نیز تکرار شود.

وی درباره آسیب دیدگی که از قبل از مسابقات قهرمانی آسیا همراهش بود، نیز گفت: این آسیب دیدگی مربوط به پارگی زیر شکم و عضله پایم بود که با همین مصدومیت در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کردم و مدال هم گرفتم اما پس از آن چهار، پنج ماه طول کشید تا آسیب دیدگی‌ام خوب شود. حالا هم این آسیب دیدگی به طور کامل برطرف شده است.

این ملی‌پوش پرتاب دیسک ایران درباره انتخاب نشدن محمود صمیمی برای بازی های آسیایی هم اظهارکرد: این که می گویند تنها باید دو پرتابگر به بازی های آسیایی برود قانون خوبی نیست . اگر هر سه پرتابگر (برادران صمیمی و احسان حدادی)،توانستیم ورودی را بدست آوریم باید بتوانیم به این بازی ها هم اعزام شویم.

وی ادامه داد: اگر ما سه نفر به این بازی ها اعزام می شدیم حتی شانس کسب هر سه مدال این رقابت ها را داشتیم و این موضوع به نفع کاروان ایران نیز بود. به هر حال با این شرایط هر ورزشکاری که بیشتر تلاش کند می‌تواند به رقابت ها اعزام شود. محمود همیشه شرایط بدنی و استعدادش بهتر از من است اما باز هم قسمت شد که امسال نیز من به بازی های آسیایی بروم.

صمیمی در پاسخ به این که شانس خود را مقابل احسان حدادی در اینچئون چقدر می داند؟ گفت: در مسابقات زیادی مقابل احسان قرارگرفته ام و عقیده ام این است که هر ورزشکاری بهترتمرین کرده باشد مسلما خوشرنگ ترین مدال را بدست می آورد. واقعیت این است که در مسابقات هیچگاه به رقبایم فکر نمی کنم و تمام تمرکزم بر روی عملکردم است. تلاشم این است که بهترین نتیجه را در اینچئون بگیرم.

ملی‌پوش پرتاب دیسک درباره این که چرا او و برادرش در لیگ حضور ندارند؟ گفت: باشگاهی نبود که بخواهیم در لیگ حضور داشته باشیم وگرنه بدمان نمی آید که در این رقابت ها شرکت کنیم. متاسفانه امسال قرارداد باشگاه ها آنقدر پایین است که اگر در این مسابقات شرکت کنیم جای تاسف دارد و بهتر است که شرکت نکنیم.

وی در عین حال تصریح کرد: امیدوارم که محمود در مرحله آخر لیگ شرکت کند چون هنوز فرصت دارد که رکورد خوبی را ثبت کند و حتی اگر بالای ۶۵متر رکورد بزند می‌تواند گزینه بازی های آسیایی باشد. حتی معتقدم اگر ورزشکار دیگری هم چنین رکوردی را ثبت کند حق با اوست که به اینچئون برود.

صمیمی درباره این که آیا تا بازی های آسیایی در مسابقه برون مرزی دیگری شرکت خواهد کرد؟ گفت: در حال حاضر اصفهان تمرین می‌کنم و حضورم در مسابقه‌ای دیگر بستگی به نظر مربی‌ام دارد اما فکر نمی کنم با توجه به فاصله کمی که تا بازی های آسیایی داریم در مسابقه برون مرزی شرکت کنم.

برچسب ها

0 دیدگاه در “یوسین بولت تا سال ۲۰۱۷ مسابقه می‌دهد / محمد صمیمی: چرا هر سه پرتابگر دیسک به اینچئون نمی‌روند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi