مطالب مرتبط:

مصطفی فخریان رییس هیات دوومیدانی خراسان رضوی شد / تیمور غیاثی: شورای برون مرزی با اعزام ابارقی به مسابقات جهانی موافقت نکرد

* مصطفی فخریان رییس هیات دوومیدانی خراسان رضوی شد

انتخابات هیات دوومیدانی استان خراسان رضوی پس از گذشت ۴۰۱ روز برگزار شد و مصطفی فخریان با کسب حداکثر آرا برای چهار سال ریاست این هیات را برعهده گرفت.

مصطفی فخریان رییس هیات دوومیدانی خراسان رضوی

انتخابات این هیات بعد از ظهر دیروز پنج شنبه در شرایطی برگزار شد که ۶ نفر برای تصدی این پست ثبت نام کرده بودند.
در این مراسم، کورش صبوریان مدیرکل ورزش و جوانان، هوشنگ ولی پور معاون امور ورزش و نمایندگان شهرستان ها، ورزشکاران، داوران و آموزش و پرورش حضور داشتند.
کاندیداهای این مجمع را آقایان ابراهیم عطری، غلامرضا عسکرزاده، کاظم سحابی فرد، امیر مسعود باقری، امیر علی سعادتمند و مصطفی فخریان تشکیل می دادند.

در پایان مصطفی فخریان که در گذشته در هیات اسکیت خراسان رضوی و شهرداری مشهد مسئول بود، با کسب ۱۸ رای، حکم رئیس هیات دوومیدانی را از افشین داوری رئیس فدراسیون دو ومیدانی کشور دریافت کرد.

 

* تیمور غیاثی: شورای برون مرزی با اعزام ابارقی به مسابقات جهانی موافقت نکرد

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی می‌گوید شورای برون مرزی با حضور ابارقی در مسابقات جهانی موافقت نکرد و اصلا مشکلات مالی برای اعزام این ورزشکار مطرح نبوده است.

تیمور غیاثی: شورای برون مرزی با اعزام ابارقی به مسابقات جهانی موافقت نکرد

تیمور غیاثی درباره اعزام نشدن محمد حسین ابارقی، دونده سرعتی ایران به مسابقات جوانان جهان، اظهار کرد: در نظر داشتیم این دونده را به مسابقات جهانی اعزام کنیم، اما شورای برون مرزی با این اعزام موافقت نکرد.

وی ادامه داد: ابارقی حدود یک ماه پیش یعنی در مسابقات قهرمانی آسیا ورودی مسابقات جهانی را کسب کرد و فرصت کافی برای گرفتن ویزا هم وجود نداشت.

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی خاطر نشان کرد: ما از این که ابارقی ورودی مسابقات جهانی را کسب کرده بسیار خوشحال بودیم و حتی اصرار داشتیم که او به این مسابقات برود. اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد، چون باید در یک زمان تعیین شده نام ورزشکار خود را اعلام می‌کردیم، اما این زمان گذشت و فرصت از دست رفت.

غیاثی گفت: سینا روحانی هم ورودی مسابقات جهانی را به دست آورده بود و با توجه به این که در آمریکا زندگی می کند به عنوان نماینده تنها ایران در این رقابت‌ها شرکت کرد چون حضور او هیچ هزینه‌ای هم نداشت و نیازی به موافقت شورای برون مرزی نبود.

وی درباره عملکرد روحانی در این مسابقات هم گفت: روحانی در مسابقات قهرمانی آسیا بسیار خوب ظاهر شد، اما در رقابت‌های جهانی از ناحیه همسترینگ و کمر دچار مشکل بود و خودش هم می‌گفت اجازه دهید در رقابت‌های جهانی حضور نداشته باشم تا از بازی‌های آسیایی باز نمانم، اما در نهایت به خاطر آن که پرچم ایران در مسابقات جهانی برافراشته باشد او در این مسابقات شرکت کرد.

غیاثی اضافه کرد: ما به روحانی گفته بودیم که تنها برای کسب تجربه در این رقابت‌ها حاضر شود و نباید به خود فشار بیارود، چون بازی‌های آسیایی برای ما مهم‌تر است. در حال حاضر نیز این دونده از اوج مسابقه خارج شده و در رقابت‌های جهانی متوسط ظاهر شد.

مدیر تیم‌های ملی دوومیدانی در پاسخ به این سوال که آیا در زمان باقی مانده تا بازی‌های آسیایی اردوی برون مرزی و مسابقه‌ای را برای ابارقی در نظر گرفته اند؟ گفت: ابارقی در دوران سربازی به سر می‌برد و ۲۰ روز هم غیبت داشته است. به همین دلیل اجازه سفر برون مرزی به او داده نشد. قرار بود ابارقی به بلاروس و ترکیه اعزام شود تا در چند مسابقه شرکت کند، اما به خاطر خدمت سربازی این امکان برایش مهیا نشد.

 

وی افزود: تمام تلاش ما این است که کارهای ملی‌پوشان سرباز را انجام دهیم تا برای بازی‌های آسیایی با مشکل روبرو نشوند.

برچسب ها

0 دیدگاه در “مصطفی فخریان رییس هیات دوومیدانی خراسان رضوی شد / تیمور غیاثی: شورای برون مرزی با اعزام ابارقی به مسابقات جهانی موافقت نکرد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشترک ما شوید!

logo-samandehi